Sarkhat News Aggregator سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط http://www.sarkhat.com/ fa sarkhat@sarkhat.com (Sarkhat News) 2001-2019 Sarkhat Tue, 18 Jun 2019 00:16:07 -0700 Tue, 18 Jun 2019 00:16:07 -0700 سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف http://www.sarkhat.com/img/sarkhatlogo.gif http://www.sarkhat.com/ http://www.sarkhat.com/fa/group/qolevk/ مسابقه مدیران در پرسپولیس/ چه کسی باید با سرمربی جدید مذاکره کند؟ http://www.sarkhat.com/fa/group/qolevk/ ورزشی Mon, 17 Jun 2019 22:42:13 -0700 مسابقه مدیران در پرسپولیس/ چه کسی باید با سرمربی جدید مذاکره کند؟
فوتبالی‌ترینبا جدایی برانکو ایوانکوویچ از نیمکت پرسپولیس، انتخاب جانشین وی به بزرگترین دغدغه مسئولان باشگاه تبدیل شده اما مشخص نیست چه کسی باید این کار را انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با شدت گیری اعتراضات هواداران باشگاه پرسپولیس پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ سیاست های عجیب و مبهمی برای عبور از شرایط فعلی در این باشگاه دیده می شود.

آنچه مسلم است ایرج عرب برای ادامه کار در باشگاه با مشکلات متعددی مواجه خواهد بود و طبیعتاً هواداران او را یکی از مقصران اصلی در این ماجرا قلمداد می کنند. بر همین اساس در روزهای گذشته شایعات متعددی پیرامون احتمال برکناری یا کناره گیری عرب منتشر شده است.

با این وجود که باشگاه تلاش کرده هواداران را همچنان به حفظ برانکو امیدوار نگه دارد بدون تردید تلاش هایی برای انتخاب سرمربی جدید آغاز شده است. برخی گزارش ها از آغاز مذاکرات مخفیانه با گزینه های جدید سرمربیگری پرسپولیس حکایت دارد.

از سویی برخی نزدیکان و جریان های نزدیک به مدیرعامل فعلی اقداماتی را در این راستا انجام داده اند تا با ورود سرمربی جدید فشارها را از دوش عرب بردارند و از سوی دیگر برخی اعضای هیات مدیره با توجه به احتمال جدایی قریب الوقوع عرب خودشان مستقیماً وارد مذاکره با گزینه های موجود شده اند.

شرایط و فضای مبهم موجود در باشگاه پرسپولیس گزینه های طرف مذاکره را نیز سردرگم ساخته به شکلی که نمی دانند با کدام مسئول و مدیر در این باشگاه مواجه هستند.

شاید بهتر است بعد از جدایی برانکو ابتدا وزارت ورزش تکلیف وضعیت مدیریتی باشگاه را مشخص کند و پس از آن مدیرعامل با موافقت هیات مدیره طبق روال مرسوم در فوتبال حرفه ای نسبت به مذاکره با گزینه ها اقدام کند.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/qslexg/ همسان‌ سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت http://www.sarkhat.com/fa/group/qslexg/ اقتصاد Mon, 17 Jun 2019 22:28:12 -0700 همسان‌ سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت
عصر اعتبارمعاون رییس جمهور خبر داد: همسان‌ سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت

عصر اعتبار- رییس سازمان اداری و استخدامی،از همسان‌ سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی خبر داد و گفت که این اقدام در دستور کار دولت قرار گرفته است.

نسخه قابل چاپ سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، «جمشید انصاری» در گردهمایی رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها با اشاره به شرایط کشور در حوزه اقتصاد، اظهار داشت: شرایط ما، یک شرایط عادی نیست و در شرایط غیرعادی امکان تحقق بخش قابل توجهی از منابع درآمدی کشور آن طور که در سال‌های قبل محقق می‌شد، وجود ندارد. بنابراین اقتضا می‌کند که ما اقدامات خاصی را در دستور کار قرار دهیم تا کشور را از این شرایط دشوار با گرفتاری و مشکلات کمتری عبور دهیم.

  وی افزود: بخشی از این مشکلات به ما تحمیل می‌شود، برای مثال اجرای پروژه‌ها متوقف یا کند می‌شود. اما در حوزه نظام اداری و نیروی انسانی، به راحتی قابلیت توقف و تغییر وجود ندارد.

  رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، ضرورت افزایش همدلی و همراهی کارکنان دولت در پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در این مقطع حساس است. در این رابطه، برنامه‌هایی دنبال می‌شود که امید وارم با همراهی سازمان برنامه و بودجه، این برنامه‌ها را به نتیجه برسانیم.

  انصاری با اشاره به پیشنهاد همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی به دولت عنوان کرد: بخش قابل توجهی از تقاضاهای تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی که به مدیران ارائه می‌شود، به دلیل تفاوت پرداختی است. این از باب افزایش همراهی و همدلی بخشی از کارکنان مؤثر است.

  وی افزود: موضوع دومی که به عنوان برنامه دنبال می‌شود اعمال افزایش امتیازات و فوق‌العاده‌های فصل دهم قانون مدیریت خدمات...

  ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/kiloem/ روحانی: ملت می‌خواهد سَرزندگی خود را نشان دهد و دشمن را سرخورده سازد http://www.sarkhat.com/fa/group/kiloem/ دیگر اخبار Tue, 18 Jun 2019 00:13:31 -0700 روحانی: ملت می‌خواهد سَرزندگی خود را نشان دهد و دشمن را سرخورده سازد
  عصر ایران

  رییس‌جمهور گفت: در شرایطی که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم از آینده ناامید شده اند، ما شاهد حرکت‌های بزرگ در کشورمان هستیم.

  به گزارش ایسنا،  حسن روحانی طی سخنانی در مراسم افتتاح ترمینال سلام در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با بیان اینکه در شرایطی که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم از آینده ناامید شده اند ما شاهد حرکت‌های بزرگ در کشورمان هستیم، اظهار کرد: امروز اساس جنگ بدخواهان با اما جنگ امید یا جنگ اراده هاست. آنها می خواهند به نقشه و توطئه خود امیدوار باشند و ملت را از آینده توسعه خود ناامید کنند اما ملت ما می خواهد سرزندگی خود را نشان دهد و دشمن را سرخورده سازد.

  وی افزود: عکس العمل نظام جمهوری اسلامی در برابر فشارهای دشمنان که زیاد شده، قوی‌تر شده و افزایش یافته است، اما ما با هیچ ملت و کشوری قصد جنگ نداریم، هر چند که در برابر ما مسئولان و مقامات کشورهایی قرار گرفته اند؛ در این سوی میدان، فقط مسئولان و مقامات نیستند که در برابر دشمن ایستاده‌اند بلکه مردم کشورمان هم در این مقاومت نقش ایفا می‌کنند.

  رئیس جمهور تاکید کرد: اقشار مختلف فشارهایی را تحمل می‌کنند، از جمله اقشار کم درآمد که فشارهای بیشتر و اقشار پردرآمد که فشار کمتری تحمل می‌کنند، اما در نهایت آنان در اهداف خود موفق نمی شوند.

  ... ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/tpezvo/ استاندار: ۷۰ درصد داروهای داخلی در البرز تولید می‌شود http://www.sarkhat.com/fa/group/tpezvo/ دیگر اخبار Tue, 18 Jun 2019 00:13:27 -0700 استاندار: 70 درصد داروهای داخلی در البرز تولید می‌شود
  عصر ایران

  نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: شهرک دارویی برکت، اولین شهرک تخصصی دارویی کشور است و افتتاح آن گام جدی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

  به گزارش ایسنا، ‌عزیزاله شهبازی در مراسم افتتاح شهرک دارویی برکت در شهرستان ساوجبلاغ که امروز سه‌شنبه ۲۸ خرداد با حضور وزیر بهداشت انجام شد گفت: همیشه به دنبال آن بودیم تا البرز به عنوان هاب دارویی کشور شناخته شود که خوشبختانه بخش زیادی از این هدف محقق شده است.

  وی با بیان اینکه البرز قطب دارویی کشور است، ادامه داد: در حال حاضر ۷۰ درصد داروهای تولیدی کشور توسط شرکت‌های دارویی مستقر در البرز تولید می‌شود.

  وی با اشاره به وضعیت شهرک دارویی برکت افزود: این شهرک اولین شهرک تخصصی دارویی کشور است و افتتاح آن گام جدی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

  این مسئول گفت: این شهرک با بکارگیری توان و تخصص بیش از هزار نفر نیروی متخصص می‌تواند برندی ملی و فراملی برای البرز باشد.

  وی با اشاره به ظرفیت اشتغال این شهرک گفت: با استقرار و فعالیت تمامی شرکت‌های این شهرک برای بیش از هفت هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

  استاندار البرز توضیح داد: شهرک برکت اولین مجموعه صنعتی استان است که برای تأمین منابع آبی خود از آب‌های زیرزمینی استفاده نمی‌کند و از آب سد طالقان سهمیه‌ای به آن داده شده و در حال حاضر تمامی زیرساخت‌های آن از جمله گاز، برق و… مهیا است.

  وی اضافه کرد: با تولیدات این شهرک، حرکت به سمت خودکفایی در تولید دارو و حتی ارزآوری از طریق صادرات دارو به کشورهای هدف فراهم خواهد شد.

   

  ... ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/wibuzx/ تمریناتی که موجب کنترل افسردگی می‌شود http://www.sarkhat.com/fa/group/wibuzx/ دیگر اخبار Tue, 18 Jun 2019 00:13:22 -0700 تمریناتی که موجب کنترل افسردگی می‌شود
  عصر ایران

  مربی یوگای پزشکی در کردستان، گفت: تمرینات یوگا در درمان میزان افسردگی بسیار مؤثر است، حتی عمیق‌ترین نوع افسردگی نیز با تمرینات یوگا قابل کنترل می‌شود، اما باید توجه داشت که تمرینات یوگا در محیط آشرام، که امکان انجام صحیح تمرینات فراهم است، انجام شود.

  به گزارش ایسنا، افسردگی به جهت تأثیر منفی که بر ساختار جسمی و روحی انسان دارد بیماری روان‌تنی محسوب می‌شود، اختلافی که در آن سیستم عصبی، شبکه غدد دورن‌ریز، سیستم عضلانی بدن، الگوی خواب و خوراک را دچار مشکل می‌کند.

  بنا به گفته "دکتر میرسپاسی" رئیس انجمن روان پزشکان، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد ایرانیان مبتلا به افسردگی هستند، اگر چه مصادیق بی‌شماری از افسردگی هم ممکن است تا سال‌ها مورد تشخیص قرار نگیرند، اما به هر حال طبق آمار بالا و به تجربه بسیاری از پزشکان، افسردگی به دلیل تأثیرات مختلف جسمانی و روانی که دارد در فهرست رایج‌ترین بیماری‌ها قرار می‌گیرد.

  سیروس جوانبخت در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص افسردگی، اظهار کرد: صرف نظر از آسیب‌های بی‌شماری که این بیماری بر خود فرد افسرده وارد می‌آورد اعضای خانواده، دوستان و اطرافیان نیز در معرض آسیب‌های فراوانی خواهند بود.

  وی با اشاره به اینکه افسردگی در میان مردان و زنان به یک اندازه شایع است، تصریح کرد: آسیب‌پذیری هر یک از این دو گروه شامل مردان بازنشسته، زنانی که به سن یائسگی و یا تغییر رویه زندگی می‌رسند، هستند.

  مربی یوگای پزشکی در کردستان، افزود: البته افسردگی ممکن است در هر سنی بروز کند، به عنوان نمونه این اختلال می‌تواند در جوانان خصوصاً در میان دانشجویان و تازه عروسان خانه دار مشاهده شود.

  برخی افراد از افسردگی خود بی‌خبرند

  جوانبخت با اشاره به اینکه افراد افسرده ممکن است نسبت به افسردگی خود بی‌اطلاع باشد و یا حتی این بیماری از دید پزشک مخفی بماند، بیان کرد: بسیاری...

  ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/jnekqa/ صادرات یک میلیون تن فولاد در ۲ ماه گذشته http://www.sarkhat.com/fa/group/jnekqa/ دیگر اخبار Tue, 18 Jun 2019 00:13:18 -0700 صادرات یک میلیون تن فولاد در 2 ماه گذشته
  عصر ایران

  فولادسازان بزرگ کشور طی دو ماهه نخست سال جاری بیش از یک میلیون تن محصولات فولادی صادر کردند.

  به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فولادسازان بزرگ کشور از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه بیش از یک میلیون تن محصولات فولادی صادر کردند که حاکی از افت ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

  طی این مدت فولاد خوزستان ۳۹۸ هزار و ۷۳۹ تن محصولات فولادی صادر کرد. از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه مجتمع فولاد مبارکه ۱۶۹ هزار ۵۱۴ تن و شرکت ذوب آهن اصفهان ۱۵۱ هزار و ۶۴۸ تن محصولات فولادی صادر کردند.

  صادرات فولادسازان طی اردیبهشت ماه نیز ۶۰۹ هزار و ۳۴۹ تن بود که نشان از کاهش ۳۱ درصدی نسبت به اردیبهشت ۹۷ دارد.

  طی اردیبهشت ماه سال جاری فولاد خوزستان ۱۴۰ هزار و ۲۷۸ تن، شرکت ذوب آهن اصفهان ۱۱۹ هزار و ۳۲۴ تن و مجتمع فولاد مبارکه ۱۱۳ هزار و ۴۱۲ تن محصولات فولادی صادر کردند.

  ... ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/afcwyj/ بازگشت مهاجم پیشین استقلال به فوتبال اروپا http://www.sarkhat.com/fa/group/afcwyj/ ورزشی Mon, 17 Jun 2019 23:53:11 -0700 بازگشت مهاجم پیشین استقلال به فوتبال اروپا
  فوتبالی‌ترینمهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال که فصل گذشته با پیراهن عجمان در لیگ امارات حضور داشت، به دنبال جدایی از این باشگاه است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه الاتحاد امارات در گزارشی اعلام کرد که مامه تیام از مسئولان باشگاه عجمان درخواست کرده است با جدایی او و توافق دوجانبه به منظور فسخ قراردادی که یک سال دیگر اعتبار دارد، موافقت کنند.

  براساس این گزارش، مهاجم سنگالی پیشین استقلال به مسئولان باشگاه عجمان تأکید کرده است که برای دعوت به اردوی تیم ملی سنگال باید در یک باشگاه اروپایی بازی کند و به همین منظور خواهان جدایی از این باشگاه است.

  همچنین باشگاه عجمان موافقت خود را با این درخواست اعلام کرده و با دریافت مبلغ مقرر در قرارداد با پیوستن تیام به یک باشگاه اروپایی موافقت خواهد کرد.

  ... ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/hefabk/ شکوری: راهکاری برای دریافت پول فدراسیون و باشگاه‌ها از فیفا ارائه نشده است http://www.sarkhat.com/fa/group/hefabk/ ورزشی Mon, 17 Jun 2019 23:53:10 -0700 شکوری: راهکاری برای دریافت پول فدراسیون و باشگاه‌ها از فیفا ارائه نشده است
  فوتبالی‌ترینابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال تأکید کرد با وجود مکاتبات صورت گرفته با فیفا، هنوز راهکاری برای دریافت پول فدراسیون و باشگاه‌ها ارائه نشده است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره مطالبات باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال از فیفا گفت: پیرو مکاتبات و مذاکرات متعدد با فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره مطالبات باشگاه‌های ایرانی و همچنین فدراسیون فوتبال، متأسفانه تا به امروز با توجه به تحریم‌های یکطرفه و ظالمانه، امکان دریافت مطالبات از فدراسیون جهانی امکان‌پذیر نبوده است.

  وی افزود: فدراسیون فوتبال ایران چندین مرتبه در رابطه با کلیه باشگاه‌های ایرانی (استقلال، پرسپولیس و...) مکاتبات لازم را با جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی، فاطما سامورا، دبیرکل فیفا و بخش امور مالی و حقوقی فیفا انجام داده و تا به امروز راهکار و مسیری در رابطه با دریافت این پول ارائه نشده است.

  سرپرست دبیرکلی فدراسیون اظهار داشت: همچنین در کنگره فیفا در شهر پاریس رئیس فدراسیون فوتبال و بنده مذاکرات حضوری متعددی با ریاست فیفا، دبیرکل و کلیه مسئولان مربوطه انجام دادیم و روند پیگیری ادامه خواهد داشت.

  شکوری تأکید کرد: مطالبات فدراسیون فوتبال چندین برابر باشگاه‌هاست و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا راهکاری در این زمینه پیدا کنیم.

  ... ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/qoyecb/ سرپوش ضعف‌های پرسپولیس کنار رفت/ اشتباهی که وزیر ورزش مرتکب شد http://www.sarkhat.com/fa/group/qoyecb/ ورزشی Mon, 17 Jun 2019 23:53:06 -0700 سرپوش ضعف‌های پرسپولیس کنار رفت/ اشتباهی که وزیر ورزش مرتکب شد
  فوتبالی‌ترینوزارت ورزش که تصور می کرد انتخابات خوبی در مدیریت باشگاه پرسپولیس انجام داده است، با کنار رفتن برانکو و آشکار شدن ضعف ها حالا به اشتباه خودش پی برده است.

  به گزارش خبرنگار مهر، باشگاه پرسپولیس که توسط محمدحسین نژادفلاح به عنوان سرپرست با برانکو ایوانکوویچ وارد مذاکره شد، بعد از انتخاب مرد کروات علی اکبر طاهری و سپس حمیدرضا گرشاسبی و حالا ایرج عرب را به عنوان سرپرست و مدیرعامل در راس مدیریت خود دیده است.

  در این چهار سال اما آنچه باعث موفقیت پرسپولیس شد و سرپوشی بر ضعف های مدیران این باشگاه گذاشت، دانش فنی بالا و شخصیت حرفه ای برانکو ایوانکوویچ بود که در مقاطع مختلف توانست تیمش را در بحران عبور دهد و از نظر فنی هم نتیجه بگیرد و چند قهرمانی را برای سرخپوشان به وجود بیاورد.

  هر چند نباید از حمایت های مدیران باشگاه به طور کلی گذشت و نقش برخی از آنها را کم رنگ دید، اما با رفتن برانکو ضعف های آنها و عدم مدیریت منابع مالی و تامین نکردن نیازهای تیم آشکار می شود و حالا مشخص خواهد شد که این مدیران چه توانایی دارند و آیا می توانند به وضعیت فعلی باشگاه سروسامان دهند یا خیر؟

  زمانی که حمیدرضا گرشاسبی با بهانه بازنشسته بودن از مدیریت باشگاه پرسپولیس کنار گذاشته شد، از آنجایی که وزارت ورزش گزینه ای برای جانشینی وی نداشت قرار شد ایرج عرب به عنوان سرپرست مسئولیت باشگاه را برعهده داشته باشد تا مدیرعامل جدید معرفی شود. اما در اقدامی عجیب ایرج عرب که هیچ سابقه مدیریتی در فوتبال نداشت از سوی وزارت ورزش به عنوان مدیرعامل انتخاب شد.

  وزیر ورزش البته اعضایی را هم برای هیات مدیره باشگاه معرفی کرد که تاکنون هیچکدام نتوانسته اند ثمرات مثبتی برای این باشگاه داشته باشند و تنها کارشان حضور در جلسات است. حالا وزارت ورزش به اشتباهی در...

  ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/amugba/ دیدار هیات مدیره پیشکسوتان استقلال با رئیس کمیته ملی المپیک http://www.sarkhat.com/fa/group/amugba/ ورزشی Mon, 17 Jun 2019 23:53:08 -0700 دیدار هیات مدیره پیشکسوتان استقلال با رئیس کمیته ملی المپیک
  فوتبالی‌تریناعضای هیات مدیره پیشکسوتان استقلال در نشستی با حضور رئیس کمیته ملی المپیک شرکت کردند.

  به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک روز گذشته میزبان اعضای هیات رییسه شرکت پیشکسوتان استقلال ایرانیان بود و در این نشست در خصوص مباحث مربوط به این تشکل و باشگاه استقلال بحث و تبادل نظر شد.

  این نشست با حضور سرپرست دبیری کمیته ملی المپیک و میزبانی صالحی امیری برگزار شد و در آن سید کاظم اولیایی، علی جباری، نصرالله عبداللهی، پرویز مظلومی، جهانگیر کوثری، هادی نراقی و علی نظری به عنوان اعضای هیات مدیره این شرکت حضور داشتند.

  در این نشست ابتدا سید کاظم اولیایی رییس هیات مدیره پیشکسوتان استقلال ایرانیان گزارشی از چگونگی تاسیس و محورهای فعالیت این انجمن و شرکت تعاونی سهامی عام استقلال ایرانیان ارائه نمود و در ادامه صالحی امیری با ابراز خرسندی از نهادسازی در باشگاه ها به خصوص در بخش های پیشکسوتان، مدیران و هواداران آن را گامی جدی در فرآیند خصوصی سازی و مدیریت استاندارد باشگاه ها برشمرد و بر تلاش خود برای حمایت های لازم توسط دولت و سازمان های وابسته از تشکل های شکل گرفته شده با محوریت پیشکسوتان تاکید داشت.

  رییس کمیته ملی المپیک برند و نام باشگاه های استقلال و پرسپولیس را مدیون زحمات پیشکسوتان دانسته و آنها را صاحبان اصلی برندهای سرخابی برشمردند و همچنین اداره و مدیریت باشگاه های پرطرفدار را توسط اهالی متخصص و دلسوز، در قالب شرکت های حقوقی و رسمی ثبت شده شایسته و ارجح دانست.

  در این جلسه صالحی امیری ایراداتی را در نحوه واگذاری و روش قیمت گذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس یادآور شد و بر لزوم توجه به ماهیت فرهنگی بودن آن باشگاه ها نکاتی را متذکر شد.

  رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به نادرستی مسیر واگذاری باشگاه‌های سرخابی، بر اصلاح آن تاکید نمود و لزوم استفاده از...

  ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/drvthq/ رایزنی‌های هیئت پارلمانی ایران در پاکستان برای گسترش همکاری دوجانبه http://www.sarkhat.com/fa/group/drvthq/ ورزشی Mon, 17 Jun 2019 23:53:02 -0700 رایزنی‌های هیئت پارلمانی ایران در پاکستان برای گسترش همکاری دوجانبه
  فوتبالی‌ترینهیئت پارلمانی کشورمان که به پاکستان سفر کرده است در چند روز گذشته دیدارهایی با مقامات این کشور داشته است.

  به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان که به اتفاق محمد باسط دُرازهی، محمد حسینی و محمدرضا صباغیان اعضای دیگر گروه دوستی پارلمانی کشورمان به اسلام‌آباد سفر کرده است در چند روز گذشته دیدارهای را با همتایان پارکستانی خود در این کشور داشته است. این گروه دوستی روز گذشته با اسد قیصر رئیس مجلس ملی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

  سفر اعضای هیئت پارلمانی ایران به پاکستانامیرآبادی فراهانی در ابتدای این دیدار با قدردانی از مهمان نوازی مجلس ملی پاکستان و استقبال گرم اعضای گروه دوستی پاکستان و ایران گفت: با توجه به اشتراکات فراوان دو ملت و حسن همسایگی دو کشور، تعمیق هر چه بیشتر روابط و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف یک ضرورت انکار نشدنی است.

  وی با اشاره به اهمیت تقویت روابط اقتصادی دو کشور افزود: ایران و پاکستان طرح مشترک خط لوله گاز را نیز در دستور کار دارند که اجرای به موقع آن موجب گسترش صلح در منطقه و افزایش همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور می‌شود.

  عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر نقش مهم ایران و پاکستان در تقویت صلح و امنیت در منطقه ادامه داد: ایران و پاکستان از ظرفیت‌های بالایی برای کمک به صلح منطقه‌ای برخوردار هستند.

  امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: دو کشور از ملت‌هایی با روحیه‌ی ظلم ستیز برخوردار هستند که در طول تاریخ سوابق درخشانی در مبارزه با ظلم و ستم داشته‌اند.

  نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: برخلاف برخی از کشور‌های منطقه که به دنبال تنش هستند، ملت شجاع و غیور جمهوری اسلامی ایران در سدد تنش نیست و از اهداف و آرمان‌های خود نیز کوتاه نخواهد آمد.

  نماینده...

  ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/umfhjp/ نه پرسپولیس دنبال قطبی است و نه قطبی دنبال پرسپولیس! http://www.sarkhat.com/fa/group/umfhjp/ ورزشی Mon, 17 Jun 2019 23:53:04 -0700 نه پرسپولیس دنبال قطبی است و نه قطبی دنبال پرسپولیس!
  فوتبالی‌ترینمدیر برنامه افشین قطبی به احتمال انتخاب این سرمربی برای حضور در پرسپولیس به جای برانکو ایوانکوویچ واکنش نشان داد و از نحوه جدایی برانکو انتقاد کرد.

  به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حاج باقر درباره اینکه آیا افشین قطبی گزینه سرمربیگری باشگاه پرسپولیس است؟ گفت: اجازه بدهید ابتدا به یک مسئله کوچک اشاره کنم. متأسفم که این مسائل درباره سرمربیگری پرسپولیس مطرح می‌شود. برانکو با توانایی و درایت خودش و حمایت هواداران توانست سه سال پشت سر هم به کار دست نیافتنی دست بزند. اما همه اینها ثمره یک کار تیمی بود و هیچکس نمی‌تواند بگوید فقط من این کار را کردم. شاید نقش برانکو از همه پررنگ‌تر بود. باید بررسی کرد چرا برانکو اینطور پرسپولیس را رها کرد و آیا این رفتار در شان برانکو بود؟

  مدیر برنامه افشین قطبی درباره اینکه ناراحتی برانکو از پرسپولیس به خاطر تعویق در مطالباتش بوده است، تاکید کرد: شواهد حاکی از این است که برانکو بعد از برد در دربی، مذاکراتش را با تیم‌های دیگر شروع کرده بود. الان هم دارد رو می‌شود که بعد از عید فطر قرارش را با الاهلی گذاشته بود. مدیریت پرسپولیس هم متاسفانه کوتاهی کرد و می‌توانست زودتر این پول را به برانکو بدهد. طبق بندی از قرارداد، اگر پول سر موعد پرداخت نمی‌شد، برانکو حق فسخ داشت.

  حاج باقر یادآور شد: آقای برانکو می‌توانست در شرایط بهتری ایران را ترک کند. او کاری را در پرسپولیس کرد که هیچکس نکرده بود. قهرمانی‌های زیادی با استانکو، پروین و قطبی داشتیم ولی پرسپولیس، پرسپولیس ماند.

  وی در پاسخ به این سئوال که آیا پرسپولیس با افشین قطبی مذاکره کرده است یا خیر؟ به رادیو تهران گفت: متاسفانه این اواخر حرف‌های زیادی شکل گرفت. قطبی خارج از کشور است و ادعایی برای مربیگری در پرسپولیس ندارد. پرسپولیس هیچ تماسی با ما برای سرمربیگری قطبی نداشته است. هرکسی می‌خواهد سرمربی شود...

  ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/cydmbi/ چشم سگ ها برای 'جلب نظر انسان تکامل پیدا کرده' http://www.sarkhat.com/fa/group/cydmbi/ دیگر اخبار Mon, 17 Jun 2019 23:44:40 -0700 چشم سگ ها برای 'جلب نظر انسان تکامل پیدا کرده'
  پیک ایران


  دانشمندان می گویند آن نگاه مظلومانه سگ که انگار حرفی برای گفتن یا نیاز به توجه شما دارد، می تواند نتیجه فرآیند تکامل برای بازی با احساسات شما باشد.

  به نوشته بی بی سی، محققان دریافته اند که در طول هزاران سال، در اطراف چشمان سگ ها عضلاتی پدید آمده، که آن حالت جذاب برای انسان را به چشمان آنها می بخشد.

  به گفته آنها یک عضله کوچک در صورت هست که حالتی کودکانه به سگ می دهد که به "واکنشی مادرانه" دامن می زند.

  مطالعه می گوید که این نگاه به سگ ها کمک کرده با انسان پیوندی قوی برقرار کنند.

  مطالعات قبلی نشان داده بود که حالت چهره سگ ها چقدر می تواند برای انسان جذاب باشد، اما این تحقیقات که در بریتانیا و آمریکا انجام شده نشان می دهد که این محصول تغییری در آناتومی حیوانات است.

  به گفته پژوهشگران این به سگ ها اجازه می دهد "ابروهایی بیانگر" داشته باشند که "توهم ارتباط از نوع انسانی را به وجود می آورد."

  دکتر جولیان کامینسکی محقق در دانشگاه پورتسماوت از نویسندگان این مطالعه می گوید: "به نظر می رسد وقتی سگ ها این حالت را به خود می گیرند، موجب رغبتی شدید در انسان برای مواظبت از آنها می شود."

  حرکت عضلات باعث می شود چشم سگ ها "بزرگتر و بیشتر مثل بچه های خردسال به نظر برسد که همچنین شبیه همان حالتی است که هنگام بروز غم در صورت ما ظاهر می شود."

  او می گوید "ترجیح ناخودآگاه" انسان این بود که سگ هایی را نگهداری کند و پرورش دهد که چنین ویژگی ای داشتند. به این ترتیب این دسته از سگ ها از یک برتری تکاملی برخوردار شدند و شمار آنها در طول نسل ها افزایش یافت. ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/rxjwjt/ قیمت دلار با کاهش اثرات روانی واقعی می‌شود http://www.sarkhat.com/fa/group/rxjwjt/ اقتصاد Mon, 17 Jun 2019 23:42:12 -0700 قیمت دلار با کاهش اثرات روانی واقعی می‌شود
  عصر اعتبارپورابراهیمی: قیمت دلار با کاهش اثرات روانی واقعی می‌شود

  عصر اعتبار- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند کاهشی نرخ دلار در بازار ارز گفت که با از بین رفتن اثرات روانی قیمت دلار به سمت واقعی شدن پیش می‌رود.

  نسخه قابل چاپ سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی اظهار کرد: چند مؤلفه روی قیمت ارز اثرگذار هستند که یکی اقتصادی و دیگری غیراقتصادی است. یکی از این مولفه‌ها منابع و مصارف ارزی کشور و میزان صادرات و واردات است؛ به این معنا که هرچه تراز ما مثبت‌تر شود مدیریت نرخ ارز در اقتصاد هم راحت‌تر می‌شود؛ زیرا دستمان برای این کار بازتر خواهد شد.

   وی اضافه کرد: مؤلفه دیگر نرخ رشد اقتصادی است که قدرت و اقتدار اقتصادی ما را نشان می‌دهد. برای این‌که بتوانیم مدیریت کلان اقتصادی را نشان دهیم شاخص‌هایی به جز منابع و مصارف ارزی نیز اهمیت دارد. یکی از عواملی که در شرایط اقتصادی مطرح می‌شود این است که حجم نقدینگی در اقتصاد کشورمان چقدر است و آیا این عامل به واسطه شوک‌های ارزی و کاهش ارزش پولی ملی اثرگذار است؟ پس دسته‌ای از عوامل اقتصادی بیشترین اثر را دارد.

   نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کنار این، عوامل غیراقتصادی مثل عوامل روانی، سیاسی وغیره وجود دارند و ما معتقد هستیم عوامل سیاسی بر عوامل اقتصادی قالب شده وگرنه واقعیت اقتصاد ایران این نبود که نرخ ارز به ۱۴ – ۱۵ هزار تومان و شوک سنگین پارسال برسد و این تحت تأثیر عوامل روانی و پیش‌بینی فضای نامناسب در اقتصاد اتفاق افتاد که رفته رفته عوامل روانی از آن برداشته می‌شود و نرخ ارز هم واقعی می‌شود.

   پورابراهیمی تاکید کرد: آمریکایی‌ها به این جمع‌بندی رسیده‌اند که ادامه جنگ اقتصادی‌شان کارساز...

   ]]>
   http://www.sarkhat.com/fa/group/wsymzr/ حداقل حقوق ۱.۵ میلیون تومانی مشمول دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شود http://www.sarkhat.com/fa/group/wsymzr/ اقتصاد Mon, 17 Jun 2019 23:41:56 -0700 حداقل حقوق 1.5 میلیون تومانی مشمول دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شود
   عصر اعتبارحاجی‌بابایی: حداقل حقوق ۱.۵ میلیون تومانی مشمول دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شود

   عصر اعتبار- رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور با بیان اینکه حداقل حقوق در سال ۹۸ بر اساس مصوبه دولت ۱.۵ میلیون تومان است، گفت: اقدام مقتضی درباره دانشجویان دانشگاه فرهنگیان انجام شود.

   نسخه قابل چاپ سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در نامه حمیدرضا حاجی بابایی خطاب به حسن روحانی آمده است:

    «بر اساس قوانین موجود در کشور به ویژه قانون متعهدین خدمت تربیت معلم، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دارای احکام رسمی- آزمایشی هستند و از طرفی بر اساس مصوبه دولت حداقل حقوق در سال ۹۸، به میزان یک میلیون و ۵۶۳ هزار تومان است که قطعاً شامل حال آنها می‌شود. لذا مستدعی است با توجه به نظر مثبت سازمان امور اداری و استخدامی و همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور دستور فرمائید اقدام مقتضی وقف مقررات مبذول شود.»

    ... ]]>
    http://www.sarkhat.com/fa/group/seyrel/ امیدواریم اینستکس به اقتصاد ایران کمک کند http://www.sarkhat.com/fa/group/seyrel/ اقتصاد Mon, 17 Jun 2019 23:41:49 -0700 امیدواریم اینستکس به اقتصاد ایران کمک کند
    عصر اعتباررئیس دستگاه سیاست‌ خارجی اتحادیه اروپا: امیدواریم اینستکس به اقتصاد ایران کمک کند

    عصر اعتبار- رئیس دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا با رد اتهامات آمریکا به ایران درباره حمله هفته گذشته به نفت‌کش‌ها، ابراز امیدواری کرد که سازوکار مالی اتحادیه اروپا (اینستکس) بتواند به اقتصاد ایران کمک کند.

    نسخه قابل چاپ سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶:۰۰

     به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، در جریان نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ، اعضای این نهاد با رد گزارش ایالات متحده مبنی بر مسئولیت ایران در حمله هفته گذشته به نفتکش‌ها، تصمیم گرفتند تا پیش از انجام تحقیقات مستقل در این باره اظهارنظر نکنند.

     رئیس دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از این نشست در کنفرانس خبری مربوط به آن شرکت کرد و درباره محور اصلی گفتگوهای وزرای خارجه عضو اتحادیه اروپا، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره برجام و خروج احتمالی ایران از توافق هسته‌ای پاسخ داد و گفت: هیچگاه مبنای تصمیم‌های ما درباره برجام، سخنان و واکنش‌ها نبوده و نخواهد بود و همواره ما روی مدارک و مستندات و گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم‌گیری می‌کنیم.

     رئیس دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با تاکید بر این‌که بیانیه سیاسی و یا سخنان سیاستمداران مبنای تصمیم‌گیری‌های این نهاد نبوده است، ادامه داد: از سال ۲۰۱۵ به این طرف ایران کاملا به تعهدات هسته‌ای خود پایبند بوده است. همانگونه که انتظار آن را داشتیم و همان‌گونه که اکثر قریب به اتفاق کشورهای عضو جامعه جهانی با ایران در این زمینه همکاری کرده‌اند. بنابراین اگر گزارش‌های آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای تغییر کند ما هم رویه مان در قبال برجام را تغییر خواهیم داد.

     موگرینی بار دیگر بر اجرایی شدن اینستکس تاکید کرد و گفت که امیدوار است این سازوکار بتواند به اقتصاد ایران کمک کند.

     ... ]]>
     http://www.sarkhat.com/fa/group/kiszdp/ پرداخت سالانه ۸۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه در کشور http://www.sarkhat.com/fa/group/kiszdp/ اقتصاد Mon, 17 Jun 2019 23:41:38 -0700 پرداخت سالانه 800 هزار میلیارد تومان یارانه در کشور
     عصر اعتباررییس اتاق تهران مطرح کرد؛ پرداخت سالانه ۸۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه در کشور

     عصر اعتبار- رییس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار اقتصادی کشور، گفت: سالانه حدود ٨۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پیدا و پنهان پرداخت می‌کنیم که اصلاح آن نیاز به شجاعت و سیاست دارد.

     نسخه قابل چاپ سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵:۰۰

      به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، مسعود خوانساری صبح امروز (سه شنبه) در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران که با حضور هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران انجام شد، گفت: بر پایه آمارها از سال ٩٢ تا ٩٨ میانگین رشد سرمایه‌گذاری در ١٤ فصل منفی بوده و میانگین رشد سرمایه گذاری منفی ٣.٨ درصد بوده است.

      وی با بیان اینکه رشد مصرف در ٢٤ فصل فقط در ٩ فصل مثبت بوده و میانگین آن منفی ٢.٢ درصد بوده است، گفت: تورم براساس آخرین آمار مرکز آمار ٢٦.٩ و رشد اقتصادی منفی ٤.٩ درصد بوده است.

      خوانساری با بیان اینکه صادرات کشور در سال ٩٧ نسبت به سال ٩٦ حدود ٦ درصد کاهش یافته است، افزود: واردات کشور  ٢١ درصد کاهش داشته و ما نگران هستیم که اگر فکری برای واردات نشود، بسیاری از بنگاه‌ها با مشکل تامین مواد اولیه مواجه شوند.

      وی با تاکید بر اینکه با توجه به افزایش نرخ ارز، واحدهای تولیدی با بحران نقدینگی دست و پنجه نرم می‌کنند، اظهار داشت: تنها راه اصلاح این موضوع پرداختن به اصلاح ساختار کشور است؛ حدود ٨۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پیدا و پنهان پرداخت می‌کنیم که اصلاح آن نیاز به شجاعت و سیاست دارد.

      خوانساری گفت: در سال ٩٧ جمعا ٥٣٣ هزار میلیارد تومان یارانه به بنزین، گازوییل و گاز پرداخت کردیم که اگر این رقم وارد تولید شده بود، شرایط بنگاه‌ها متفاوت بود.

      ...

      ]]>
      http://www.sarkhat.com/fa/group/gizaqg/ تخصیص ارز دولتی به واردات کاغذ سیگار http://www.sarkhat.com/fa/group/gizaqg/ اقتصاد Mon, 17 Jun 2019 23:41:40 -0700 تخصیص ارز دولتی به واردات کاغذ سیگار
      عصر اعتباربی‌اطلاعی یا دست‌های پنهان!؟ تخصیص ارز دولتی به واردات کاغذ سیگار

      عصر اعتبار- عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی علت تخصیص ۱۶ میلیون دلار ارز دولتی به واردات کاغذ سیگار را عدم اطلاع از مسائل اقتصادی یا دخالت دست‌هایی برای عدول از قواعد می‌داند.

      نسخه قابل چاپ سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰:۰۰

       به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، چند روز پیش معاون بهداشت وزارت بهداشت با انتقاد از آنچه که " دست داشتن مافیای قدرتمند در واردات توتون و کاغذ سیگار"، خوانده، گفت که با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا و در حالیکه ما برای ارز دولتی دارو باید چانه‌زنی کنیم، ١۶ میلیون دلار ارز دولتی ۴٢۰ تومانی به واردات کاغذ سیگار داده شده است.

       در این رابطه، امرالله امینی - عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی - در گفت‌وگو با ایسنا، یکی از وظایف اصلی دولت را تخصیص بهینه منابع عنوان کرد و گفت: تخصیص بهینه منابع یعنی در صورت وجود یک منبع مالی محدود باید به بهترین نحو از آن استفاده شود که این مسئله نه تنها در شرایط بحرانی، بلکه در شرایط عادی نیز صادق است.

       وی با اشاره به لزوم تعیین اولویت در نیازهای کشور، تصریح کرد: در شرایطی که برای تأمین ارز مورد نیاز واردات تجهیزات پزشکی و نیازهای اساسی کشور محدودیت وجود دارد، تخصیص ارز دولتی برای واردات کاغذ سیگار که تأثیرات شومی نیز بر سلامت انسان دارد، بیانگر عدم اطلاع برخی مسئولان از مسائل اقتصادی است.

       عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: در غیر این صورت باید گفت که ممکن است دست‌هایی در کار باشند که بخواهند از قواعد عدول کنند.

       ارز باید برای سلامتی مردم تخصیص یابد نه تولید سیگار!

       امینی در ادامه این نوع تصمیم‌گیری‌ها را یک بحران مدیریتی...

       ]]>
       http://www.sarkhat.com/fa/group/lynunc/ زور تبر قطع درختان، بیشتر از نظارت مسئولان! + صوت http://www.sarkhat.com/fa/group/lynunc/ اقتصاد Mon, 17 Jun 2019 23:36:28 -0700 زور تبر قطع درختان، بیشتر از نظارت مسئولان! + صوت
       باشگاه خبرنگارانسرنوشت درختان قطع شده ارسباران و قطع کنندگان، باوجود ادعاهایی مبنی بر نظارت، همچنان نامعلوم است.

       به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه پیک بامدادی رادیو ایران به بررسی سرنوشت درختان قطع شده در ارسباران پرداخته است.

       چند ماه پس از انتشار تصاویر قطع درختان در ارسباران، کمیته ویژه هنوز نتایج بررسی را اعلام نکرده است.
       این در حالی است که گفته می‌شود عبور کامیون‌های حامل چوب‌های قطع شده، در جاده‌های منطقه ادامه دارد و امام جمعه هم خواستار بررسی این موضوع شده است.

        

       کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

        

       انتهای پیام/

        

       ... ]]>
       http://www.sarkhat.com/fa/group/gmwrwf/ فستیوال کشوری فوتسال رده‌های پایه در زواره اصفهان در حال برگزاری http://www.sarkhat.com/fa/group/gmwrwf/ ورزشی Mon, 17 Jun 2019 23:36:12 -0700 فستیوال کشوری فوتسال رده‌های پایه در زواره اصفهان در حال برگزاری
       فوتبالی‌ترینرئیس هیئت فوتبال شهر زواره از برگزاری فستیوال مسابقات رده‌های پایه فوتسال با حضور ۵۰۰ ورزشکار خبر داد.

       محمدجواد نوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- اظهار کرد: مسابقات رده‌های پایه فوتسال هیئت فوتبال زواره با شرکت بیش از ۵۰۰ ورزشکار در حال برگزاری است و تا ۲۹ خردادماه ادامه خواهد داشت.

       وی افزود: این مسابقات در ۲ رده سنتی زیر ۱۵ سال و زیر ۱۲ سال که در هر رده سنی ۱۴ تیم از شهرهای همدان، تهران، شهرکرد، مشهد، اراک، ساوه، دلیجان، ازنا، آشتیان، مرکزی، قزوین و تیم‌های زواره و اردستان شرکت دارند در سالن آزادی ورزشگاه زواره در حال انجام است. رئیس هیئت فوتبال شهر زواره با بیان اینکه حضور خانواده‌ها در کنار نوجوانان ورزشکار بیانگر اهمیت و جایگاه ویژه ورزش در بین خانواده‌هاست، گفت: هدف از برگزاری این چنین فستیوال‌هایی فراهم کردن محیطی با نشاط و ایجاد انگیزه در بین فوتسال آموزان و تشویق خانواده‌های فوتسال آموزان برای حمایت از فرزندانشان در عرصه فوتسال است. نوریان با بیان اینکه در کنار برگزاری مسابقات ورزشی و با توجه به تاریخی بودن منطقه ورزشکاران این مسابقات از ابنیه‌های تاریخی و گردشگری شهر زواره بازدید خواهند کرد، گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی و اجتماعی از دیگر برنامه‌های این دوره از مسابقات است. وی با بیان اینکه راه‌اندازی فوتسال بانوان در زواره یکی از هدف‌های مهم هیئت فوتبال در سال جاری است، گفت: بانوان زیادی علاقه‌مند به فعالیت در رشته‌های مختلف ورزشی خصوصاً فوتسال در زواره هستند. رئیس هیئت فوتبال شهر زواره خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه فستیوال این مسابقات با حضور مسئولان محلی، ۲۹ خرداد برگزار می‌شود.

       ... ]]>