Sarkhat News Aggregator سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط http://www.sarkhat.com/ fa sarkhat@sarkhat.com (Sarkhat News) 2001-2019 Sarkhat Tue, 15 Oct 2019 22:16:00 -0700 Tue, 15 Oct 2019 22:16:00 -0700 سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف http://www.sarkhat.com/img/sarkhatlogo.gif http://www.sarkhat.com/ http://www.sarkhat.com/fa/group/eqmgfq/ ویلموتس:وقتی از فرصت ها استفاده نکردیم شرایط سخت شد http://www.sarkhat.com/fa/group/eqmgfq/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 12:57:13 -0700 ویلموتس: وقتی از موقعیت‌های‌مان استفاده نکردیم، شرایط سخت شد/ توپ به دست بازیکن بحرین خورد و پنالتی روشن بود
فوتبالی‌ترینسرمربی تیم ملی با بیان اینکه وقتی از فرصت ها استفاده نکردیم شرایط سخت شد،گفت:مجازات پنالتی که دادیم را دریافت کردیم.

به گزارش ایسنا وبه نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،مارک ویلموتس،سرمربی تیم ملی در نشست خبری پس از بازی مقابل بحرین عنوان ‌کرد:ماسعی کردیم بازی خوبی ارائه کنیم.در نیمه اول دو ،سه موقعیت خوب برای زدن گل داشتیم و وقتی از آن ها استفاده نکردیم شرایط سخت شد.به هر حال ما در بازی قبلی شکست سنگینی را به حریف تحمیل کرده بودیم و در این مسابقه هم فرصت های زیادی داشتیم.

وی افزود:در ادامه یک اشتباه کردیم و یک پنالتی به حریف دادیم.ما مجازات پنالتی که دادیم را دریافت کردیم و دروازه‌بان ما در سایر دقایق روز سختی نداشت.

ویلموتس خاطرنشان کرد:در لحظات پایانی توپ به دست بازیکن حریف اصابت کرد و پنالتی در این صحنه روشن بود.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/frjowz/ گزارش زنده| بحرین یک - ایران صفر / بحرین بازهم درخانه‌اش ما را برد - ویلموتس دراولین زمین سفت، وا داد و به شاگرد کی‌روش باخت http://www.sarkhat.com/fa/group/frjowz/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 12:12:16 -0700 شاگرد کی‌روش، مچ ویلموتس را خواباند/ طلسم بحرین یقه مربی بلژیکی را هم گرفت
فوتبالی‌ترینتیم ملی فوتبال ایران امشب در سومین دیدارش طی رقابت‌های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا در استادیوم الرفاع به دیدار بحرین رفت و نخستین شکست تحت هدایت ویلموتس بلژیکی را تجربه کرد. یوز‌ها پس از دو برد مقابل هنگ کنگ و کامبوج، اسیر طلسم تاریخی بحرین شد و حالا با همان شش امتیاز پشت سر عراق و بحرین هفت امتیازی، کار سختی دارد ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/culmzp/ اسپانیا با گلی دیرهنگام صعودش را قطعی کرد/ ایتالیا بازی تشریفاتی را قاطعانه برد http://www.sarkhat.com/fa/group/culmzp/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 14:30:35 -0700 اسپانیا با گلی دیرهنگام صعودش را قطعی کرد/ ایتالیا بازی تشریفاتی را قاطعانه برد
فوتبالی‌تریندر شب برتری ایتالیای از پیش صعود کرده، اسپانیا با گلی دیرهنگام راهیابی‌اش به یورو ۲۰۲۰ را قطعی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرحله انتخابی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ با تساوی دیرهنگام و صعود اسپانیا در خانه سوئد و برتری ایتالیا در بازی تشریفاتی پیگیری شد.

براساس این گزارش، در گروه ششم، سوئد با ارائه یک بازی برتر و گل برگ در دقیقه ۵۱، یک بر صفر از میهمانش، اسپانیا پیش افتاد، اما رودریگوی تعویضی با گلزنی در دقیقه ۱+۹۰ اسپانیا را از شکست نجات داد و صعود این تیم را به یورو ۲۰۲۰ قطعی کرد. مصدومیت دخه‌آ که ستاره اسپانیا بود و تعویض او با کپا در اواسط نیمه دوم اتفاق بزرگ ۴۵ دقیقه دوم این بازی بود.

سه‌شنبه شب همچنین در دیگر بازی‌های این گروه، رومانی و نروژ به تساوی یک - یک رسیدند و جزایرفارو یک بر صفر مالت را از پیش رو برداشت. در جدول گروه ششم، اسپانیا با این تساوی ۱۹ امتیازی و صدرنشین ماند. سوئد با ۱۵ و رومانی با ۱۴ امتیاز هم دوم و سوم هستند.

براساس این گزارش، در گروه دهم، ایتالیا که از پیش صعودش را به یورو ۲۰۲۰ مسجل کرده بود در خانه لیختن‌اشتاین به برتری آسان ۵ بر صفر دست یافت. برناردسکی در دقیقه ۲، بلوتی در دقایق ۷۰ و ۲+۹۰، رومانیولی در دقیقه ۷۷ و الشعراوی در دقیقه ۸۲ برای آتزوری گل زدند. در سایر بازی‌های این گروه هم یونان در خانه ۲ بر یک بوسنی و هرزگوین را برد و فنلاند ۳ بر صفر از سد ارمنستان گذشت. در جدول، پس از ایتالیای ۲۴ امتیازی، فنلاند ۱۵، بوسنی ۱۱ و ارمنستان ۱۰ امتیازی در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

این نتایج در حالی رقم خورد که در گروه چهارم مسابقات، سوئیس ۲ بر صفر جمهوری ایرلند را برد و جبل‌الطارق در خانه ۳ بر ۲ مغلوب گرجستان...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/zsgvom/ گزارش زنده| بحرین یک - ایران صفر / بحرین بازهم درخانه‌اش ما را برد - ویلموتس دراولین زمین سفت، وا داد و به شاگرد کی‌روش باخت + جدول گروه http://www.sarkhat.com/fa/group/zsgvom/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 13:13:24 -0700 طلسم بحرین گریبان ویلموتس را هم گرفت/ غافلگیری در ابتدای راه صعود
فوتبالی‌ترینتیم ملی فوتبال ایران امشب در سومین دیدارش طی رقابت‌های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا در استادیوم الرفاع به دیدار بحرین رفت و نخستین شکست تحت هدایت ویلموتس بلژیکی را تجربه کرد. یوز‌ها پس از دو برد مقابل هنگ کنگ و کامبوج، اسیر طلسم تاریخی بحرین شد و حالا با همان شش امتیاز پشت سر عراق و بحرین هفت امتیازی، کار سختی دارد ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/kaxvkq/ نخستین باخت ویلموتس در اولین آزمون جدی؛ طلسم بحرین شکسته نشد http://www.sarkhat.com/fa/group/kaxvkq/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 11:28:28 -0700 فرکی: تغییر تفکرات فنی برای تیم ملی امید خوب نیست/ موافق فوتبال هجومی ویلموتس هستم
فوتبالی‌ترینتهران- ایرنا- تیم ملی ایران در سومین بازی خود در چارچوب دور دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های ۲۰۲۳ به مصاف بحرین رفت و با یک گل شکست خورد تا همچنان طلسم نبردن این تیم در بحرین به قوت خود باقی بماند. ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/uisvpb/ اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به رفتار سخیف تماشاگران بحرین http://www.sarkhat.com/fa/group/uisvpb/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 12:57:15 -0700 اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به رفتار سخیف تماشاگران بحرین
فوتبالی‌ترینسخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال اعتراض خود را بابت رفتار سخیف برخی از تماشاگران بحرینی به AFC و FIFA ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت رسمی فدراسیون، امیر مهدی علوی در این مورد گفت: در پی رفتار ناشایست جمعی از تماشاگران بحرینی در آغاز بازی امشب و در هنگام پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران، ضمن ابراز تاسف عمیق از این موضوع، اعتراض شدید الحن فدراسیون فوتبال نسبت به این رفتار سخیف، به ناظر مسابقه و متعاقب آن جهت بررسی های بعدی به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ارسال شد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/jpkiwe/ اعتراض ایران به فیفا و کمیته بین المللی المپیک http://www.sarkhat.com/fa/group/jpkiwe/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 13:31:41 -0700 اعتراض به فیفا و کمیته بین المللی المپیک به خاطر اهانت به سرود ملی ایران
فوتبالی‌ترینوزیر ورزش و جوانان گفت: اهانت هواداران و بازیکنان تیم ملی بحرین به سرود ملی کشورمان نقض آشکار قوانین و مقررات فیفا و منشور المپیک است و از طریق نهادهای بین المللی آن را پیگیری خواهیم کرد. ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/zuqyuz/ ۴ میلیون ۴۰۸ هزار ایرانی معتاد هستند http://www.sarkhat.com/fa/group/zuqyuz/ دیگر اخبار Tue, 15 Oct 2019 11:22:09 -0700 4 میلیون 408 هزار ایرانی معتاد هستند
عصر ایران

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۲ میلیون ۸۰۸ هزار معتاد مستمر و یک میلبون ۶۰۰ هزار مصرف کننده تفننی در کشور وجود دارد.

به گزارش ایرنا؛ ناصر اصلانی عصر سه شنبه در نشست اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان افزود: برخی بیکاری را عامل مصرف مواد مخدر عنوان می کنند در حالیکه ۴۵ تا ۵۰ درصد معتادان شاغل هستند.

وی اضافه کرد: رهبر فرزانه انقلاب جلسه آسیب های اجتماعی را مدیریت می کنند چرا که مواد مخدر تهدید جدی برای کشور، اقتصاد و جوانان است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر اولویت نخست ستاد مبارزه با مواد مخدر را در سالجاری مباحث فرهنگی و پیشگیری دانست و افزود: درصد بالایی از جرایم سرقت، تجاوز به عنف، سرقت به عنف توسط معتادان متجاهر و معتادان پر خطر صورت می گیرد.

اصلانی اظهار داشت: ۵۸۰ تن مواد مخدر نیمه نخست امسال در کشور کشف شده است که بیش از ۷۰ درصد کشفیات مربوط به شرق و حاشیه شرق کشور است.

وی ادامه داد: سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر افزایش میزان کشفیات در مرزها و جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور با افزایش کنترل مرزها است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: باید از اقدامات اجتماعی و فرهنگی و با اطلاع رسانی دقیق کاری کرد که حتی در صورت توزیع رایگان مواد مخدر مردم رغبتی به آن نشان ندهند.

اصلانی یادآوری کرد: دولت آمریکا از سال ۲۰۰۰ اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را شروع کرد اما در ایران کمتر از سه سال است که این موضوع از بعد اجتماعی پیگیری می شود.

وی پیامدهای خطرناک پیش بینی شده برای مواد مخدر تا سال...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/usunuz/ تساوی بدون گل ایران و بحرین در نیمه نخست http://www.sarkhat.com/fa/group/usunuz/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 10:30:35 -0700 تساوی بدون گل ایران و بحرین در نیمه نخست
فوتبالی‌تریندو تیم فوتبال ایران و بحرین در مقدماتی جام جهانی قطر و در پایان نیمه اول به تساوی بدون گل رضایت دادند.

به گزارش ایسنا، دو تیم فوتبال ایران و بحرین در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۰ در بحرین به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان نیمه نخست با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه پیدا کرد.

تیم ملی ایران بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و توپ و میدان را در اختیار داشت اما تا ۱۰ دقیقه اول نتوانست موقعیت جدی را ایجاد کند و چند فرصت نصفه و نیمه روی دروازه میزبان به وجود آورد که با بی دقتی مهاجمان به هدر رفت.

پس از این، شاگردان ویلموتس جلوتر آمدند و قصد این را داشتند که از قلب خط دفاعی بحرین به این تیم ضربه بزنند اما آفسایدگیری به موقع بحرینی‌ها، محبی و انصاری‌فرد را ناکام گذاشت. در دقیقه ۱۷ و روی پاس زیبای طارمی، بالاخره حاجی‌صفی موفق شد از تله آفساید میزبان عبور کند اما ضربه بی‌دقت این بازیکن، بهترین فرصت تیم ملی را به هدر داد.

پس از این فرصت، این بحرینی‌ها بودند که توپ و میدان را در اختیار گرفتند و در فاصله دقیقه ۳۰ تا ۳۵، سه فرصت خوب گلزنی هم روی دروازه ایران ایجاد کردند که مهاجمان این تیم با بی‌دقتی، این موقعیت‌ها را از دست دادند. در حالی که بحرینی‌ها در دقایق پایانی نیمه نخست در زمین، میدان‌داری می‌کردند تیم ملی با نفوذ رامین رضاییان ضدحمله‌ای را ترتیب داد که سانتر این بازیکن به محبی رسید و او با سر توپ را برای آزمون کاشت که شوت سرکش این بازیکن به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از این فرصت، اتفاق خاصی روی دروازه‌ها نیفتاد تا دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

ترکیب تیم ملی: علیرضا بیرانوند،احسان حاج صفی،میلاد محمدی،امید ابراهیمی،کریم انصاری...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/nrslai/ بازیکنان بحرین بعد پیروزی برابر ایران چه گفتند؟ http://www.sarkhat.com/fa/group/nrslai/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 21:23:59 -0700 بازیکنان بحرین بعد پیروزی برابر ایران چه گفتند؟
فوتبالی‌ترینبازیکنان تیم ملی فوتبال بحرین بعد از پیروزی برابر ایران از هواداران تشکر کردند و خود را شایسته این پیروزی دانستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از کوره، تیم ملی فوتبال بحرین توانست در دیدار برابر ایران در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ با یک گل به پیروزی برسد. بازیکنان تیم ملی فوتبال بحرین به این پیروزی واکنش نشان دادند.

سیدمحمد جعفر سنگربان تیم ملی بحرین درباره این پیروزی گفت: همه آنچه که با هم تیمی‌هایم انجام می‌دهیم برای خدمت به کشور است. نهایت تلاش خود را برای خوشحال کردن مردم انجام می‌دهیم. بازی سختی بود. خوشحالیم که توانستیم به پیروزی برسیم.

او ادامه داد: هنوز راه طولانی در پیش است. با این پیروزی ۷ امتیازی شدیم تا همراه با برادران عراقی خود در صدر قرار گیریم. در بازی های پیش رو باید بهتر هم بشویم.

الحردان که زننده تک گل بحرین از روی نقطه پنالتی بود نیز بعد از بازی گفت: بازی بسیار سختی بود اما با شایستگی به پیروزی دست پیدا کردیم. بازیکنان بحرین و البته هوادارن ستاره‌های این دیدار بودند. از هواداران که از ما حمایت کردند و حریف را ترساندند تشکر می‌کنیم.

او ادامه داد: هواداران بحرین شماره یک هستند. نهایت تلاش خود را به کار می گیریم تا آنها را شاد کنیم. پیروزی مهمی به دست آوردیم اما هنوز صعود نکرده‌ایم. بازی های سختی پیش رو داریم. باید با کسب چنین پیروزی های سطح کیفی خود را بالا ببریم.

عبدالله یوسف ستاره سرشناس بحرینی ها هم که در فوتبال اروپا بازی می‌کند، گفت: از شیخ ناصر به خاطر حمایتی که داشت تشکر می‌کنیم. هواداران بزرگ ما به تیم کمک کردند و باید از آنها تشکر کرد. آنها دلیل اصلی پیروزی ما بودند.

او ادامه داد: همه برای کسب این پیروزی تلاش کردند و بسیار خوشحالیم که توانستیم هواداران را شاد کنیم و پیروز این بازی...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/vaxixe/ بازتاب شکست ایران برابر بحرین در رسانه‌های عربی/ شب افول خط حمله ایران http://www.sarkhat.com/fa/group/vaxixe/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 21:06:00 -0700 بازتاب شکست ایران برابر بحرین در رسانه‌های عربی/ شب افول خط حمله ایران
فوتبالی‌ترینشکست تیم ملی فوتبال ایران در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ برابر بحرین در رسانه های عربی بازتاب داشت.

به گزارش ایسنا، در یکی از حساس‌ترین دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تیم ملی فوتبال بحرین در منامه از ایران پذیرایی کرد. بحرین از امتیاز میزبانی خود به خوبی استفاده کرد و توانست در این دیدار با یک گل به پیروزی برسد.

همچنان که پیش‌بینی می‌شد پیروزی بحرین برابر ایران در رسانه‌های عربی بازتاب داشت.

خبرگزاری BNA: "پیروزی ارزشمند بحرین برابر ایران"

خبرگزاری رسمی بحرین در این باره نوشت: تیم ملی فوتبال بحرین پیروزی ارزشمندی را برابر ایران به دست آورد. تک گل بحرین را محمد الحردان از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۶۳ به ثمر رساند تا بحرین سه امتیاز بازی را به دست آورد. دو تیم بازی را سریع و بدون احتیاط آغاز کردند و فرصت‌های نصف و نیمه‌ای هم روی دروازه‌ها خلق شد. نخستین فرصت گلزنی را ایران توسط کریم انصاری فرد خلق کرد و چند دقیقه بعد هم احسان حاج صفی موقعیت بهتری داشت که نتوانست از آن استفاده کند. بعد از این دو موقعیت توان بدنی بازیکنان ایران کم شد و این به بحرین اجازه داد تا روی دروازه بیرانوند موقعیت گلزنی ایجاد کنند. در نیمه دوم هم شرایط تغییر نکرد. تیم ملی ایران بدون آنکه خطر جدی را خلق کند حمله می‌کرد. سنگربان بحرین دو بار فرصت را از طارمی گرفت و چند دقیقه بعد این بار نوبت به بیرانوند رسید که با واکنش خوب خود مانع باز شدن دروازه‌اش شود.

در دقیقه ۶۲ حمیدان توسط مدافع ایران با یک تکل آشکار سرنگون شد و داور ازبکستانی پنالتی گرفت که حردان آن را تبدیل به گل کرد. در نیم ساعت آخر بازی ایران فشار زیادی آورد اما فرصت گلزنی خلق نکرد. این درحالی بود که بحرین به دنبال ضد حملات بود تا اینکه بازی با همین...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/aocvor/ بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲۳ مهر ۹۸ + فیلم http://www.sarkhat.com/fa/group/aocvor/ اقتصاد Tue, 15 Oct 2019 20:27:12 -0700 بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲۳ مهر ۹۸ + فیلم
باشگاه خبرنگارانبخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلفی چون حال و هوای کربلای معلی و همت بلند متخصصان داخلی پرداخته است.

ه گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه های متنوعی چون ماجرای دستگیری روح الله زم، حال و هوای زائران حسینی، تلاش قابل ستایش دانشمندان ایرانی و... پرداخته است.

 

 

 

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

 

انتهای پیام/

 

دانلود بخش خبری بیست و سی + فیلم... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/msmucy/ سرپرست باشگاه پارس جنوبی: بازیکنان باید به حق و حقوق خود برسند http://www.sarkhat.com/fa/group/msmucy/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 19:10:59 -0700 سرپرست باشگاه پارس جنوبی: بازیکنان باید به حق و حقوق خود برسند
فوتبالی‌ترینسرپرست باشگاه پارس جنوبی جم می‌گوید باید هیات مدیره باشگاه تعیین شود تا مدیرعامل انتخاب شود.

مراد مرادی، سرپرست باشگاه پارس جنوبی جم در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط تیمش در شش هفته اخیر لیگ برتر اظهار کرد: شرایط تیم بسیار خوب است. کارهای تیم بسیار خوب در حال پیش رفتن است. بازیکنان به لحاظ روحی و روانی در وضعیت خوبی هستند. با توجه به اینکه حدود ۱۸ بازیکن جدید در این فصل به تیم ما اضافه شدند، کیفیت تیم افزایش پیدا کرده و امیدوارم در ادامه رقابت‌های لیگ برتر بتوانیم عملکرد موفقی داشته باشیم.

او درباره قرارداد بازیکنان خاطرنشان کرد:‌ یکی از مشکلات ما در این خصوص است. ما پیگیر هستیم که بتوانیم مشکل قرارداد بازیکنان را اسرع وقت حل کنیم. حتما قطعا بازیکنانی که از تیم پارس جنوبی طلب دارند، تیم و هوداران جم را دوست دارند و امیدوارم که بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم. من از بازیکنانی که برای پارس جنوبی تلاش کردند، تشکر می‌کنم و قطعا آن‌ها باید به حق و حقوق خود برسند.

مرادی درباره وضعیت زمین تمرین پارس جنوبی جم گفت: مشکل زمین تمرین مرتفع شده است و ما می‌توانیم در زمین شماره یک استادیوم جم می‌توانیم استفاده کنیم. شاید زمین شماره دو آماده نباشد اما تیم ما آنجا تمرین می‌کند و مساله‌ای تا به حال در این رابطه به وجود نیامده است.

سرپرست باشگاه پارس جنوبی درباره وضعیت مدیریتی باشگاه گفت: درباره وضعیت مدیرعاملی باشگاه تصمیم‌گیری می‌شود. فعلا کارها در حال پیشرفت است. در این رابطه باید اعضای هیات مدیره باشگاه معرفی شود و بعد در آن موقع مدیرعامل باشگاه مشخص می‌شود. تا انتخاب مدیرعامل جدید، ما کارها را پیش می‌بریم.

او در پایان گفت: من از همه کسانی که کنار باشگاه بودند و کنار باشگاه هستند تشکر می‌کنم. از مدیرعامل سازمان منطقه ویژه، استاندار، فرماندار، شواری شهر جم و نماینده مردم جم...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/filrtk/ آمار و ارقام تقابل‌های استقلال و فجر سپاسی/ گربه سیاه آبی‌ها http://www.sarkhat.com/fa/group/filrtk/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 17:14:47 -0700 به گزارش ایسنا، استقلال و فجر سپاسی قرار است پنجشنبه این هفته در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام‌حذفی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم بروند. تقابل این دو تیم از سال ۷۶ که فجری‌ها توانستند به سطح اول فوتبال ایران برسند همیشه جذاب بوده ولی پس از سقوط فجر به لیگ آزادگان در پایان فصل ۹۳-۹۲، شیرازی‌ها دیداری با استقلال نداشتند.

حال به بهانه تقابل زردپوشان شیرازی با آبی‌های پایتخت پس از چهار فصل به بررسی آمار و ارقام تقابل‌های این دو تیم می‌پردازیم.

استقلال و فجر سپاسی در مجموع ۳۶ بار در چارچوب بازی‌های لیگ آزادگان، لیگ برتر و جام حذفی به مصاف هم رفتند که حاصل آن ۱۸ برد برای استقلال و ۵ برد برای فجر سپاسی بوده و ۱۳ بازی هم با تساوی به پایان رسیده است.

نخستین تقابل استقلال و فجر به فصل ۷۷-۷۶ لیگ آزادگان برمی‌گردد که به میزبانی شیراز برگزار شد و بازی هم با تساوی بدون گل به پایان رسید. با این که نتیجه صفر - صفر، پرتکرارترین نتیجه تقابل استقلال و فجر است (۷ بار) اما این دیدار همیشه جذاب بوده به طوری که آن‌ها در مجموع ۳۶ تقابلی که تاکنون داشتند، میانگین ۲.۸ گل در هر بازی را ثبت کردند.

یکی از جنجالی‌ترین دیدارهای فوتبال ایران که هنوز هم در یادها مانده، دیدار استقلال و فجر در فصل ۷۹-۷۸ لیگ آزادگان است. استقلال در آن دیدار که در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار می‌شد تا دقایق پایانی با نتیجه ۲ بر یک عقب بود اما بازی به جنجال کشیده شد. ماجرا از جنجال آفرینی فرهاد مجیدی و احمد مومن‌زاده آغاز شد...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/mvxwer/ نهنگ قاتلی که حرف می‌زند! + فیلم http://www.sarkhat.com/fa/group/mvxwer/ سیاسی Tue, 15 Oct 2019 17:05:52 -0700 نهنگ قاتلی که حرف می‌زند! + فیلم
باشگاه خبرنگارانیک نهنگ قاتل قادر است تا به صورت محدود صحبت کند.

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مربیان یک نهنگ قاتل موفق شده اند آبزی خطرناک دریاها را به حرف آورده و صداهایی مشابه با صدای انسان از آن دریافت کنند.

 

 

 

بیشتر بخوانید: نجات وال اسیر شده در تور ماهیگیری

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/   ماهی بزرگی که قادر به سخن گفتن است + فیلم... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/gslaon/ اولیایی: می‌خواهم مجمع برای انتخاب مدیرعامل آرامش داشته باشد http://www.sarkhat.com/fa/group/gslaon/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 15:52:38 -0700 اولیایی: می‌خواهم مجمع برای انتخاب مدیرعامل آرامش داشته باشد
فوتبالی‌ترینمدیرعامل سابق استقلال به شایعه تصدی مدیریت این تیم واکنش نشان داد.

کاظم اولیایی، عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تایید مدارک استقلال و پرسپولیس به منظور صدور مجوز حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: فعلا مدارک تیم‌ها در اختیار کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای است و جلساتی را در همین رابطه برگزار کرده است. اگر مشکلی وجود داشته باشد، طرفین می‌توانند اعتراض کنند.

اولیایی درباره اینکه اگر کمیته بدوی قصد چشم‌پوشی روی ایرادها را داشته باشد، آیا کمیته استیناف امکان جلوگیری از این مسائل را دارد، گفت: اگر مدارک غیر واقعی باشد ما آبروی خودمان را از دست می‌دهیم. اجازه بازی با آبروی ایران را نمی دهیم. امسال به ما اعتماد شده و برای نخستین بار در ایران مدارک تیم‌ها بررسی و مجوز صادر می‌شود.

وی ادامه داد: اگر اعتراضی از سوی باشگاه‌ها، فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به رای صادر شده وجود داشته باشد، کمیته به موضوع رسیدگی می‌کند تا بهترین تصمیم اتخاذ شود. این کمیته مرجع رسیدگی به این قبیل مسائل است. کمیته بدوی تا هفتم آبان مهلت ارائه بررسی نهایی را دارد تا کمیته استیناف مجوز تیم‌ها را صادر کند یا به اعتراضات رسیدگی کند.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای با بیان اینکه تمرکز اعضای کمیته‌ها بر روی چهار تیم آسیایی است، گفت: این چهار تیم تا شروع فصل جدید مسابقات مهلت تکمیل مدارک را دارند.

کاظم اولیایی درباره شایعه مدیرعاملی‌اش در استقلال، بیان کرد: مجمع باشگاه استقلال موظف است بر ساختار باشگاه نظارت کند. بر همین اساس مجمع مذاکراتی را با برخی از گزینه‌هایش انجام داده است.

او در واکنش به این سوال که بر اساس گفته‌هایش، آیا مجمع با او مذاکره کرده است، تاکید کرد: برای اینکه مجمع آرامش داشته باشد و برای انتخاب گزینه مناسب تحت فشار نباشد، اظهار نظری درباره مدیرعاملی استقلال ندارم.

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/gkudtg/ ایران فقط ۱۰ دقیقه فوتبال بازی کرد/ کاش کامبوج را یک هیچ می‌بردیم http://www.sarkhat.com/fa/group/gkudtg/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 15:38:03 -0700 ایران فقط ۱۰ دقیقه فوتبال بازی کرد/ کاش کامبوج را یک هیچ می‌بردیم
فوتبالی‌ترینپیشکسوت فوتبال ایران معتقد است تیم ملی برنامه خاصی در دیدار با بحرین نداشت و ویلموتس باید برای دیدار با عراق از اشتباهاتش درس بگیرد.

مرتضی فنونی‌زاده پیشکسوت فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره علکرد تیم ملی در دیدار با بحرین که با باخت شاگردان ویلموتس همراه شد اظهار کرد: این شکست نتیجه، خوابیدن در باد ۱۴ گلی بود که تیم ملی به کامبوج زد. کاش آن دیدار را یک بر صفر می‌بردیم تا بازیکنان الکی مغرور نشوند.

وی افزود: عیار تیم ویلموتس در این دیدار مشخص شد و نشان داد که تیم ملی هنوز جای کار دارد. بحرین صاحب توپ و میدان بود و مالکیت بازی را بر عهده داشت. ایران فقط در ۱۰ دقیقه ابتدایی نیمه دوم فوتبال بازی کرد. نه پاسکاری خوبی از تیم شاهد بودیم و نه برنامه خاصی برای حمله وجود داشت. بازیکنان نتوانستند توقعات را براورده کنند و برای بازی‌های بعد کار سختی خواهیم داشت.

پیکسوت فوتبال ایران در این خصوص ادامه داد: بحرین تیم درجه ۲ این گروه است و هنوز با عراق بازی نکرده‌ایم. ویلموتس باید فکری به حال تیمش بکند تا ما در همین مرحله غافلگیر نشویم. الآن تنها روی کاغذ تیم اول آسیا هستیم و باید با برنامه‌تر از دیدار با بحرین بازی کنیم. به نظر من تغییر در قلب خط دفاع و بازی ندادن به پورعلیگنجی یکی از دلایل اصلی باخت تیم ملی به بحرین بود. امیدوارم سرمربی بلژیکی از اشتباهاتش درس بگیرد تا در بازی‌های بعد برنده زمین، ایران باشد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/chonen/ شکست شاگردان کی‌روش در دیداری دوستانه http://www.sarkhat.com/fa/group/chonen/ ورزشی Tue, 15 Oct 2019 14:30:23 -0700 شکست شاگردان کی‌روش در دیداری دوستانه
فوتبالی‌ترینتیم ملی کلمبیا در یک بازی دوستانه شکست سنگینی را متحمل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه بازی‌های دوستانه ملی سه‌شنبه شب تیم ملی کلمبیا مقابل الجزایر با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد.

شاگردان کارلوس کی‌روش در این دیدار مغلوب گل‌های بونجاج در دقیقه ۱۵ و محرز در دقایق ۲۰ و ۶۵ برای الجزایر شدند.

در سایر بازی‌های دوستانه، مراکش ۳ بر ۲ مغلوب گابن شد، دانمارک ۴ بر صفر از سد لوکزامبورگ گذشت و شیلی ۳ بر ۲ گینه را برد.

تساوی کلمبیا با کی‌روش در بازی دوستانه

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/xilety/ کاهش رشد اقتصادی عربستان http://www.sarkhat.com/fa/group/xilety/ اقتصاد Tue, 15 Oct 2019 14:09:24 -0700 کاهش رشد اقتصادی عربستان
عصر اعتبارصندوق بین المللی پول اعلام کرد؛ کاهش رشد اقتصادی عربستان

عصر اعتبار- صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را درباره رشد اقتصادی عربستان سعودی در سال ۲۰۱۹ به شدت کاهش داد

نسخه قابل چاپ سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ صندوق بین المللی پول روز سه شنبه پیش بینی خود را درباره رشد اقتصادی عربستان سعودی در سال ۲۰۱۹ به شدت کاهش داد و آن را 0,2+ درصد پیش بینی کرد.
  شبکه تلویزیونی سی ان ان هم گزارش داد صندوق بین المللی صبح امروز با انتشار گزارشی پیش بینی خود را درباره چشم انداز رشد اقتصاد جهانی کاهش داد و به پائین‌ترین سطح از زمان بحران مالی جهانی رساند. در جدید‌ترین پیش بینی صندوق بین المللی پول رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ برابر با ۳.4% اعلام شده است.

  کِلِر سباستین خبرنگار اقتصادی سی ان ان در ارتباط زنده تلویزیونی گفت: گزارشی که صندوق بین المللی پول منتشر کرده گزارشی ناامید کننده است درحالیکه دو سال پیش صندوق بین المللی خوش بین بود. صندوق بین المللی پول می‌گوید رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با امسال (۲۰۱۹) - که پیش بینی می‌شود ۳ % باشد - به ۳.۴ % خواهد رسید. صندوق بین المللی پول اعلام کرد بخش زیادی از این افزایش (ناچیز) ناشی از بازار‌های نوظهور در آمریکای لاتین، اروپا و خاورمیانه است. صندوق بین المللی پول پیشتر رقم بالاتری را برای رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود.
  این صندوق اعلام کرد آنچه که باعث کند شدن رشد اقتصاد جهانی می‌شود بخش‌هایی از آسیا و مشکلات اقتصادی در چین است که صرفا به اختلافات و تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین مربوط نمی‌شود بلکه به کندی رشد اقتصادی در چین ربط...

  ]]>
  http://www.sarkhat.com/fa/group/quoyen/ گزارشی از زندگی جانشین اطلاعات عملیات لشکر ۴۱ ثارالله کرمان که برای اولین بار منتشر می‌شود + فیلم http://www.sarkhat.com/fa/group/quoyen/ اقتصاد Tue, 15 Oct 2019 14:08:21 -0700 گزارشی از زندگی جانشین اطلاعات عملیات لشکر ۴۱ ثارالله کرمان که برای اولین بار منتشر می‌شود + فیلم
  باشگاه خبرنگارانشهید حسین یوسف الهی یکی از شهدای بزرگ دوران دفاع مقدس است که برای اولین بار گزارشی از وی منتشر شده است.

  به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، سردار قاسم سلیمانی در مصاحبه خبری اخیرش از شهیدی با نام حسین یوسف الهی، پسر غلامحسین یاد کرد و خاطره ای از حالت های عرفانی این شهید در دفاع مقدس گفت.

  اکنون برای نخستین بار در فیلم زیر گزارشی از این شهید مشاهده خواهید کرد.

   

   

  بیشتر بخوانید: ترجمه جعلی مصاحبه سرلشگر سلیمانی برای ایجاد تفرقه میان ایران و عراق

  کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/   زندگینامه یک شهید + فیلم... ]]>