DB Connection Error Sarkhat News Aggregator سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط http://www.sarkhat.com/ fa sarkhat@sarkhat.com (Sarkhat News) 2001-2017 Sarkhat Thu, 27 Apr 2017 01:29:26 -0700 Thu, 27 Apr 2017 01:29:26 -0700 سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف http://www.sarkhat.com/img/sarkhatlogo.gif http://www.sarkhat.com/ http://www.sarkhat.com/fa/group/مسیر-اشنویه-پیرانشهر-با-بازسازی-پل-پوش-اباد-بازگشایی-شد-etporb/ مسیر اشنویه- پیرانشهر با بازسازی پل پوش اباد بازگشایی شد http://www.sarkhat.com/fa/group/مسیر-اشنویه-پیرانشهر-با-بازسازی-پل-پوش-اباد-بازگشایی-شد-etporb/ سیاسی Wed, 26 Apr 2017 22:47:19 -0700 مسیر اشنویه- پیرانشهر با بازسازی پل پوش اباد بازگشایی شد
خبرگزاری جمهوری اسلامیمسیر اشنویه- پیرانشهر با بازسازی پل پوش اباد بازگشایی شد مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه گفت: تردد از مسیر اشنویه به پیرانشهر که بر اثر سیل مسدود شده بود، با بازسازی پل پوش اباد امکان پذیر شد.

اسعد خضری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تردد از این مسیر با ساخت جاده انحرافی بر روی پل پوش آباد اشنویه ممکن شد. رئیس حمل و نقل جاده ای اشنویه نیز گفت: بعد از ۱۲ روز تلاش بی وقفه نیروهای راه و ترابری، فرمانداری، ستاد مدیریت بحران و بخش های مرتبط عبور و مرور بر روی پل پوش آباد امکان پذیر شد. محسن خادمی گفت: با ساخت خاکریز و انحراف مسیر آب رودخانه گادر و ساخت کانال، این مسیر آماده شده است وعلایم راهنمایی و رانندگی و تابلوهای هشدار در مسیر نصب شده است. وی افزود: بازسازی کامل پل پوش آباد بیش از ۵۰ میلیارد ریال هزینه دارد. پل پوش آباد اشنویه بر اثر طغیان رودخانه گادر در جریان سیل اخیر تخریب شد، این پل در مسیر اشنویه- پیرانشهر قرار دارد و راه ارتباطی ۲۵ روستا است. پیش از این از پل سرگیز به صورت موقت برای عبور ومرور بین اشنویه و پیرانشهر استفاده می شد. شهرستان اشنویه در آدربایجان غربی قرار دارد و بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.3093**انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/تخلیه-ریسک-لوپن-در-اقتصاد-جهانی-nldtkr/ تخلیه ریسک لوپن در اقتصاد جهانی http://www.sarkhat.com/fa/group/تخلیه-ریسک-لوپن-در-اقتصاد-جهانی-nldtkr/ اقتصاد Wed, 26 Apr 2017 20:25:43 -0700 تخلیه ریسک لوپن در اقتصاد جهانی
عصر اعتبارشاخص‌های جهانی سهام روز گذشته رکوردی تاریخی زدند. بورس‌های جهانی که دوشنبه و سه‌شنبه تحت‌تاثیر نتایج انتخابات روز یکشنبه فرانسه جهش کرده بودند، چهارشنبه نیز متاثر از اعلام درآمد بنگاه‌های آمریکایی به رشد خود ادامه دادند. ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/برتری-هفت-گله-بارسلونا-برابر-اوساسونا-روزهای-بعد-از-ال-کلاسیکو-در-نیوکمپ-آفتابی-است-clxscd/ برتری هفت‌گله بارسلونا برابر اوساسونا/ روزهای بعد از ال‌کلاسیکو در نیوکمپ آفتابی است http://www.sarkhat.com/fa/group/برتری-هفت-گله-بارسلونا-برابر-اوساسونا-روزهای-بعد-از-ال-کلاسیکو-در-نیوکمپ-آفتابی-است-clxscd/ ورزشی Wed, 26 Apr 2017 16:32:09 -0700 برتری هفت‌گله بارسلونا برابر اوساسونا/ روزهای بعد از ال‌کلاسیکو در نیوکمپ آفتابی است
فوتبالی‌ترینبارسلونا مقابل اوساسونا جشنواره گل به راه انداخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تیم بارسلونا در دیدار امشب بازی‌های لالیگا مقابل اوساسونا به برتری پرگل ۷-۱ رسید. در این دیدار که از ساعت ۲۲ در ورزشگاه نیوکمپ آغاز شد لیونل مسی (۲)، آندره گومس (۲)، آلکاسر (۲) و ماسکرانو گلزنی کردند. بارسا با این برد ۷۸ امتیازی شد و موقتا بالای سر رئال مادرید در صدر جدول قرار گرفت. البته با این حساب که رئال از دقایقی دیگر به مصاف لاکرونیا خواهد رفت و علاوه بر این یک بازی معوقه دیگر هم دارد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/شکایت-مخالفان-اردوغان-به-دادگاه-حقوق-بشر-اروپا-gklgbx/ شکایت مخالفان اردوغان به دادگاه حقوق بشر اروپا http://www.sarkhat.com/fa/group/شکایت-مخالفان-اردوغان-به-دادگاه-حقوق-بشر-اروپا-gklgbx/ جهان Wed, 26 Apr 2017 16:40:55 -0700 شکایت مخالفان اردوغان به دادگاه حقوق بشر اروپا
خدمتبه گزارش خدمت؛ سلین سایک بوک، سخنگوی حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه، چهارشنبه اعلام کرد: «تصمیم گرفته‌ایم به دادگاه حقوق بشر اروپا رجوع کنیم.»

این حزب پیشتر از تصمیم شورای عالی انتخابات مبنی بر معتبر شمردن آرای بدون مهر که در آخرین لحظات به صندوق انداخته شده بود، انتقاد و اعلام کرده بود این تصمیم راه را برای تقلب هموار کرده است.

تصمیم حزب جمهوری‌خواه خلق برای رجوع به دادگاه اروپا در حالی اتخاذ شد که دیوان عدالت اداری ترکیه روز سه‌شنبه با درخواست این حزب برای ابطال نتیجه همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی مخالفت کرده بود.

مخالفت با دادخواست حزب جمهوری‌خواه خلق با چهار رأی موافق اعضای دیوان عدالت اداری در برابر یک رأی مخالف، به تصویب رسید. این نهاد قضایی با اشاره به اینکه تصمیم شورای عالی انتخابات ترکیه در خصوص تأیید نتایج انتخابات، «فرآیندی اداری نیست»، این شکایت را در دایره صلاحیت رسیدگی خود ندانست.

وزیر دادگستری ترکیه، شنبه گفته بود تصمیم شورای عالی انتخابات را نمی‌توان با شکایت در دادگاه قانون اساسی یا دیوان عدالت اداری زیر سوال برد.

در همه‌پرسی اخیر ترکیه، حدود ۵۱/۴۱ درصد از رأی‌دهندگان، به تغییر نظام این کشور از پارلمانی به ریاست‌جمهوری رأی موافق دادند. حدود ۴۸/۵۹ درصد از مردم ترکیه نیز با این اصلاحات مخالف بودند.

ساختار جدید قرار است از نوامبر سال ۲۰۱۹ به اجرا درآید. به موجب این تغییرات، دفتر و منصب نخست‌وزیر ترکیه برچیده خواهد شد و قدرت اجرایی رئیس‌جمهور در زمینه عزل و نصب وزیران دولت و مقام‌های ارشد کشور افزایش خواهد یافت.

دورۀ ریاست‌جمهوری در قانون اساسی جدید پنج ساله است و رئیس‌جمهور می‌تواند حداکثر دو دوره در این سمت به فعالیت خود ادامه دهد.

این تغییرات شرایط را برای ابقای اردوغان در منصب ریاست‌ جمهوری تا سال ۲۰۲۹ مهیا کرده است.

منبع: میزان ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/وزیر-ورزش-به-اعتصاب-پرسپولیسی-ها-واکنش-نشان-داد-rwczca/ وزیر ورزش به اعتصاب پرسپولیسی‌ها واکنش نشان داد http://www.sarkhat.com/fa/group/وزیر-ورزش-به-اعتصاب-پرسپولیسی-ها-واکنش-نشان-داد-rwczca/ ورزشی Wed, 26 Apr 2017 15:46:39 -0700 وزیر ورزش به اعتصاب پرسپولیسی‌ها واکنش نشان داد
خبرگزاری فارسوزیر ورزش به اعتصاب پرسپولیسی‌ها واکنش نشان داد وزیر ورزش و جوانان به تمرین نکردن سرخ‌پوشان پایتخت واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه همایش علوم ورزشی گفت: من امیدوارم بتوانیم توانمندی‌های این علوم را به رخ دنیا بکشانیم. یکی از مهمترین تحولات در جهان توسعه همه جانبه علمی و پژوهش‌ها است. چرا که پژوهش موتور محرکه پیشرفت و توسعه کشورهاست و لازم است برای توسعه پایدار و رسیدن به رفاه و استقلال واقعی جامعه، پژوهش به عنوان یک مسئله حیاتی مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: معتفدم جامعه ورزش نیز مستثنی نیست و توسعه تربیت بدنی به عنوان یک اقدام اساسی برای تربیت سالم نیاز به تحقیقات ارزشمند است. خوشبختانه در سالهای اخیر تاکیدات بسیاری بر امر پژوهش در مناسبت‌های مختلف شده است. اما اینکه تا چه حد مدیران ورزشی در تصمیم‌گیری از ظرفیت‌های پژوهشی استفاده می‌کنند پاسخ مشخصی وجود ندارد. ما براین باوریم ورزش نیازمند پژوهش‌های هدفمند است.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در جمع خبرنگاران گفت: ما در همه عرصه‌های کشوری یازمند کارهای علمی هستیم و باید این فاصله بین مسائل پژوهشی و امور اجرایی کمتر شود و اگر این فاصله کم شود به موفقیت بیشتری دست پیدا می کنیم.

سلطانی فر در ادامه درباره حضور ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی، خاطرنشان کرد: این بازی‌ها فرصت مناسبی برای برخی از رشته‌هاست که بتوانند در آن تجربه کسب کنند. برخی از تیم‌ها بعد از المپیک جوانگرایی کرده‌اند و می‌توانند در این مسابقات خودشان را محک بزنند.

وی درباره تمرین نکردن پرسپولیس‌ها به دلیل مسائل مالی، تصریح کرد: این موضوع به یک عادت بد تبدیل شده است و موضوع باید بررسی شود.

انتهای پیام/ا

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/صعود-نماینده-تایلند-با-غلبه-بر-تیم-استرالیایی-اولسان-کره-هم-حذف-شد-etlqef/ صعود نماینده تایلند با غلبه بر تیم استرالیایی/ اولسان کره هم حذف شد http://www.sarkhat.com/fa/group/صعود-نماینده-تایلند-با-غلبه-بر-تیم-استرالیایی-اولسان-کره-هم-حذف-شد-etlqef/ ورزشی Wed, 26 Apr 2017 16:34:10 -0700 صعود نماینده تایلند با غلبه بر تیم استرالیایی/ اولسان کره هم حذف شد+جدول
خبرگزاری فارسنماینده تایلند با پیروزی مقابل تیم استرالیایی ضمن حذف این تیم، صعودش را از گروه E مسجل کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در آخرین دیدار از هفته پنجم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، مونگ‌تونگ یونایتد تایلند میزبان بریزبن استرالیا بود و با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد.

تیم تایلندی با این برد ۱۱ امتیازی شد و صعود خود را به مرحله حذفی مسجل کرد.

بریزبن استرالیا هم با این باخت حذف شد.

پیش از این بازی هم کاشیما آنتلرز ژاپن با ۴ گل اولسان را در کره در هم کوبید و ۹ امتیازی شد و راهی مرحله بعد شد.

اولسان پس از سئول دومین تیم کره‌ای حذف شده این پیکارها است.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/جشن-500-تایی-مسی-در-نیوکمپ-عکس-otqluc/ جشن 500‌تایی مسی در نیوکمپ+عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/جشن-500-تایی-مسی-در-نیوکمپ-عکس-otqluc/ دیگر اخبار Wed, 26 Apr 2017 17:39:04 -0700 جشن 500‌تایی مسی در نیوکمپ+عکس
خبرگزاری فارس
جشن ۵۰۰ گله شدن ستاره آرژانتینی در نیو کمپ برگزار شد.   مسی بعد از قدرت نمایی در ال‌کلاسیکو و رسیدن به رکورد ۵۰۰ گل برای بارسا با استقبال خاصی از جانب کاتالانها مواجه شد. مسی با ۵۰۰ گلی که برای بارسا به ثمر رسانده در نیوکمپ به قهرمان واقعی مبدل است.
]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/باید-درجهت-بکارگیری-نیروهای-مسلح-در-مدیریت-بحران-بلایای-طبیعی-به-ظرفیت-سازی-مدیریتی-در-tmrfyt/ باید درجهت بکارگیری نیروهای مسلح در مدیریت بحران و بلایای طبیعی به ظرفیت سازی مدیریتی در حوزه بحران بپردازیم http://www.sarkhat.com/fa/group/باید-درجهت-بکارگیری-نیروهای-مسلح-در-مدیریت-بحران-بلایای-طبیعی-به-ظرفیت-سازی-مدیریتی-در-tmrfyt/ سیاسی Wed, 26 Apr 2017 16:40:18 -0700 باید درجهت بکارگیری نیروهای مسلح در مدیریت بحران و بلایای طبیعی به ظرفیت سازی مدیریتی در حوزه بحران بپردازیم
خبرگزاری فارسدستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: امروز بایستی در جهت بکارگیری توان بسیج مردمی و نیروهای مسلح درمدیریت بحران و بلایای طبیعی به ظرفیت سازی مدیریتی در حوزه بحران بپردازیم. ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/پیام-تسلیت-رئیسی-در-پی-شهادت-جمعی-از-مرزبانان-ناجا-gxwxyt/ پیام تسلیت «رئیسی» در پی شهادت جمعی از مرزبانان ناجا http://www.sarkhat.com/fa/group/پیام-تسلیت-رئیسی-در-پی-شهادت-جمعی-از-مرزبانان-ناجا-gxwxyt/ سیاسی Wed, 26 Apr 2017 14:35:18 -0700 پیام تسلیت «رئیسی» در پی شهادت جمعی از مرزبانان ناجا
خبرگزاری فارسپیام تسلیت «رئیسی» در پی شهادت جمعی از مرزبانان ناجا حجت الاسلام رئیسی شهادت جمعی از مرزبانان ناجا را تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پی شهادت جمعی از مرزبانان ناجا پیام تسلیتی صادر کرد.

متن مشروح این پیام به شرح زیر است

«بسم الله الرحمن الرحیم

خبر تاسف برانگیز شهادت جمعی از کادر وظیفه شناس و سربازان غیور نیروی انتظامی را پس از حضور در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری دریافت کردم.

این مصیبت دلخراش را به ملت شریف ایران، رهبر معظم انقلاب و پیش از همه به خانواده این عزیزان که از وجود ظاهری چنین دلاورمردانی محروم شده اند تسلیت عرض می کنم.

این جنایت توسط عناصر فرومایه ای صورت گرفته که فکر و ذکر و توان خود را چشم بسته در اختیار اربابان فرامنطقه ای خود قرار داده اند.

شفای عاجل و کامل مجروحان حادثه را از درگاه خداوند متعال خواهانم

سید ابراهیم رئیسی»

انتهای پیام/

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/منصوریان-به-دنبال-جایگزین-رحمتی-برای-فصل-بعد-گلر-ملی-پوش-پرسپولیسی-استقلالی-می-شود-onlkbg/ منصوریان به دنبال جایگزین رحمتی برای فصل بعد/گلر ملی پوش پرسپولیسی استقلالی می شود؟! http://www.sarkhat.com/fa/group/منصوریان-به-دنبال-جایگزین-رحمتی-برای-فصل-بعد-گلر-ملی-پوش-پرسپولیسی-استقلالی-می-شود-onlkbg/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:46 -0700 منصوریان به دنبال جایگزین رحمتی برای فصل بعد/گلر ملی پوش پرسپولیسی استقلالی می شود؟!
خدمتبه گزارش خدمت؛ بعد از اینکه مسئولان باشگاه استقلال دنبال تمدید قرارداد بازیکنان کلیدی خودشان رفتند، آنها حالا کار خود برای جذب بازیکنان جدید را هم آغاز کرده‌اند. در این بین صحبت از انتقالی به میان آمده که تا حدودی عجیب به نظر می‌رسد.

شایعه به وجود آمده این است که در لیست علیرضا منصوریان برای فصل بعد نام دروازه‌بانی به جز مهدی رحمتی دیده می‌شود. این خبری است که یکی از کانال‌های تلگرامی هواداری باشگاه منتشر کرده و در آنجا اسمی از رشید مظاهری به میان آمده است.

این اتفاق با توجه به اختلافاتی که در مقطعی از فصل بین منصوریان و رحمتی به وجود آمد، قابل توجه به نظر می‌رسد. البته نکته جالب دیگر این است که کانال ذکر شده چیزی نزدیک به ۱۰۰هزار عضو دارد. در حالیکه کانال رسمی باشگاه چیزی حدود نصف این تعداد عضو را در خود می‌بیند. همین دلیلی بوده که خیلی از استقلالی‌ها صحبت‌های به میان آمده درباره آبی‌پوش شدن مظاهری را جدی بگیرند.

منبع: خبرآنلاین ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/شرط-عجیب-کاوه-رضایی-برای-تمدید-قرارداد-ywcnus/ شرط عجیب کاوه رضایی برای تمدید قرارداد http://www.sarkhat.com/fa/group/شرط-عجیب-کاوه-رضایی-برای-تمدید-قرارداد-ywcnus/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:42 -0700 شرط عجیب کاوه رضایی برای تمدید قرارداد
خدمتبه گزارش خدمت؛ ماندن یا نماندن کاوه رضایی در استقلال یکی از مهمترین سئوالات هواداران این تیم است. در شرایطی که از قول کاوه این اظهار نظر مطرح شده که او دیگر در استقلال نخواهد ماند اما مدیرعامل این باشگاه در حاشیه بازی استقلال مقابل الاهلی مدعی شد که مشغول مذاکره با کاوه برای تمدید قرارداد است البته آبی ها کار راحتی برای راضی کردن کاوه ندارند چون این بازیکن کلیدی به این راحتی حاضر به تمدید قراردادش نیست.

این مهاجم مطرح برای تمدید قراردادش مبلغ ۲ میلیارد تومان برای یک فصل طلب کرده اما مشکل اینجاست که رضایی ۷۰ درصد آن را هم پیش از شروع لیگ هفدهم می‌خواهد! همچنین شنیده شده که کاوه رضایی یک پیشنهاد از لیگ بلژیک و همین طور پیشنهادی هم از لیگ قطر دارد و به همین دلیل هنوز قراردادش را با استقلالی‌ها تمدید نکرده است.
]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/اقدام-غیرمنتظره-بی-بی-سی-در-آستانه-انتخابات-xrgedk/ اقدام غیرمنتظره بی بی سی در آستانه انتخابات http://www.sarkhat.com/fa/group/اقدام-غیرمنتظره-بی-بی-سی-در-آستانه-انتخابات-xrgedk/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:40 -0700 اقدام غیرمنتظره بی بی سی در آستانه انتخابات
خدمتبه گزارش خدمت؛ در استانه انتخابات ریاست جمهوری ایران، شبکه بی بی سی فارسی، در اقدامی غیرمنتظره، مدت زمان پخش برنامه مخاطب محور "نوبت شما" را از ۵۰ دقیقه به ۳۰ دقیقه کاهش داد؛ در زمانی که به نظر می رسد با توجه به سیاست های غرب، بی بی سی بیش از پیش باید آنتن خود را در اختیار مخاطبان خاص و انتخاب شده خود قرار دهدتا سخنان مورد نظر غربی ها را مطرح کنند اما گویا اتفاقی که در این برنامه رخ داده، روسای این شبکه را مجبور کرده به مرور زمان این برنامه از لیست پخش خود خارج کنند.

این در حالی است که "نوبت شما"، تنها برنامه ای بود که نظرات مخاطبان بی بی سی به طور مستقیم انعکاس می یافت که البته هزینه زیادی هم برای بی بی سی داشته است چرا که به رغم تلاش این شبکه انگلیسی برای سازماندهی کردن تماس ها، باز هم در مواردی تماس هایی از این شبکه پخش شده است که خوشایند غربی ها نبوده است؛ تماس هایی که برای بی طرف جلوه دادن این شبکه انتخاب می شوند و در میان ده ها تماس خاص و برنامه ریزی شده پخش می شود اما باز هم تحمل آنها برای مسئولان بی بی سی سخت است و مجبور به قطع آنها می شوند!

نکته جالب این است که مجریان این برنامه هم برای مسئولان دردسرساز شده اند و در مواجه با سخنان منطقی مخاطبان مجبور به همراهی با آنان شده و عقاید شخصی خود را مطرح کرده اند که این اتفاق موجب اخراج و بیکار شدن آنها شده است؛ اتفاقی که "مریم زهدی" جدیدترین قربانی آن است.

به همین دلایل به نظر می رسد روسای بی بی سی در نظر دارند به بهانه پوشش انتخابات ایران، ابتدا از زمان برنامه کم کرده و به مرور زمینه را برای خارج کردن این... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/ستاره-محبوب-استقلال-باجناق-شدند-عکس-rmfzuh/ ۲ ستاره محبوب استقلال باجناق شدند +عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/ستاره-محبوب-استقلال-باجناق-شدند-عکس-rmfzuh/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:44 -0700 2 ستاره محبوب استقلال باجناق شدند +عکس
خدمتبه گزارش خدمت؛ امید ابراهیمی،هافبک ملی پوش استقلال شب گذشته رسما به جرگه متاهلین پیوست تا فصل تازه ای از زندگی خود را آغاز کند.

نکته جالب اینکه، ابراهیمی که در سال های گذشته در سپاهان و استقلال رابطه بسیار نزدیکی با خسرو حیدری داشت، از شب گذشته باجناق وی شد.

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/آزمون-کارشناسی-ارشد-۹۶-امروز-فردا-برگزار-می-شود-رقابت-۵۰۰هزار-نفر-در-نخستین-روز-zmyjtl/ آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ امروز و فردا برگزار می‌شود/رقابت ۵۰۰هزار نفر در نخستین روز http://www.sarkhat.com/fa/group/آزمون-کارشناسی-ارشد-۹۶-امروز-فردا-برگزار-می-شود-رقابت-۵۰۰هزار-نفر-در-نخستین-روز-zmyjtl/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:37 -0700 آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ امروز و فردا برگزار می‌شود/رقابت ۵۰۰هزار نفر در نخستین روز
خدمتبه گزارش خدمت؛ حسین توکلی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال ۹۶ دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ اردیبهشت ۹۶ در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این آزمون برای ۴ کدرشته امتحانی مهندسی طراحی محیط زیست، نمایش عروسکی، مجموعه موسیقی و زبان و ادبیات اردو منحصراً در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: صبح امروز (پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۹۶) آزمون کارشناسی ارشد برای داوطلبان ۱۱ کدرشته امتحانی شامل آمار، حسابداری، روانشناسی، زبان آلمانی، زبان روسی، علوم تربیتی، مدیریت، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مدیریت بحران و مشاوره در حوزه‌های امتحانی برای ۳۶۲ هزار و ۸۳۵ داوطلب برگزار می‌شود که از این تعداد ۱۷۹ هزار و ۷۶ نفر زن و ۱۸۳ هزار و ۶۷ نفر مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آزمون کارشناسی ارشد در بعدازظهر روز (پنجشنبه ۷ اردیبهشت) نیز برای ۶۳ کدرشته امتحانی شامل رشته‌های شناور با تعداد ۱۳۷ هزار و ۴۰۹ داوطلب برگزار می‌شود که از این تعداد ۶۳ هزار و ۸۶۶ نفر زن و ۷۳ هزار و ۵۳۳ نفرمرد هستند.

توکلی بیان کرد: آزمون صبح‌ها از ساعت ۷.۳۰ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۴.۳۰ برگزار می‌شود که در حوزه‌های امتحانی از ساعت ۷ صبح و ۱۴ بعدازظهر بسته می‌شود. برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در جلسه، اصل کارت ملی یا شناسنامه عکسدار و مداد سیاه نرم پررنگ ضروری است.

وی گفت: هر پاسخ صحیح سه نمره مثبت و پاسخ غلط یک نمره منفی دارد و توصیه می‌شود داوطلبان اگر پاسخ سؤالی را اصلاً نمی‌دانند به آن جواب ندهند و اگر به سؤالی بیش از یک پاسخ داده شود غلط محسوب شده و یک نمره منفی دارد.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: پس از برگزاری آزمون، نتایج اولیه... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/آتشفشانی-در-شهاب-باران-عکس-smihcp/ آتشفشانی در شهاب باران +عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/آتشفشانی-در-شهاب-باران-عکس-smihcp/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:33 -0700 آتشفشانی در شهاب باران +عکس
خدمتبه گزارش خدمت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ عکس ستاره شناسی امروز از ناسا به تصویری از کوه اتنا در منطقه سیسیلی ایتالیا اختصاص یافته است که صدها هزار سال است، مواد آتشفشانی از آن فوران می‌کند. همه مردم ایتالیا زمان فوران، این کوه آتشفشان را با مواد مذابی که از دهانه آن تا حدود یک کیلومتر به هوا می‌روند و آبشارهای لاوایی که از آن جاری می‌شود، می‌بینند اما دوربینی که ناسا در نزدیکی آن کار گذاشته است، اواسط ماه مارس تصویری از آن گرفت که درست کوه اتنا در زمان شهاب باران فوران کرد.

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/هفت-نفر-از-کارکنان-گمرک-بوشهر-بازداشت-شدند-srpyqd/ هفت نفر از کارکنان گمرک بوشهر بازداشت شدند http://www.sarkhat.com/fa/group/هفت-نفر-از-کارکنان-گمرک-بوشهر-بازداشت-شدند-srpyqd/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:31 -0700 هفت نفر از کارکنان گمرک بوشهر بازداشت شدند
خدمتبه گزارش خدمت؛ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بوشهر از بازداشت ۷ نفر از کارشناسان و اشخاص ذی سمت در گمرک بوشهر خبرداد و گفت: در راستای مبازره با مفاسد اقتصادی پس از وصول گزارشی از یکی از مراجع نظارتی به عنوان ضابط قوه قضائیه مبنی بر اخذ رشوه توسط تعدادی از کارکنان گمرک بوشهر از ترخیص‌کاران و صاحبان کالا، موضوع به یکی از بازپرسان این دادسرا ارجاع و دستورات لازم جهت بررسی موضوع صادر شد.

این مقام قضایی در استان بوشهر در ادامه بیان کرد: پس از انجام تحقیقات لازم ۷ نفر از کارشناسان و اشخاص ذی سمت تحت تعقیب قرار گرفتند که پس از تفهیم اتهام به هرکدام دایر بر اخذ مبالغی بین ۳۵۴ میلیون تا ۱۴ میلیارد ریال، قرار بازداشت موقت در خصوص آنان صادر شد و جهت انجام تحقیقات بیشتر تحت نظر قرار گرفتند.

حسن پور اضافه کرد: پس از تکمیل تحقیقات تعدادی از آنان با صدور قرار وثیقه آزاد و تعدادی در بازداشت بسر می‌برند.

وی همچنین گفت: رسیدگی در این زمینه در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی واقنلاب بوشهر ادامه دارد.

منبع: میزان ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/بارندگی-مه-گرفتگی-در-محورهای-نیمه-شمالی-کشور-sdwxqu/ بارندگی و مه گرفتگی در محورهای نیمه شمالی کشور http://www.sarkhat.com/fa/group/بارندگی-مه-گرفتگی-در-محورهای-نیمه-شمالی-کشور-sdwxqu/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:35 -0700 بارندگی و مه گرفتگی در محورهای نیمه شمالی کشور
خدمتبه گزارش خدمت؛ سرهنگ رحمانی افزود: طبق آخرین گزارش‌های دریافتی از مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور هم اکنون در تمامی جاده ‌ها و معابر کشور وضعیت ترافیکی عادی و روان گزارش شده است.

وی ادامه داد: در استان مازندران محور ساری - قائم‌شهر و بهشهر بارش باران و در استان اردبیل محور خلخال - اسالم و در استان خراسان شمالی محور بجنورد - آشخانه گردنه امین اله و بجنورد - اسفراین گردنه اسدلی و محور فیروزکوه محدوده گدوک و ارتفاعات هراز و کندوان مه گرفتگی و کاهش دید و در سیستان و بلوچستان محورهای زابل-نهبندان و زاهدان - بم گرد و غبار گزارش شده است.

رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور،گفت: در سایر راه‌ها و محورهای مواصلاتی کشور وضعیت جوی آرام گزارش شده است. ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/قالیباف-مردم-برای-حل-مشکلات-اقتصادی-صبر-ایوب-عمر-نوح-ندارند-xvgmet/ قالیباف: مردم برای حل مشکلات اقتصادی صبر ایوب و عمر نوح ندارند http://www.sarkhat.com/fa/group/قالیباف-مردم-برای-حل-مشکلات-اقتصادی-صبر-ایوب-عمر-نوح-ندارند-xvgmet/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:29 -0700 قالیباف: مردم برای حل مشکلات اقتصادی صبر ایوب و عمر نوح ندارند
خدمتبه گزارش خدمت؛ نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در یک مصاحبه رئیس محترم دولت اشاره کرد این مشکلات ۴۰ سال وقت می خواهد و گفتند شاید صد سال، به نظرم مردم ما نه صبر حضرت ایوب را دارند نه عمر نوح.

به گزارش جهان نیوز، محمدباقر قالیباف نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز پس از ضبط تلویزیونی در رسانه ملی در جمع خبرنگاران گفت: دولت ما دولت مردم است و ما معتقدیم مشکلات در شرایطی حل خواهد شد که مردم در حل مشکلات کمک کنند.

بر پایه گزارش صدا و سیما وی افزود: اگر ما چنین حرکتی نکنیم هرگز به اقتصاد پایدار نخواهیم رسید.

قالیباف ادامه داد: دولت مردمی را در آینده توضیح خواهم داد و تاکید بر ساختار درون است. البته این بدان معنا نیست که در حوزه سیاست خارجی بی توجه باشیم. سیاست خارجی باید در راستای صادرات و رونق کالای ایرانی تلاش کند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اقتصاد خودمان را باید قوی کنیم تا با قدرت اقتصادی در دنیا حضور پیدا کنیم.

وی گفت: برخی از افراد یکی از موضوعاتی که می گویند این است که ۵ میلیون شغل نمی شود در صورتی که این موضوع قابل حل است و این موضوع با سرمایه داخلی بدون سرمایه گذار خارجی و بدون نیاز به هیچ کسی قابل انجام است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حداقل مردم سابقه کاری بنده را می‌دانند و اگر توان کاری نداشته باشم قول نمی‌دهم، امروز مهمترین مشکل کشور بحث بیکاری و ایجاد اشتغال است و من در صحبت هایی که با مردم داشتم قول دادم که در این دوره اگر توفیق خدمت داشتم ۵ میلیون شغل با کمک مردم ایجاد کنم و بتوانم بخشی از مشکلات را حل کنم.

وی گفت: البته برخی گفتند که این کار امکان پذیر نیست فکر می‌کنم کسانی که این سخن را... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/بیشتر-دستگیرشدگان-فساد-صندوق-ذخیره-فرهنگیان-از-دولت-کنونی-هستند-دولتی-ها-از-پاسخ-گویی-wdkgmo/ بیشتر دستگیرشدگان فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دولت کنونی هستند/ دولتی‌ها از پاسخ‌گویی شفاف فرار نکنند http://www.sarkhat.com/fa/group/بیشتر-دستگیرشدگان-فساد-صندوق-ذخیره-فرهنگیان-از-دولت-کنونی-هستند-دولتی-ها-از-پاسخ-گویی-wdkgmo/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:27 -0700 بیشتر دستگیرشدگان فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دولت کنونی هستند/ دولتی‌ها از پاسخ‌گویی شفاف فرار نکنند
خدمتبه گزارش خدمت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به ادعای مطرح شده توسط رئیس ستاد فرهنگیان روحانی که عنوان کرده است «من اطلاع دارم میزان زیادی از این تخلفات (در صندوق ذخیره فرهنگیان) مربوط به دولت قبلی است»، اظهار داشت: آیا ایشان تازه متوجه این موضوع شده‌اند یا می‌دانسته‌اند و تا زمانی که مجلس ورود کرد، ساکت بودند؟ چرا اجازه دادند تا دامنه تخلفات وسعت بگیرد؟

وی افزود: چرا ابتدای دولت اعلام نکردند و اجازه دادند چهار سال این تخلفات ادامه یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی با بیان اینکه این تخلفات اگر مربوط به دولت قبل است و از آنها مطلع بوده و چیزی نگفته‌اند خیانت کرده‌اند، ادامه داد: کسانی که دستگیر شده‌اند بیشتر اقوام و خویشان حزبی آقایان و از دولت فعلی هستند و دولتی‌ها در آستانه انتخابات نباید از پاسخگویی شفاف فرار کنند.

منبع: فارس ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/مشکلات-دختران-خاش-میرجاوه-برای-ادامه-تحصیل-برخی-مناطق-سیستان-بلوچستان-اداره-آموزش-پرورش-ندارد-ahenyb/ مشکلات دختران خاش و میرجاوه برای ادامه تحصیل/ برخی مناطق سیستان و بلوچستان اداره آموزش و پرورش ندارد http://www.sarkhat.com/fa/group/مشکلات-دختران-خاش-میرجاوه-برای-ادامه-تحصیل-برخی-مناطق-سیستان-بلوچستان-اداره-آموزش-پرورش-ندارد-ahenyb/ دیگر اخبار Thu, 27 Apr 2017 00:00:25 -0700 مشکلات دختران خاش و میرجاوه برای ادامه تحصیل/ برخی مناطق سیستان و بلوچستان اداره آموزش و پرورش ندارد
خدمتبه گزارش خدمت؛ علی کُرد نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس در گفت‌وگو با فارس، در خصوص مشکلاتی که دانش‌آموزان و معلمان حوزه انتخابیه وی با آن درگیر هستند، اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان یک استان پهناور با چند اقلیم‌ هوایی متفاوت است و به دلیل شرایط خاصی که از لحاظ توسعه دارد، نیازمند برنامه‌ریزی و توجه خاص در حوزه تعلیم و تربیت است.

وی افزود: تهاجم فرهنگی به دلیل همسایگی این استان با کشورهای پاکستان و افغانستان وجوه بارزی دارد، بنابراین برای این استان باید برنامه فرهنگی ویژه‌ای تدوین شود.

کُرد، با اشاره به وضعیت ناگوار ساختمان مدارس در خاش و میرجاوه، بیان داشت: ما هنوز در سیستان و بلوچستان، مدارس کپری، خشت و گلی و سیاه چادر داریم و مدارس بسیاری نیز استاندارد نیستند و برای ساخت مدارس جدید به اعتباراتی ویژه نیاز داریم.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس با تصریح بر اینکه برنامه‌های حوزه تعلیم و تربیت برای توسعه انسانی این منطقه باید متفاوت باشد، اظهار داشت: استان سیستان‌ و بلوچستان از لحاظ آب‌وهوایی اقلیم با شرایط سخت محسوب می‌شود و لازم است مزایای معلمان شاغل در مناطق مختلف این استان به صورت ویژه دیده شود.

وی ادامه داد: ردیف اعتبار مرزی در بعضی شهرهای این استان لحاظ نمی‌شود و تنها در برخی دهستان‌ها وجود دارد، اگر مسئولان می‌خواهند وضع تعلیم و تربیت در این استان تغییر کند باید به فرهنگیان شاغل در این استان توجه ویژه‌ای داشته باشند و ردیف سختی کار و مزایایی برای آنها در نظر بگیرند.

کُرد با اشاره به اینکه سرانه مدارس بسیار ناچیز است، بیان داشت: مدارس در هزینه‌های خود دچار مشکلند و از مردم کمک می‌خواهند؛ چطور می‌توان از مردمی که با یارانه زندگی می‌کنند انتظار داشت که به مدارس کمک کنند؟

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس با تصریح بر اینکه معلمان این منطقه... ]]>