Sarkhat News Aggregator سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط http://www.sarkhat.com/ fa sarkhat@sarkhat.com (Sarkhat News) 2001-2017 Sarkhat Thu, 29 Jun 2017 05:24:49 -0700 Thu, 29 Jun 2017 05:24:49 -0700 سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف http://www.sarkhat.com/img/sarkhatlogo.gif http://www.sarkhat.com/ http://www.sarkhat.com/fa/group/اعزام-سه-فروند-از-پیشرفته-ترین-هواپیماهای-جاسوسی-آمریکا-به-سوریه-برای-استراق-سمع-ixvleq/ اعزام سه فروند از پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی آمریکا به سوریه برای استراق سمع http://www.sarkhat.com/fa/group/اعزام-سه-فروند-از-پیشرفته-ترین-هواپیماهای-جاسوسی-آمریکا-به-سوریه-برای-استراق-سمع-ixvleq/ جهان Thu, 29 Jun 2017 02:15:19 -0700 اعزام سه فروند از پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی آمریکا به سوریه برای استراق سمع
خبرگزاری فارساعزام سه فروند از پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی آمریکا به سوریه برای استراق سمع منابع خبری از اعزام سه فروند از پیشرفته‌ترین هواپیماهای جاسوسی آمریکا در نزدیک سواحل سوریه خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از اعزام سه فروند از پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی آمریکا در نزدیک سوریه خبر دادند.

به نوشته «هاآرتص» همزمان با افزایش تنش بین آمریکا و سوریه، ارتش آمریکا در حال جمع آوری اطلاعات از سوریه با کمک هواپیماهای ویژه است.

بر این اساس، اینک سه فروند از پیشرفته‌ترین هواپیماهای تجسسی در صنایع هوایی آمریکا از هفته گذشته تاکنون در نزدیکی سواحل سوریه در حال جمع آوری اطلاعات هستند.

هاآرتص که منبع خود را وبگاه «اوی‌یشنیست» اعلام کرده، نوشت که آمریکا دو هواپیمای «آر سی-135» و یک هواپیمای گشت دریایی «پوسایدون-8» نیروی دریایی خود را که  استراق سمع  می‌کنند و مکان دقیق امواج و پیام‌های مخابراتی و راداری دشمن را تعین کنند به منطقه اعزام کرده و آن‌ها روزانه ساعت‌ها به انجانم ماموریت مشغولند.

 یک فروند هواپیمای گشت دریایی پی-۸ پوسایدن در دهم سپتامبر ۲۰۱۶ که در حال گشتزنی در ۱۳ مایلی آب های سرزمینی ایران در خلیج فارس بوده است از سوی نیروی‌های مسلح ایران هشدار دریافت می نماید.

 به گفته مقام‌های نظامی آمریکا علت پرواز هواپیمای نامبرده در این محدوده آزمایش میزان تحریک پذیری نیروهای ایران و عملکرد آن‌ها به لحاظ ایمنی و حرفه‌ای بوده است.

انتهای پیام/

 

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/تشکیل-ائتلاف-معارضان-سعودی-آل-سعود-یا-تغییر-رویه-دهد-یا-برای-انقلاب-آماده-باشد-xmflds/ تشکیل ائتلاف معارضان سعودی؛ آل سعود یا تغییر رویه دهد یا برای انقلاب آماده باشد http://www.sarkhat.com/fa/group/تشکیل-ائتلاف-معارضان-سعودی-آل-سعود-یا-تغییر-رویه-دهد-یا-برای-انقلاب-آماده-باشد-xmflds/ دیگر اخبار Thu, 29 Jun 2017 02:14:43 -0700 تشکیل ائتلاف معارضان سعودی؛ آل سعود یا تغییر رویه دهد یا برای انقلاب و سرنگونی آماده باشد
خبرگزاری فارس
معارضان سعودی ائتلافی تحت عنوان «اتحاد قوی المعارضة فی جزیرة العرب» تشکیل دادند و تأکید کردند که مقامات آل سعود در صورت عدم تغییر رفتار، با انقلاب و سرنگونی مواجه خواهند شد. به گزارش فارس، طیفهای سیاسی معارض عربستان ائتلاف جدیدی را تحت عنوان «اتحاد قوی المعارضة فی جزیرة العرب» (وحدت نیروهای معارض در شبه جزیره عرب) تأسیس کردند. وبگاه خبری «الخلیج الجدید» گزارش داد که طیفهای معارض سعودی اعلام کردند که میکوشند به صورت مسالمت آمیز تغییراتی را در این کشور به وجود آورند. این ائتلاف با صدور بیانیه ای اعلام کرد که هدفش تغییر سیاسی است و «به مشارکت مردمی و تبادل مسالمت آمیز قدرت ایمان دارد». این ائتلاف شکل گرفته تا پرچم «تغییر را به دوش خود گیرد و از ملت شبه جزیره به عنوان حامی خود استفاده کند تا این رژیم تحت امر ملت درآید». به گفته قوی المعارضه، در صورتی که مقامات آل سعود از انجام تغییرات سر باز بزنند، «چاره ای جز انقلاب علیه آن و سرنگون کردنش وجود ندارد». در این بیانیه آمده است: «لحظه نهایی فرارسیده است. حکام آل سعود کشور (عربستان) را به سمت پرتگاه مییرند؛ به گونه ای که کشور ما منبع شری شده است که گریبان مردم را در هر جایی میگیرد». در بیانیه مذکور ضمن درخواست از مردم جزیره العرب برای کنترل خاندان آل سعود، خطاب به این مردم آمده است: «بدانید که در این کشور حق دارید که در تصمیم سازی و ترسیم سیاستها و راهبردها مشارکت داشته باشید و اگر حاکم از اوامر خداوند عصیان کرد، حق دارید او را به راه بیاورید». گروههایی که در این ائتلاف حضور دارند عبارتند از: «حزب الأمة الإسلامی، تجمع أحرار جزیرة العرب، حزب التجدید الإسلامی، حلف الفضول، جمعیت حقوقی اعتقال». به گزارش الخلیج الجدید، معارضان عربستانی از سیاست خارجی ریاض در برهه کنونی... ]]> http://www.sarkhat.com/fa/group/حرف-های-رادیو-فردا-آمد-نیوز-برایم-مهم-نیست-باز-هم-برای-بچه-ها-از-qumnvr/ حرف‌های «رادیو فردا» و «آمد نیوز» برایم مهم نیست/ باز هم برای بچه‌ها از موشک‌های خوشگل سپاه می‌گویم http://www.sarkhat.com/fa/group/حرف-های-رادیو-فردا-آمد-نیوز-برایم-مهم-نیست-باز-هم-برای-بچه-ها-از-qumnvr/ فرهنگی و هنری Thu, 29 Jun 2017 01:26:10 -0700 حرف‌های «رادیو فردا» و «آمد نیوز» برایم مهم نیست/ باز هم برای بچه‌ها از موشک‌های خوشگل سپاه می‌گویم
خبرگزاری فارس
حامد مدرس گفت: من توی برنامه گفتم نیروهای سپاه با ۶ تا موشک خوشگل همه داعشی‌ها را کشتند و ما از این اقدام خیلی خوشحالیم. بعد از آن بود که هجمه‌ها شروع شد
]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/مسکو-با-آنکارا-در-خصوص-فروش-اس-400-به-توافق-رسید-janclc/ مسکو با آنکارا در خصوص فروش «اس-400» به توافق رسید http://www.sarkhat.com/fa/group/مسکو-با-آنکارا-در-خصوص-فروش-اس-400-به-توافق-رسید-janclc/ جهان Thu, 29 Jun 2017 04:48:49 -0700 مسکو با آنکارا در خصوص فروش «اس-400» به توافق رسید
خبرگزاری فارسمسکو با آنکارا در خصوص فروش «اس-400» به توافق رسید دستیار رئیس‌جمهوری روسیه از توافق مسکو با آنکارا در خصوص فروش سامانه‌های موشکی «اس-400» به این کشور خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دستیار «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد، مسکو با آنکارا برای فروش سامانه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ به ترکیه به توافق رسیده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، «ولادیمیر کوژین» مشاور رئیس جمهور روسیه در امور همکاری‌های فنی و نظامی با اعلام این خبر گفت البته هنوز مسئله وام تخصیص یافته به این طرح باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی تأکید کرد: «این قرارداد مورد توافق قرار گرفته و همه چیز قابل درک است به جز مسئله وام و تأمین بودجه آن که هنوز مشخص نشده است».

«ویکتور کلادوف» از مسئولین شرکت «روس‌تک» به خبرگزاری تاس اعلام کرده بود که روسیه و ترکیه در خصوص مسائل فنی تحویل سامانه‌های موشکی سطح به هوای «اس-400» به توافق رسیده‌اند.

وی در ادامه گفته است که البته هنوز قراردادی در این خصوص به امضا نرسیده است و طرفین در حال مذاکره درباره مفاد غیرفنی توافق هستند.

انتهای پیام/.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/پویش-نه-به-اعتیاد-در-نقاب-onqtem/ پویش نه به اعتیاد در نقاب http://www.sarkhat.com/fa/group/پویش-نه-به-اعتیاد-در-نقاب-onqtem/ سیاسی Thu, 29 Jun 2017 03:17:10 -0700 پویش نه به اعتیاد در نقاب
خبرگزاری جمهوری اسلامیپویش نه به اعتیاد در نقاب سبزوار- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر جوین گفت: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر امروز پویش و زنجیره انسانی 'نه به اعتیاد' توسط جوانان، داوطلبان جمعیت هلال احمر و همکاری نیروی انتظامی در شهر نقاب مرکز این شهرستان تشکیل شد.

حمزه ملک خواهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجتماع کنندگان در فعالیتی نمادین با حضور در میدان امام رضا(ع) شهر نقاب با در دست داشتن پلاکاردهایی با موضوع 'نه به اعتیاد' اعتراض خود را نسبت به این معضل اجتماعی اعلام کردند. وی ادامه داد: این اقدام با هدف پیشگیری از اعتیاد، افزایش نشاط اجتماعی، فرهنگ سازی و دوری جوانان از آلودگی به مواد مخدر صورت گرفت.او گفت: همچنین جهت افزایش آگاهی نسل جوان با تبعات اعتیاد به مواد مخدر، نمایشگاه و کارگاه آموزشی دایر و ۵۰۰ عدد بروشور با همکاری هلال احمر و نیروی انتظامی در سطح شهرستان جوین توزیع شد.هزار و ۲۰۰ نفر عضو جوانان، داوطلبان و امدادگران هلال احمر در جوین فعالیت دارند که از این تعداد ۴۰۰ عضو دانش آموز هستند.نقاب مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری جوین در فاصله ۳۰۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.خبرنگار: حمید دلاوری هروی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده۸۱۴۵/۷۵۰۰/۱۸۵۸

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/لاریجانی-ایران-آماده-است-از-روابط-خود-با-پیونگ-یانگ-برای-آشتی-میان-دو-کره-uioxrw/ لاریجانی: ایران آماده است از روابط خود با پیونگ‌یانگ برای آشتی میان دو کره استفاده کند http://www.sarkhat.com/fa/group/لاریجانی-ایران-آماده-است-از-روابط-خود-با-پیونگ-یانگ-برای-آشتی-میان-دو-کره-uioxrw/ ایران Thu, 29 Jun 2017 05:05:17 -0700 علی لاریجانی: ایران مایل است از روابط خود با پیونگ‌یانگ برای آشتی میان دو کره استفاده کند
خبرگزاری فارسلاریجانی: ایران آماده است از روابط خود با پیونگ‌یانگ برای آشتی میان دو کره استفاده کند تهران - ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی که در سفر به سئول به سر می‌بردبه خبرنگاران گفت : تهران آماده است از ظرفیت و قابلیت‌های خود در راستای ارتقای روابط میان دو کره استفاده کند.

علی لاریجانی در جمع خبرنگاران کره‌ای در سئول ضمن هشدار نسبت به اقدامات کره شمالی و کره جنوبی که می‌تواند منجر به تقابل نظامی شود، گفت ایران از گفت‌وگو میان دو کره حمایت می‌کند.یونهاپ نوشت: لاریجانی در جمع خبرنگاران کره جنوبی گفت «ما معتقدیم باید از روابط دوجانبه خود (میان تهران و پیونگ‌یانگ) استفاده کنیم تا مسایل را حل کنیم. اگر این امکان برای ما فراهم باشد، از ظرفیت خود و قابلیت‌هایمان در راستای ارتقاء روابط میان دو کره استفاده خواهیم کرد.»رییس مجلس شورای اسلامی افزود:اقدامات نظامی ممکن است به تقابل نظامی منجر شود اما به جای آن باید زمینه را برای گفت‌وگوهای سیاسی فراهم کنیم.لاریجانی خاطرنشان کرد: سیاست خارجی ایران بر پایه راه‌حل صلح‌آمیز برای مشکلات و مسایل خارجی است.وی به مذاکراتش با مقام های کره ای هم اشاره کرد و افزود:در مذاکراتی که با نخست وزیر و رئیس مجلس کره جنوبی داشتم، احساس کردم که تنوع در فعالیت های مختلف سرمایه گذاری وجود دارد و در بعضی از زمینه ها نیز بحث جدی شد تا همکاری ها گسترش یابد.رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم در آینده امکان های فراوان تری برای سرمایه گذاری و اشتغال به وجود آید.رئیس مجلس کره جنوبی نیز به خبرنگاران گفت: روابط دولت ها مهم است ولی مجالس اگر با یکدیگر ارتباط صحیح داشته باشند نتایج خوبی به دست خواهد آمد.رئیس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در دومین نشست رؤسای پارلمان‌های کشورهای اوراسیا به سئول سفرکرده بود.۱۵۵۳

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/بررسی-تخلفات-بانک-مرکزی-درباره-موسسات-مالی-wuygwk/ بررسی تخلفات بانک مرکزی درباره موسسات مالی http://www.sarkhat.com/fa/group/بررسی-تخلفات-بانک-مرکزی-درباره-موسسات-مالی-wuygwk/ مقالات Thu, 29 Jun 2017 03:59:28 -0700 بررسی تخلفات بانک مرکزی درباره موسسات مالی
خدمتبه گزارش خدمت؛ محمدرضا پور ابراهیمی در گفتگو با مهر در خصوص بررسی تخلفات بانک مرکزی درخصوص نظارت بر موسسات مالی و اعتباری بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس گفت: کمیسیون اقتصادی در جلسه کاری مشکلات موسسات مالی و اعتباری مانند کاسپین و قصور و تقصیر و احتمالا تخلف بانک مرکزی در نظارت بر این موسسات را مورد بررسی قرار داده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک مرکزی هم گزارشاتی در این مورد به مجلس ارائه داده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص بررسی تخلفات بانک مرکزی در نظارت بر موسسات مالی و اعتباری، بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس گفت: طبق آیین نامه مجلس حداقل ۱۰نفر از نمایندگان می توانند برای بررسی تخلفات طبق ماده ۲۳۶ درخواست بدهند تا این در خواست در کمیسیون مربوطه بررسی شود که بر این اساس ۳۰ نماینده طی نامه ای در خواست اعمال ماده ۲۳۶ در خصوص تخلفات بانک مرکزی در موضوع موسسه مالی و اعتباری کاسپین را داده اند.

وی ادامه داد:علاوه بر این کمیسیون های تخصصی نیز می تواند راسا تخلفات دستگاه ها را طبق ماده ۲۳۶ بررسی کند که بر این اساس نیز کمیسیون اقتصاد بررسی تخلفات بانک مرکزی بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه را در دستور کار قرار داده است.

پور ابراهیمی از جمع بندی گزارش های بانک مرکزی در اولین جلسه کمیسیون اقتصادی برای تصمیم گیری نهایی خبر داد.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بانک مرکزی باید از این ظرفیت قانونی برای ساماندهی و برخورد قانونی برای ساماندهی بازار پولی و مالی کشور استفاده کند، افزود:هم اکنون که تمام امکانات در اختیار بانک مرکزی قرار دارد هیچ عذر و بهانه ای از این بانک برای عدم ساماندهی موسسات مالی و اعتباری پذیرفتنی نیست.

پورابراهیمی تاکید کرد:اگر در گذشته بانک مرکزی ادعا می... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/۹۷درصد-اعتبار-۱۳۰۰میلیارد-تومانی-سفررییس-جمهور-به-گیلان-جذب-شده-است-dfmsbf/ ۹۷درصد اعتبار ۱۳۰۰میلیارد تومانی سفررییس جمهور به گیلان جذب شده است http://www.sarkhat.com/fa/group/۹۷درصد-اعتبار-۱۳۰۰میلیارد-تومانی-سفررییس-جمهور-به-گیلان-جذب-شده-است-dfmsbf/ سیاسی Thu, 29 Jun 2017 01:58:30 -0700 97درصد اعتبار 1300میلیارد تومانی سفررییس جمهور به گیلان جذب شده  است
خبرگزاری جمهوری اسلامی۹۷درصد اعتبار ۱۳۰۰میلیارد تومانی سفررییس جمهور به گیلان جذب شده است رشت- ایرنا- سخنگوی دولت در جلسه شورای اداری گیلان گفت : افزون بر ۹۷ درصد اعتبار ۱۳۰۰ میلیارد تومانی سفر رییس جمهور به گیلان تاکنون جذب شده است .

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، محمد باقر نوبخت در این جلسه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اظهار کرد :ره اورد دولت یازدهم برای گیلان سفر رییس جمهور بود که در آن سفر ۱۳۰۰میلیارد تومان برای طرح های زیر بنایی مشکل دار استان اختصاص یافت. وی خاطرنشان کرد : می شد این اعتبار را به هزاران پروژه کم اهمیت اختصاص داد ولی ترجیح داده شد چند پروژه مهم اجرا شو د.نوبخت افزود : با عبور تونل از بیش از سه کیلومتر از کوههای البرز و رفع مشکلاتی که در حفاری کوه برای ایجاد تونل انجام شد تا ماه های اینده شاهد شنیدن سوت قطار خواهیم بود.سخنگوی دولت در خصوص طرح احیای دورودخانه گوهر رود و زرجوب رشت تصریح کرد : طرح احیای این دو رودخانه از یک سال و نیم پیش آغاز شده و دولت ۵۰ میلیارد تومان برای این طرح تصویب کرد که ۱۵ میلیارد تومان آن جذب شد .نوبخت اذعان داشت : چند مشکل اساسی در باره این دورودخانه وجود دارد اول مشکل شیرابه پسماندهای انباشته شده در سراوان و دیگری فاضلاب شهر که به این رودخانه ریخته می شود که باید با تکمیل سیستم فاضلاب شهر و فاضلابهای مسمومی که از بیمارستانها وارد می شود اصلاح شود. سخنگوی دولت اظهار کرد : این ۱۵ میلیارد تومان بین اب منطقه ای و اب و فاضلاب و محیط زیست و شهرداری تقسیم شد.به گزارش خبرنگار ایرنا ،معاون اول رییس جمهوری به منظور انجام سفری ۲ روزه، عصر چهارشنبه به گیلان آمد و پیش از حضور در منطقه آزاد انزلی، از روند ساخت و...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/سفیر-اسراییل-در-سازمان-ملل-ایران-در-آزمایش-موشکی-از-ستاره-داوود-به-عنوان-هدف-afuwli/ سفیر اسراییل در سازمان ملل: ایران در آزمایش موشکی از ستاره داوود به عنوان هدف استفاده کرد +عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/سفیر-اسراییل-در-سازمان-ملل-ایران-در-آزمایش-موشکی-از-ستاره-داوود-به-عنوان-هدف-afuwli/ دیگر اخبار Thu, 29 Jun 2017 01:58:19 -0700 سفیر اسراییل در سازمان ملل: ایران در آزمایش موشکی از ستاره داوود به عنوان هدف استفاده کرد  +عکس
پیک ایران
سفیر اسراییل در سازمان ملل دیروز با انتشار تصویری ماهواره ای مدعی شد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آزمایش اخیر موشکی خود از آرم " ستاره داوود" به عنوان هدف استفاده کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از جروزالم پست، " دنی دانون " سفیر اسراییل در سازمان ملل دیروز با توزیع کردن یک تصویر ماهواره ای در بین اعضای شورا آزمایش اخیر موشکی در ایران را محکوم کرده و مدعی شد در این آزمایش از آرم ستاره داوود برای هدف استفاده شده است.

بنا به مدعای این دیپلمات اسراییل، این اقدام جمهوری اسلامی در آزمایش موشک میانبرد "قیام " در دسامبر سال گذشته میلادی انجام شده است.

بنا به بیانیه سفیر دایم اسراییل در سازمان ملل، این اقدام ایران "نفرت انگیز" و غیر قابل پذیرش است.

به گفته سفیر اسراییل در سازمان ملل یک گودال کنار ستاره داوود دیده می شود که نشان از فرود موشک به آن نقطه است.

دنی دانون با ادعای اینکه ایران بر اساس قطعنامه شورای امنیت مجاز به توسعه برنامه های موشکی بالستیک و آزمایش آن نیست، اقدام به انجام آزمایش موشکی و هدف قرار دادن ستاره داوود به عنوان نماد دولت اسراییل از سوی ایران را محکوم کرد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/تساوی-روبین-کازان-در-اولین-بازی-آزمون-ستاره-ایرانی-۲۳-دقیقه-بازی-کرد-budnxu/ تساوی روبین کازان در اولین بازی آزمون/ ستاره ایرانی ۲۳ دقیقه بازی کرد http://www.sarkhat.com/fa/group/تساوی-روبین-کازان-در-اولین-بازی-آزمون-ستاره-ایرانی-۲۳-دقیقه-بازی-کرد-budnxu/ ورزشی Thu, 29 Jun 2017 00:46:16 -0700 تساوی روبین کازان در اولین بازی آزمون/ ستاره ایرانی ۲۳ دقیقه بازی کرد
خبرگزاری فارسمهاجم ملی پوش کشورمان اولین بازی خود را برای تیم روبین کازان انجام داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، بنا به گزارش سایت چمپیونات روسیه، سردار آزمون، لژیونر ایرانی پس از بازگشت به روبین کازان شب گذشته در دیداری تدارکاتی مقابل آوستری در اردوی اتریش به میدان رفت. این بازی در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

قربان بردیف، سرمربی ترکمنستانی روبین کازان از دقیقه ۶۷ بازی آزمون را به میدان فرستاد تا پس از دو سال دوری از روبین کازان اولین تجربه خود را داشته باشد.

آزمون از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ برای روستوف بازی می‌کرد و موفقیت های خوبی را با این تیم و بردیف به دست آورد ولی با بازگشت بردیف به روبین کازان او نیز به همراهش به این تیم برگشت.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/ویتور-هوگور-رسما-به-تیم-فوتسال-گیتی-پسند-پیوست-ubgeae/ ویتور هوگور رسما به تیم فوتسال گیتی پسند پیوست http://www.sarkhat.com/fa/group/ویتور-هوگور-رسما-به-تیم-فوتسال-گیتی-پسند-پیوست-ubgeae/ ورزشی Thu, 29 Jun 2017 00:46:08 -0700 ویتور هوگور رسما به تیم فوتسال گیتی پسند پیوست
خبرگزاری فارسباشگاه گیتی پسند یک بازیکن برزیلی را جذب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ویتور هوگو نوو بازیکن ۲۹ ساله برزیلی با باشگاه گیتی پسند به توافق رسید و قرار است این تیم را در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا همراهی نماید.

این بازیکن سابقه بازی در تیم های جرگوا، آسوئوا و ژوآسابا را در لیگ برزیل و همچنین حضور در باشگاه تولپار قزاقستان را در کارنامه دارد.

ویتور هوگو چپ پا تاکنون موفق به حضور در تیم ملی برزیل نشده است.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/نیویورک-تایمز-حصر-خانگی-ولیعهد-سابق-سعودی-رویترز-تکذیب-می-شود-svnoib/ نیویورک تایمز: حصر خانگی ولیعهد سابق سعودی / رویترز : تکذیب می شود http://www.sarkhat.com/fa/group/نیویورک-تایمز-حصر-خانگی-ولیعهد-سابق-سعودی-رویترز-تکذیب-می-شود-svnoib/ دیگر اخبار Thu, 29 Jun 2017 04:31:20 -0700 نیویورک تایمز: ولیعهد ‌برکنارشده سعودی، در حصر خانگی است و حق خروج از عربستان را ندارد
عصر ایران
رویترز به نقل از یک مقام دولت سعودی، حصر خانگی ولیعهد برکنار شده این کشور را تکذیب کرد.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از چند منبع از حصر خانگی ولیعهد سابق سعودی خبر داد اما رویترز به نقل از یک مقام سعودی این خبر را تکذیب کرد.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از ۴ مقام آمریکایی و منابع سعودی نزدیک به خانواده حاکم بر آل سعود ( خانواده پادشاهی سعودی) نوشت که شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد سابق از سفر خارجی منع شده ، بر رفت و آمدهای او در داخل عربستان سعودی محدودیت هایی اعمال شده و وی در کاخش در شهر جده تحت حصر خانگی قرار گرفته است.

به گزارش عصرایران، این منابع گفته اند که این اقدام با هدف مقابله با هر گونه نزاع داخلی و مخالفت با ولیعهد جدید صورت گرفته است.

در مقابل، رویترز به نقل از یک مقام دولت سعودی، حصر خانگی ولیعهد برکنار شده این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش عصرایران، رویترز در این خبر به نام این مقام دولت سعودی اشاره نکرده است.

در خبر رویترز آمده است: یک مقام سعودی حصرخانگی و ممنوع السفری شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد برکنار شده این کشور را تکذیب کرد.

این مقام سعودی در واکنش به گزارش روزنامه نیویورک تایمز به رویترز گفت: این گزارش صددرصد نادرست است.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشته بود که شاهزاده محمد بن نایف بعد از برکناری از سمت ولیعهدی عربستان سعودی، در کاخ خود حصر و ممنوع السفر شده است.

چندی پیش با حکم ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، شاهزاده محمد بن سلمان از سمت ولیعهدی برکنار و پسرش یعنی شاهزاده محمد را به عنوان ولیعهد منصوب کرد.

ولیعهد سابق در مراسم های بیعت با... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/تعیین-میزان-فرانشیز-قابل-پرداخت-توسط-بیمه-شوندگان-در-سال-۹۶-oqoaea/ تعیین میزان فرانشیز قابل پرداخت توسط بیمه‌شوندگان در سال ۹۶ http://www.sarkhat.com/fa/group/تعیین-میزان-فرانشیز-قابل-پرداخت-توسط-بیمه-شوندگان-در-سال-۹۶-oqoaea/ اجتماعی Thu, 29 Jun 2017 00:03:29 -0700 تعیین میزان فرانشیز قابل پرداخت توسط بیمه‌شوندگان در سال ۹۶
خبرگزاری فارستعیین میزان فرانشیز قابل پرداخت توسط بیمه‌شوندگان در سال ۹۶ میزان پرداختی بیماران در بخش بستری و بستری موقت در مراکز درمانی دولتی شهری و روستایی تعیین و اعلام شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، میزان خودپرداخت (فرانشیز) پرداختی بیماران بستری و بستری موقت شهری در مراکز دولتی، (فرانشیز) پرداختی بیماران بستری و بستری موقت روستایی و ساکنین شهرهای زیر بیست هزار نفر و عشایر در مراکز دولتی، (فرانشیز) پرداختی بیماران سرپایی برای خدمات پاراکلینیک تعیین شد.

به استناد ماده (۹) قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور- مصوب ۱۳۷۳- مقرر شده است:

ماده ۹ - حق بیمه سرانه خدمات درمانی برای گروه‌های تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و میزان فرانشیز قابل پرداخت توسط بیمه شوندگان با در نظر داشتن سطح درآمد گروه‌های بیمه شونده و وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأیید شورای عالی به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

تبصره - مابه التفاوت سهم درمان مشمولین قانون تأمین اجتماعی تا حق سرانه موضوع این ماده همه ساله در بودجه کل کشور منظور و به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

بر این اساس هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶.۳.۲۸ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و تأیید شورای عالی بیمه سلامت کشور و به استناد بند (الف) ماده (۹) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی سال ۱۳۹۶ را تصویب کرد.

انتهای پیام/ 

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/فروپاشی-شورای-همکاری-خلیج-فارس-تعطیلی-پایگاه-در-دستور-کار-نیست-hgyofw/ فروپاشی شورای همکاری خلیج فارس/ تعطیلی پایگاه در دستور کار نیست http://www.sarkhat.com/fa/group/فروپاشی-شورای-همکاری-خلیج-فارس-تعطیلی-پایگاه-در-دستور-کار-نیست-hgyofw/ دیگر اخبار Thu, 29 Jun 2017 05:10:35 -0700 فروپاشی شورای همکاری خلیج فارس/ تعطیلی پایگاه در دستور کار نیست
خدمتبه گزارش خدمت؛ عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، مصر و یمن از روز پنجم ژوئن سال جاری تمام روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند.
عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین حریم هوایی خود را برای استفاده قطر ممنوع اعلام کرده و از دیپلمات های قطری خواستند تا ظرف ۴۸ ساعت خاک این کشورها را ترک کنند.

همچنین عربستان سعودی تنها مرز زمینی خود با قطر را بست و در پی آن کشورهای مالدیو، موریتانی و دولت شرق لیبی نیز به متهم کردن قطر به اعمال سیاست های مداخله گرایانه و حمایت از گروه های تروریستی روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند.

در پی این اقدامات با فعالیت های امیر کویت، عربستان و متحدانش برای عادی سازی روابط شروط ۱۳ گانه ای را برای دوحه تعیین کردند که از مهمترین آنها تعطیلی پایگاه نظامی ترکیه در قطر است.

در خصوص این درخواست ریاض و متحدانش گفتگویی داشته ایم با «عثمان فاروق لوغ اوغلو» عضو حزب جمهوری خلق که بزرگترین حزب مخالف دولت ترکیه می باشد. مشروح این گفتگو در زیر آمده است.

*کشورهای عرب متحد عربستان سعودی خواستار تعطیلی پایگاه نظامی ترکیه در قطر شده اند. آیا دولت قطر به این درخواست آنها تن خواهد داد؟
اطلاعات منتشر شده توسط رسانه ها حکایت از آن دارد که قطر تمامی درخواست های عربستان سعودی و متحدانش را رد کرده است. وزیر دفاع ملی ترکیه هم اعلام کرده است که تعطیلی پایگاه نظامی ترکیه در قطر در دستور کار قرار ندارد. رئیس جمهور اردوغان به صراحت در این خصوص موضع گیری کرده و گفته است که درخواست سعودی ناقض حاکمیت قطر است و ترکیه درخصوص اجرایی کردن چنین توافقی از هیچ کسی اجازه نخواهد گرفت و چنین درخواستی از سوی سعودی نامحترمانه است.

*اهمیت پایگاه نظامی ترکیه در قطر چیست؟ در صورتیکه قطر درخواست عربستان را برای تعطیلی... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/مسئولان-باید-در-رفع-مشکلات-جامعه-اهتمام-بیشتری-داشته-باشند-chdjhx/ مسئولان باید در رفع مشکلات جامعه اهتمام بیشتری داشته باشند http://www.sarkhat.com/fa/group/مسئولان-باید-در-رفع-مشکلات-جامعه-اهتمام-بیشتری-داشته-باشند-chdjhx/ ایران Thu, 29 Jun 2017 05:05:12 -0700 مسئولان باید در رفع مشکلات جامعه اهتمام بیشتری داشته باشند
خبرگزاری جمهوری اسلامیمسئولان باید در رفع مشکلات جامعه اهتمام بیشتری داشته باشند رشت- ایرنا- نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : گام هایی توسط دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات اقصادی برداشته شده اما برای نتیجه بخشی موثرتر مسئولان بایستی اهتمام بیشتری نسبت به این امر داشته باشند.

به گزارش ایرنا، آیت الله زین العابدین قربانی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری گیلان با حضور معاون اول رئیس جمهوری در رشت اظهار داشت : مشکلات و اسیب های اجتماعی زیادی ناشی از گرفتاری های معیشتی در جامعه وجود می آید که دولت باید برای آنها چاره جویی کند.وی در ادامه اسلام را دین صلح خواند و افزود : اسلام دین زندگی است که در همه ابعاد زندگی قانون دارد و در کشورهای اسلامی همه پیروان مذاهب مختلف همواره در کنار هم در سایه اسلام زندگی می کرده اند.آیت الله قربانی با اشاره به حملات اخیر تروریستی تهران به مجلس شورای اسلامی و مقبره امام راحل گفت: سپاه سرافرازمان با حمله موشکی به آنها گوشه ای از قدرت دفاعی کشورمان را به نمایش گذاشت. نماینده ولی فقیه در گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ما مسئولان خدومی دارد ، خواستار اعتبارات بیشتر ملی برای رفع مشکلاتی همچون پاکسازی دو رودخانه گوهر رود و زرجوب شد.همچنین نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: ما در زمینه صنعت عقب ماندگی داشتیم که با اقدامات انجام شده دولت تدبیر و امید رتبه کنونی صنعتی استان ۱۳ و رتبه سرمایه گذاری مان ۱۰ است.مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد پروژه های گیلان دارای پیشرفت فیزیکی نسبتا خوبی هستند، گفت: برای تکمیل و راه اندازی این پروژه ها که برای ۵۰ هزار نفر شغل ایجاد می کند به هشت هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است .جبار کوچکی نژاد...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/تداوم-۱۰-ساله-وضعیت-بارش-نامناسب-در-کشور-ulpfkq/ تداوم ۱۰ ساله وضعیت بارش نامناسب در کشور http://www.sarkhat.com/fa/group/تداوم-۱۰-ساله-وضعیت-بارش-نامناسب-در-کشور-ulpfkq/ ایران Thu, 29 Jun 2017 05:05:10 -0700 تداوم 10 ساله وضعیت بارش نامناسب در کشور
خبرگزاری جمهوری اسلامیتداوم ۱۰ ساله وضعیت بارش نامناسب در کشور اردبیل - ایرنا- مشاور وزیر نیرو ومدیر عامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران گفت: امسال برای دهمین سال متوالی شرایط بارندگی کشور شرایط مناسبی نمی باشد.

محمد حاج رسولیها روز پنج شنبه در جریان بازدید از عملیات اجرایی سد احمد بیگلوی مشگین شهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال آبی جاری ۲۲۳میلی متر بارندگی در کشور روی داده که نسبت به متوسط سال گذشته و متوسط دراز مدت پائین ترمی باشد . وی بیان کرد: با وجود وقوع سیلاب های متعدد درمناطق مختلف هم اکنون ورودی تمامی سدهای کشور عدد قابل توجهی نمی باشد . وی با بیان اینکه یکسان نبودن بارندگی در استانهای مختلف ایران از مشکلات اصلی تامین منابع آبی در کشور است افزود: هم اکنون وضعیت استانهای مرکزی از دیگر مناطق کشور بحرانی تر می باشد. وی تشریح کرد: اولویت بهره برداری از منابع آبی وسده های موجود با مصرف آب شرب است وشهروندان با صرفه جویی در مصرف آب باید یاریگر مسئولان باشند. وی به کشاورزان وباغداران نیز توصیه کرد با رعایت الگوی کشت واستفاده از روش های نوین آبیاری در کاهش مصرف آب تاثیرگذار باشند. بحران آب از چندین سال پیش در استان های مختلف کشور خودنمایی می کند و در استان اردبیل نیز وضعیت به سمت نامطلوب حرکت می کند. از اوایل دهه پنجاه دشت اردبیل جزو دشت های ممنوعه اعلام شده است. خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده ۶۰۱۶/۷۱۱۷

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/استفاده-بی-رویه-مردم-چین-از-گوشی-های-هوشمند-jotfhy/ استفاده بی‌رویه مردم چین از گوشی‌های هوشمند http://www.sarkhat.com/fa/group/استفاده-بی-رویه-مردم-چین-از-گوشی-های-هوشمند-jotfhy/ اجتماعی Thu, 29 Jun 2017 05:04:19 -0700 استفاده بی‌رویه مردم چین از گوشی‌های هوشمند
خبرگزاری فارساستفاده بی‌رویه مردم چین از گوشی‌های هوشمند طبق یک نظرسنجی از یک شرکت اینترنتی در آلمان، مردم کشور چین به طور متوسط ۳ ساعت از وقت مفید خود را صرف استفاده از گوشی‌های هوشمند می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، طبق یک نظرسنجی از یک شرکت اینترنتی در آلمان، مردم کشور چین به طور متوسط ۳ ساعت از وقت مفید خود را صرف استفاده از گوشی‌های هوشمند می‌کنند؛ بر همین اساس چین رتبه دوم جهانی را دارد. 

رتبه اول جهانی استفاده از گوشی‌های هوشمند مربوط به کشور برزیل است که روزانه ۵ ساعت از وقت مفیدی که می‌توانند داشته باشند را صرف گوشی می‌کنند. 

چندین سال است که گوشی‌های هوشمند به مهم‌ترین ابزار ارتباطی افراد تبدیل شده‌اند؛ به مردم این امکان را می‌دهند که آنلاین غذا سفارش دهند، خرید کنند، حساب‌های بانکی را چک کنند و با لمس نوک انگشتانشان بر روی صفحه گوشی با تمام افراد در هر کجای جهان که هستند ارتباط برقرار کنند. 

مردم آنقدر با گوشی‌های خود اخت گرفته‌اند که اگر تلفن همراهشان نباشد، احساس ناراحتی و کمبود چیزی را دارند. 

مردم کشورهای ایالات متحده، ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی، کانادا و انگلستان بیش از دو ساعت در روز را در دستگاه‌های تلفن همراه خود صرف می‌کنند.

طبق گفته تامی آهونن، مشاور فناوری انگلیس، مردم  هر ۶.۵ دقیقه یک‌بار به تلفن‌هایشان نگاه می‌کنند؛ این به این معنی است که آنها تلفن‌های خود را ۱۵۰ بار در طول روز چک می‌کنند. 

نظرسنجی از ۱۰۰۰ کودک تا ۵ سال نشان داد که ۸۰ درصد از کودکان از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند و بیش از نیمی از والدین آنها معتقدند که تلفن‌های همراه، به کودکان آسایش و راحتی می‌دهد.

زو یانگاشو، محقق بخش روانشناسی اجتماعی و مهندسی در مؤسسه روانشناسی تحت آکادمی علوم چینی می‌گوید:  «ترس از دست رفتن، موجب...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/امسال-۹۰۰-موکب-در-مراسم-پیاده-روی-اربعین-خواهیم-داشت-ujtumr/ امسال ۹۰۰ موکب در مراسم پیاده روی اربعین خواهیم داشت http://www.sarkhat.com/fa/group/امسال-۹۰۰-موکب-در-مراسم-پیاده-روی-اربعین-خواهیم-داشت-ujtumr/ ایران Thu, 29 Jun 2017 05:03:50 -0700 امسال ۹۰۰ موکب در مراسم پیاده روی اربعین خواهیم داشت
خبرگزاری فارسامسال ۹۰۰ موکب در مراسم پیاده روی اربعین خواهیم داشت حسن پلارک از آماده سازی ۹۰۰ موکب در مراسم پیاده روی اربعین خبر داد.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، حسن پلارک در گفتگو با نسیم آنلاین، با اشاره به برنامه ریزی برای مراسم پیاده روی اربعین امسال گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات متولی کمیته مشارکت های مردمی در حوزه اسکان و تغذیه عمل می کند؛ از این رو امسال به دنبال این هستیم تا برای همه موکب های اربعین پروانه صادر کنیم تا بتوانیم عملکرد بهتری را در حوزه خدمات رسانی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته در برخی نقاط شاهد تراکم موکب و در برخی دیگر با کمبود موکب مواجه بودیم، ادامه داد: امسال برای ایجاد انسجام بیشتر قصد داریم تا اعزام ها را در قالب شبهه کاروان دنبال کنیم تا شرایط رفاه بیشتر زوار فراهم شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: امسال طرح جدیدی را برای ساماندهی موکب ها داریم و با صدور پروانه موکب داری، تعداد موکب های ایرانی دز اربعین امسال به ۹۰۰ عدد خواهد رسید، در حالی که سال گذشته این میزان ۸۸۰ موکب بود که البته از این تعداد ۲۰۰ موکب در آمارهای رسمی ما لحاظ نشده بود.

پلارک خاطر نشان کرد: از همه افراد، ارگان ها و سازمان هایی که می خواهند در قالب موکب خدماتی را به زوار اربعین ارائه کنند، درخواست مان این است که با مراجعه به دفاتر ستاد بازسازی عتبات اقدام به دریافت پروانه موکب داری کنند

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/تجهیز-۱۸استان-به-لوازم-کامل-وزنه-برداری-mkibul/ تجهیز ۱۸استان به لوازم کامل وزنه برداری http://www.sarkhat.com/fa/group/تجهیز-۱۸استان-به-لوازم-کامل-وزنه-برداری-mkibul/ ورزشی Thu, 29 Jun 2017 04:53:08 -0700 تجهیز 18استان به لوازم کامل وزنه برداری
خبرگزاری جمهوری اسلامیتجهیز ۱۸استان به لوازم کامل وزنه برداری سنندج- ایرنا- نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور با بیان اینکه برای تجهیز هیات های وزنه برداری استان های کشور، ۹۰ ست وزنه برداری نیاز داریم گفت: تاکنون لوازم کامل(ست) وزنه برداری بین ۱۸ استان کشور، توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، داود باقری روز پنجشنبه در مجمع عمومی سالانه هیات وزنه برداری کردستان در سنندج افزود: باتوجه به کمبود منابع مالی، توان خرید لوازم خارجی وزنه برداری وجود ندارد؛ بنابراین از لوازم داخلی این رشته ورزشی برای تجهیز هیات ها بهره می گیریم.وی با بیان اینکه اولویت فدراسیون، تجهیز هیات های وزنه بردای استان های کمتر برخوردار است ادامه داد: تلاش می کنیم با جذب اسپانسر برای تجهیز هیات ها گام های بهتری برداریم.باقری از ایجاد تالار وزنه برداری با هزینه قابل توجهی خبر داد و گفت: از طریق این تالار درآمدزایی کرده و از درآمد آن برای تجهیز شهرستان ها استفاده خواهیم کرد.نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری، توجه به بحث مربیان را از دغدغه های این فدراسیون عنوان کرد و افزود: اگر مربیان سرو سامان یافته و تجهیزات لازم در اختیار آنها قرار گیرد، وزنه برداری کشور رشد قابل توجهی خواهد داشت.باقری، مربیان را واسط میان ورزشکاران و فدراسیون خواند و اضافه کرد: وجود مربیان خوب و توانمند، زمینه پیشرفت و توسعه این ورزش را در سطح استان ها و به دنبال آن در کشور، فراهم خواهد کرد.وی به برخی مخالفت ها با حضور بانوان در این حوزه پرداخت و گفت: به دلیل منافع شخصی و یا برداشت های اشتباه، مخالفت هایی با این حوزه وجود دارد؛ بنابراین باید با تدبیر و شیب ملایمی پیش رفت.نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری از مجوز آموزش وزنه برداری به بانوان خبر داد و اضافه کرد: وزنه برداری بانوان در حال برنامه ریزی های خوبی در...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/توافق-فروش-اس-۴۰۰-به-ترکیه-نهایی-شد-sreosr/ توافق فروش اس ۴۰۰ به ترکیه نهایی شد http://www.sarkhat.com/fa/group/توافق-فروش-اس-۴۰۰-به-ترکیه-نهایی-شد-sreosr/ ورزشی Thu, 29 Jun 2017 04:53:12 -0700 توافق فروش اس 400 به ترکیه  نهایی شد
خبرگزاری جمهوری اسلامیتوافق فروش اس ۴۰۰ به ترکیه نهایی شد مسکو - ایرنا - ولادیمیر کوژین دستیار امور همکاری های فنی-نظامی رئیس جمهوری روسیه از توافق نهایی مسکو برای فروش سامانه پدافند موشکی اس ۴۰۰ به ترکیه خبر داد که عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و همپیمان نظامی آمریکا است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اینترفکس روز پنجشنبه به نقل از مقام روس نوشت: مسائل فروش سامانه موشکی و توافق های مرتبط حل شده، اما هنوز در باره موضوع اعطای وام در قبال خرید اس ۴۰۰ تصمیم گیری نشده است.ترکیه که از سال ۱۹۵۲ عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است از سامانه های پدافند هوایی این سازمان برای پوشش هوایی استفاده می کرد.با خروج جنگ افزارهای دفاع هوایی پاتریوت آمریکا و آلمان از جنوب ترکیه در سال ۲۰۱۵، این کشور خرید سامانه های پدافند موشکی اس ۴۰۰ را در اولویت قرار داد. اس ۴۰۰ که فقط در اختیار نیروهای مسلح روسیه است و با چین نیز قرارداد فروش آن امضا شده است، با پوشش راداری گسترده و توان شلیک همزمان ۷۲موشک و نابودی اهداف تاکتیکی و بالستیکی از پنج تا ۶۰ کیلومتر فاصله و دو تا ۲۷ کیلومتر ارتفاع از پیشرفته ترین سامانه های دفاعی در جهان شناخته می شود.این سامانه متحرک زمین به هوا که در طول هشت دقیقه از حرکت به حالت استقرار و آماده باش شلیک می رسد، برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن مانند هواپیماهای پارازیت انداز، شناسایی و جاسوسی، راهبردی، بمب افکن و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر جنگ افزارهای پیشرفته کاربرد دارد.اروپام*1516 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

... ]]>