اعضای هیأت رئیسه ۱۳ کمیسیون مجلس

لیست کامل اعضای هیأت رئیسه جدید ۱۳ کمیسیون تخصصی در اجلاسیه چهارم مجلس
خدمت
فردا - ۲۶ خرداد ۱۳۹۴



فارس:  انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی برای آخرین سال فعالیت مجلس نهم و اجلاسیه چهارم چند هفته‌ای است که برگزار می‌شود و هر هفته اعضای جدید هیأت رئیسه چند کمیسیون انتخاب می‌شوند.

لیست کامل اعضای جدید هیأت رئیسه ۱۳ کمیسیون تخصصی مجلس به شرح ذیل است:

**کمیسیون آموزش و تحقیقات

رئیس: محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان

نایب اول: علی‌اصغر زارعی نماینده تهران

نایب دوم: جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت

سخنگو: قاسم جعفری نماینده بجنورد

دبیر اول: قاسم احمدی‌لاشکی نماینده چالوس

دبیر دوم: رضا صابری نماینده آزادشهر

**کمیسیون اجتماعی

رئیس: عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان

نایب اول: فرج‌الله عارفی نماینده جیرفت

نایب دوم: محسن علیمردانی نماینده زنجان

سخنگو: عباس قائیدرحمت نماینده درود و ازنا

دبیر اول: عباس صلاحی نماینده تفرش

دبیر دوم: سالار مرادی نماینده سنندج و دیوان‌دره

**کمیسیون اقتصادی

رئیس: ارسلان فتحی‌پور نماینده کلیبر

نایب اول: روح‌الله بیگی نماینده میاندوآب

نایب دوم: حسن‌نژاد نماینده جلفا

سخنگو: رحیم زارع نماینده آباده

دبیر اول: ابراهیم نکو نماینده رباط‌کریم

دبیر دوم: محمدسعید اربابی نماینده ایرانشهر

**کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

رئیس: علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد

نایب اول: حسین سبحانی‌نیا نماینده نیشابور

نایب دوم: منصور حقیقت‌پور نماینده اردبیل

سخنگو: نوذر شفیعی نماینده ممسنی

دبیر اول: محمدحسن آصفری نماینده اراک

دبیر دوم: سیدباقر حسینی نماینده زابل و زهک

**کمیسیون انرژی

رئیس: علی مروی نماینده نیشابور

نایب اول:  ناصر سودانی نماینده اهواز

نایب دوم: محمدسعید انصاری نماینده آبادان

سخنگو: حسین امیری نماینده زرند

دبیر اول: جلیل جعفری بن‌خلخال نماینده خلخال

دبیر دوم: امیرعباس سلطانی نماینده بروجن

**کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات

رئیس: غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران

نایب اول: علی‌محمد احمدی نماینده دهلران

نایب دوم: هادی قوامی نماینده اسفراین

سخنگو: غلامرضا کاتب نماینده گرمسار

دبیر اول: عیسی امامی نماینده گرگان

دبیر دوم: محمد سقایی نماینده استهبان

**کمیسیون بهداشت و درمان

رئیس: حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان

نایب اول: مراد هاشم‌زهی نماینده نهبندان

نایب دوم: عبدالرحمان رستمیان نماینده دامغان

سخنگو: محمدحسین قربانی نماینده آستانه‌اشرفیه

دبیر اول: رسول خضری نماینده سردشت و پیرانشهر

دبیر دوم: محمدجواد نظری‌مهر نماینده بندرترکمن

**کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

رئیس: امیر خجسته نماینده همدان

نایب اول: محمدجواد کولیوند نماینده کرج

نایب دوم: محمدابراهیم رضایی نماینده خمین

سخنگو: دخیل عباس زارع‌زاده‌مهریزی نماینده بافق

دبیر اول: صیدعیسی دارایی نماینده اندیمشک

دبیر دوم: یعقوب جدگال نماینده چابهار

**کمیسیون صنایع و معادن

رئیس: رضا رحمانی نماینده تبریز

نایب اول: عزیز اکبریان نماینده کرج

نایب دوم: محمدرضا خان‌‌محمدی نماینده زنجان

سخنگو: رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده سبزوار

دبیر اول: الیاس طاهری نماینده اقلید

دبیر دوم: الله‌ویردی دهقانی نماینده ورزقان

**کمیسیون عمران

رئیس: مهدی هاشمی نماینده تهران

نایب اول: محمدرضا رضایی‌کوچی نماینده جهرم

نایب دوم: سیداحنی علوی نماینده سنندج

سخنگو: منصور آرامی نماینده بندرعباس

دبیر اول: علی‌نعمت چاردولی نماینده ملایر

دبیر دوم: محمد فیروزی نماینده نطنز

**کمیسیون فرهنگی

رئیس: احمد سالک نماینده اصفهان

نایب اول: بیژن نوباوه نماینده تهران

نایب دوم: مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران

سخنگو: سیدعلی طاهری نماینده گرگان

دبیر اول: سیدمرتضی حسینی نماینده قزوین

دبیر دوم: لاله افتخاری نماینده تهران

**کمیسیون حقوقی و قضایی

رئیس: اللهیار ملکشاهی نماینده کوهدشت

نایب اول: حمیدرضا طباطبایی نماینده نائین

نایب دوم: محمد رزم نماینده کرمانشاه

سخنگو: محمدعلی اسفنانی نماینده فریدن

دبیر اول: نیره اخوان نماینده اصفهان

دبیر دوم: سیدهادی قره‌سید رومیانی نماینده تبریز

**کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

رئیس: عباس رجایی نماینده اراک

نایب اول: محمدتقی توکلی نماینده الیگودرز

نایب دوم: ناصر صالحی‌نسب نماینده هویزه

سخنگو: محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت

دبیر اول: محمد اسماعیل‌نیا نماینده کاشمر

دبیر دوم: سیدعلی‌محمد بزرگواری نماینده کهگیلویه و بویراحمد

منابع خبر