Sarkhat News سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط https://www.sarkhat.com/ fa sarkhat@sarkhat.com (Sarkhat News) 2001-2020 Sarkhat Fri, 03 Jul 2020 02:30:41 -0700 Fri, 03 Jul 2020 02:30:41 -0700 سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط https://www.sarkhat.com/img/sarkhatlogo.gif https://www.sarkhat.com/ http://www.sarkhat.com/fa/group/yuioei/ زمان و مکان تشییع پیکر سیروس گرجستانی http://www.sarkhat.com/fa/group/yuioei/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:55:35 -0700 پیکر زنده‌یاد سیروس گرجستانی شنبه ۱۴تیر تشییع می‌شود

سیاوش گرجستانی فرزند سیروس گرجستانی درباره مراسم تشییع پیکر زنده یاد سیروس گرجستانی بیان کرد: مراسم تشییع پدرم فردا صبح ۱۴ تیر در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) خواهد بود.

وی ادامه داد: ما به دلیل شرایط کنونی بهتر دیدیم مراسمی برگزار نشود با این حال تدابیری از طرف خانه سینما هم اندیشیده شده است.

گرجستانی تصریح کرد: تشییع پیکر زنده یاد سیروس گرجستانی شنبه ۱۴ تیر ساعت ۱۰:۳۰ صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار می شود.

سیروس گرجستانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون صبح پنجشنبه ۱۲ تیرماه بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

۲۴۱۲۴۱... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/bhiput/ کرونا در آمریکا؛ ثبت بی سابقه ۵۲ هزار بیمار جدید در یک روز http://www.sarkhat.com/fa/group/bhiput/ دیگر اخبار Thu, 02 Jul 2020 22:20:37 -0700 کرونا در آمریکا؛ ثبت بی‌سابقه ۵۲ هزار بیمار جدید در یک روز کرونا در آمریکا؛ ثبت بی‌سابقه ۵۲ هزار بیمار جدید در یک روز 
شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در آمریکا ظرف روز چهارشنبه ۵۲,۹۸۲ نفر بوده است که تعدادی بی‌سابقه برای مبتلایان روزانه در آمریکا است.

به گزارش بی بی سی، مطابق آمار دانشگاه جانز هاپکینز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر گذشته است و بیشتر از ۱۲۸ هزار نفر هم جانشان را با ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

دکتر آنتونی فاوچی، رئیس مرکز بیماری‌های عفونی آمریکا پیش از این هشدار داده که شتاب شیوع در آمریکا کاهش نیافته و ممکن است تعداد مبتلایان روزانه در آمریکا به بیش از صد هزار نفر برسد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، لحنش درباره استفاده از ماسک را تغییر داده و گفته کاملا از آن حمایت می‌کند و اگر در محیطی بسته با دیگران باشد ماسک خواهد زد.

ایالت‌های مختلف در آمریکا برنامه‌هایشان برای کاهش محدودیت‌های مرتبط با مهار کرونا را متوقف کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز درباره استفاده از ماسک برای مهار کرونا لحن متفاوتی با قبل داشت و گفت "کاملا از آن حمایت می‌کنم".

ترامپ گفت خودش هم اگر در محیط‌های بسته و نزدیک دیگران باشد از ماسک استفاده می‌کند.

او گفت با اینکه در موقعیت‌های عمومی هم ماسک بزند مشکلی ندارد چون او را شبیه "تکاور تنها" می‌کند. اشاره او به یک شخصیت تخیلی در فیلم‌های کابویی است.

رئیس‌جمهور آمریکا در عین حال با اجباری کردن ماسک مخالفت کرد.

برخی گروه‌های دست راستی در آمریکا با اجباری شدن ماسک و دیگر محدودیت‌های ضروری برای مهار کرونا مخالفند و آن را نقض آزادی‌های خود می‌دانند.

ترامپ برای چگونگی عملکردش در برابر بحران کرونا و از جمله در... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/bfaprk/ قوه قضاییه ایران از دادگاه سه محکوم به اعدام وقایع آبان ۹۸ تصاویری منتشر کرد http://www.sarkhat.com/fa/group/bfaprk/ دیگر اخبار Thu, 02 Jul 2020 22:14:25 -0700 قوه قضاییه ایران از دادگاه سه محکوم به اعدام اعتراضات آبان ۹۸ تصاویری منتشر کرد  قوه قضاییه ایران از دادگاه سه محکوم به اعدام وقایع آبان ۹۸ تصاویری منتشر کرد
قوه قضاییه ایران با انتشار تصاویری از دادگاه امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی گفته این سه بازداشتی وقایع آبان ۹۸ به وکیل دسترسی داشته‌اند.

"قاضی" ابوالقاسم صلواتی این سه نفر را در اسفند ماه به اعدام محکوم کرد.

چند روز پیش قوه قضاییه خبر تایید حکم اعدام این سه در دیوان عالی را تکذیب کرد.

در آبان ۱۳۹۸ با تایید علی خامنه‌ای، رهبر ایران، قیمت بنزین به طور غافلگیرانه سه برابر شد و موج بی‌سابقه‌ای از اعتراضات شهرهای مختلف ایران را دربرگرفت.

هرچند آغاز تجمع‌ها مسالمت‌آمیز و با بستن خیابان‌ها بود، اعتراضات به سرعت به خشونت کشیده شد و ماموران امنیتی ده‌ها نفر از معترضان را به ضرب گلوله کشتند و هزاران نفر را بازداشت کردند.

پیش از این مصطفی نیلی و حسین تاج، وکیلان دادگستری در تهران، گفته‌اند نتوانسته‌اند به عنوان وکلای آقایان مرادی، تمجیدی و رجبی به پرونده این سه متهم دسترسی داشته باشند.

میزان، خبرگزاری قوه قضاییه ایران، برای تکذیب صحبت‌های وکیلان مدافع چند عکس و سند از دادگاه منتشر کرده است که افرادی را در جایگاه وکیل مدافع امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی نشان می‌دهد.

البته کسانی که مطابق این تصاویر وکالت آقایان مرادی، تمجیدی و رجبی را به عهده داشته‌اند افرادی به جز آقایان نیلی و تاج هستند که سابقه وکالت در پرونده‌های حقوق بشری را دارند.
قوه قضاییه همچنین وکالت بابک پاک‌نیا در پرونده را رد کرده، این در حالی است که آقای پاک‌نیا می‌گوید توانسته لایحه فرجام‌خواهی را به عنوان وکیل این پرونده به دیوان عالی بدهد.

آقای پاک‌نیا گفته دیوان درباره این پرونده تصمیم گرفته، اما این تصمیم هنوز به وکلا یا خود متهمان... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/oquxtu/ مادر یک سرباز آمریکایی کشته شده در افغانستان: اگر روسیه برای کشتن پسرم پاداش پرداخته، آتش جهنم هم از خشم من گداخته تر نخواهد بود http://www.sarkhat.com/fa/group/oquxtu/ دیگر اخبار Thu, 02 Jul 2020 21:37:34 -0700 مادر یک سرباز آمریکایی کشته شده در افغانستان: اگر روسیه برای کشتن پسرم پاداش پرداخته، آتش جهنم هم از خشم من گداخته‌تر نخواهد بود  مادر یک سرباز آمریکایی کشته شده در افغانستان: اگر روسیه برای کشتن پسرم پاداش پرداخته، آتش جهنم هم از خشم من گداخته‌تر نخواهد بود 
ادعاهای مطرح شده در روزنامه نیویورک تایمز در مورد دادن پول به افراد وابسته به گروه طالبان از سوی روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان، واکنش‌ خانواده‌های سربازان آمریکایی کشته شده در افغانستان را به دنبال داشته است.

به گزارش بی بی سی، بکی وتستون، مادر یک سرباز آمریکایی کشته شده در افغانستان در صفحه توییتر خود نوشته: "پسرم یک تفنگدار ارتش آمریکا بود و اگر بفهمم که روسیه پاداش برای کشتن‌اش تعیین کرده و آمریکا جدی نگرفته، اقدام قاطع نکرده، حتی آتش جهنم هم به گداختگی خشم یک مادر تحقیرشده نخواهد بود."

خانم وتستون در توییت دیگری نوشته که "ما حقیقت را می‌خواهیم و اگر این موضوع حقیقت دارد، در مورد آن اقدام جدی انجام دهید. این کار را برای آمریکا انجام دهید، اما مخصوصا برای خانواده و دوستان سربازان جان باخته."

My son was a Marine killed in Afghanistan. If I learned Russia put a bounty on his life, and the US didn’t take serious, decisive action, then hell hath no fury like a mother scorned. Bless the families who face this reality. #BountyGate #MorningJoe #benjaminwhetstoneschmidt pic.twitter.com/c5hgw8jaMR

— Becky Whetstone, Ph.D. (@DoctorBecky) July 1, ۲۰۲۰
روز گذشته نیویورک تایمز از یک افغان نام گرفته است که در مرکز این معمای پرداخت پول برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان قرار دارد.

به نوشته این روزنامه، همسایگان و نزدیکان این فرد گفتند که او یک قاچاقچی خرد مواد مخدر بود، ناگهان به ثروت زیادی دست یافته و ماشین‌های مدل بالا سوار می‌شد، محافظ داشت و در یک خانه ویلایی زندگی می‌کرد.

بنا به این گزارش ادعا شده که این فرد... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/meikta/ بیرانوند به کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس احضار شد! http://www.sarkhat.com/fa/group/meikta/ ورزشی Thu, 02 Jul 2020 19:01:15 -0700 احضار علیرضا بیرانوند به کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس

 کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اخیرا مصاحبه‌ای از دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس منتشر شده که در آن به ارکان باشگاه توهین شده و اظهارات نادرستی درباره مسئولان پرسپولیس انجام شده است.

این اظهارنظرها علاوه بر اینکه غیرحرفه‌ای بوده به هیچ وجه متناسب با شأن باشگاه پرسپولیس و هوادارانش و همینطور خود بازیکن نبوده است.

به همین دلیل بازیکن نامبرده باید در جلسه کمیته انضباطی باشگاه که با حضور تمام اعضا برگزار می‌شود حاضر شده و درباره اظهارات خود توضیح دهد.

بیشتر بخوانید: نامه باشگاه پرسپولیس به آنتورپ درباره بیرانوند

۲۵۵ ۴۱

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/alszdu/ همه‌پرسی در روسیه؛ تغییرات در قانون اساسی به نفع پوتین تمام شد http://www.sarkhat.com/fa/group/alszdu/ دیگر اخبار Thu, 02 Jul 2020 18:37:16 -0700 نتیجه همه‌پرسی تغییر قانون اساسی روسیه یک پیروزی بزرگ است همه‌پرسی در روسیه؛ تغییرات در قانون اساسی به نفع پوتین تمام شدهمه‌پرسی در روسیه؛ تغییرات در قانون اساسی به نفع پوتین تمام شد۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲ ژوئیه ۲۰۲۰

نتایج نهایی همه پرسی یک هفته‌ای در روسیه نشان می دهد که حدود ۷۸ درصد رأی‌دهندگان از تغییرات پیشنهادی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری حمایت کرده‌اند. به این ترتیب، آقای پوتین ممکن است بعد از پایان دوره فعلی‌اش دو دوره شش ساله دیگر در قدرت بماند. این در حالی است که او پیشتر قول داده بود قانون اساسی را برای این منظور تغییر ندهد. از جمله تغییرات دیگر، تضمین‌های رفاهی برای مردم و ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان است. الکسی ناوالنی از رهبران سرشناس مخالفان دولت، نتیجه این همه پرسی را دروغ بزرگ نامیده است.

استیو روزنبرگ گزارش می‌دهد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/nydtcg/ ایران از وقوع حادثه‌ای در تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز خبر داد http://www.sarkhat.com/fa/group/nydtcg/ دیگر اخبار Thu, 02 Jul 2020 17:55:02 -0700 خللی در روند غنی‌سازی تاسیسات نطنز نداریم/ حادثه تلفات جانی نداشت حق نشر عکس Google Image caption عکس ماهواره‌ای از تاسیسات نطنز در تاریخ ۱۲ ژوئن ۲۰۲۰

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران از وقوع حادثه‌ای در کارخانه غنی‌سازی سوخت اتمی نطنز در استان اصفهان خبر داد.

آقای کمالوندی روز پنجشنبه، دوم ژوئیه، ۱۲ تیر ماه به خبرنگاران گفت: بامداد امروز، "به‌دنبال وقوع حادثه‌ای که چگونگی آن در دست بررسی است، یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد."

او درباره جزئیات حادثه توضیحی نداد اما گفت "تیم های کارشناسی سازمان در محل وقوع حادثه حاضر و مشغول بررسی علل این واقعه هستند."

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت که "این رخداد هیچ‌گونه تلفات جانی نداشته و لطمه‌ای به فعالیت‌های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است."

کپی‌رایت تصویر @bbcpersian @bbcpersian کپی‌رایت تصویر @bbcpersian @bbcpersian

ساعاتی پیش از انتشار نخستین خبر درباره این حادثه، بیانیه‌ای به دست بعضی از روزنامه‌نگاران بی‌بی‌سی رسید که از این حادثه و انجام "عملیات" در ساعت دو بامداد پنجشنبه در تاسیسات هسته‌ای نطنز خبر می‌داد و مسئولیت آن را برعهده می‌گرفت.

فرستندگان این بیانیه خود را منتسب به یک "گروه زیرزمینی" ناشناخته با نام "یوزپلنگان وطن" می‌دانند و مدعی شده‌اند که از مخالفانی هستند که در دستگاه‌های امنیتی ایران حضور و فعالیت دارند.

آنها در این بیانیه ادعا کرده‌اند که "سازه جدیدالتاسیس مونتاژ نطنز" در "سایت هسته‌ای" کاشان را به عنوان هدف "عملیات" خود برگزیدند چون علاوه بر اهمیت آن، این تاسیسات "زیرزمینی" نیست و بنابراین انهدام آن "قابل انکار" نبوده است.

بی‌بی‌سی قادر نیست هویت این گروه ناشناخته و صحت ادعاهای آن درباره حادثه کارخانه هسته‌ای نطنز را بررسی و تایید کند.

حق نشر عکس NASA Image caption ماهواره‌های ناسا که آتش سوزی های جهان را رصد می‌کنند وقوع... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/avwupt/ اختیار همه امور از لغو حصر تا لغو تحریم‌ها به دست رهبر است و هیچ نهادی، انتخابی یا انتصابی، به‌طور مستقل قادر به اتخاذ تصمیم‌های مهم و راهبردی نیست http://www.sarkhat.com/fa/group/avwupt/ دیگر اخبار Thu, 02 Jul 2020 23:28:37 -0700 لغو تحریم‌ها برای مقابله با گسترش کرونا ضروری است چکیده :رسیدن هر دلار آمریکا به ۲۰هزار تومان فاجعه است اما فاجعه بزرگتری در راه است، اگر جلوی وقوع آن را نگیریم. ما نباید اجازه دهیم امریکا با استمراربخشیدن به تحریم‌ها و توسعه آنها، همان بلایی را سر ایران بیاورد که قبلا در عراق تجربه کرده است. نباید بگذاریم کشور در آب‌جوش تحریم‌های ظالمانه آب‌پز شود. نباید این خطای بزرگ را باردیگر مرتکب شویم و با دادن بهانه به واشنگتن، شاهد شکل‌گرفتن اجماع قدرت‌های جهانی علیه کشورمان...


نمایندگی محترم ولی‌فقیه در سپاه

به نام خدا

با سلام و ادب

به استحضار می‌رساند نشریه روزانه معاونت سیاسی آن نمایندگی (اخبار و تحلیل‌ها) در یادداشتی با عنوان “چه کسانی به ترامپ هنوز اعتماد دارند؟” (شماره ۵۳۰۶، چهارم تیر ۱۳۹۸) به نقد توییتهای من درباره ضرورت لغو تحریم‌ها و تجدید نرمش قهرمانانه توسط رهبری پرداخت. من با این‌که ورود نشریه مزبور را به چنین مباحثی مصداق بارز دخالت سپاه در امور سیاسی و جبهه‌گیری به‌نفع یک جناح سیاسی می‌دانم که حاکمیت قانون را نقض، موازین دموکراتیک را نسخ و نیروهای مسلح را به حزبی پادگانی تبدیل می‌کند و با این‌که یکی از دلائل انباشت مشکلات را مداخله سپاه در امور سیاسی و انتخاباتی ارزیابی می‌کنم، باوجود این برای تنویر افکار عمومی درباره موضوع مهم تحریم‌ها پاسخ زیر را تهیه کردم.

ابتدا رشته توئیتهای من و سپس یادداشت انتقادی نشریه سپاه و در پایان نقد اینجانب را به آن یادداشت ملاحظه می‌کنید. موجب تشکر است نسبت درج این جوابیه در همان نشریه اقدام فرمایید.

یکم. توییت‌های چهارگانه من؛

«۱. اگر تحریم‌ها مانند دوران قبل از ارسال پرونده ایران به شورای امنیت، منحصر به امریکا بود و دنیا مجبور به همراهی با آن نمی‌شد، بحران چنین عمیق نمی‌شد. حال که کشورمان از همکاری نزدیکترین دوستان و همسایگان خود محروم شده، حزب پادگانی چگونه نعمت بودن تحریم‌ها را توجیه می‌کند؟

۲. باوجود نقش...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/oajfbj/ مهدی طارمی روی جلد روزنامه‌های پرتغالی/عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/oajfbj/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 02:00:28 -0700 مهدی طارمی روی جلد روزنامه‌های پرتغالی/عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهدی طارمی در این فصل از مسابقات لیگ پرتغال درخشش فوق‌العاده‌ای داشته و عملکرد این ستاره ایرانی شدیدا مورد توجه رسانه‌های پرتغالی قرار دارد. او اخیرا هم در جریان برتری ۴-۳ تیمش مقابل براگا موفق به زدن دو گل شد تا نقش اول برتری تیمش باشد. درخشش طارمی باعث شده خبرهای زیادی مبنی بر حضور او در تیم‌های مطرح فوتبال پرتغال مانند پورتو، بنفیکا و اسپورتینگ به وجود بیاید. روزنامه رکورد چاپ پرتغال هم در شماره امروز خود از توافق باشگاه بنفیکا با تیم ریوآوه برای خرید این ستاره ایرانی خبر داد.

بیشتر بخوانید: ایرانی‌ها گربه سیاه بنفیکا شدند/عکس

۲۵۵ ۴۱

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/vtglfc/ آخرین مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح ملی مسکن اعلام شد http://www.sarkhat.com/fa/group/vtglfc/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:59:46 -0700 آخرین مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح ملی مسکن اعلام شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه مهلت ویرایش اطلاعات پذیرفته شدگان طرح اقدام ملی مسکن تا ساعت ۲۴، شنبه ۱۴ تیرماه است، گفت: بیشترین میزان مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن متعلق به تهرانی‌ها با ۱۵۵ هزار نفر و کمترین میزان مشارکت مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۶۳ هزار نفر است.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پذیرفته شدگان طرح اقدام ملی مسکن تا ۱۴ تیرماه فرصت ویرایش اطلاعات خود را در سامانه tem.mrud.ir دارند، افزود: یکسری از اطلاعات از جمله شهر محل سکونت، کد ملی قابل تغییر نیستند. اما بخشی از اطلاعات از جمله نشانی از جمله مواردی است که در صورت تغییر، باید ویرایش شود.

اصلانی ادامه داد: تسهیلات اقدام ملی مسکن برای هر واحد مسکن ملی ۱۰۰ میلیون تومان است.

به گفته وی، آورده سازنده برای هر واحد حداکثر ۲۰ درصد است و ۸۰ درصد تسهیلات به هر واحد به سازندگان تعلق می‌گیرد. همچنین تسهیلاتی که سازندگان برای ساخت مسکن ملی دریافت می‌کنند قابل انتقال به خریدار است و خریداران متعهد می‌شوند، بازپرداخت تسهیلات خریداری شده را انجام دهند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه عملیات اجرایی ساخت مسکن در همه استان‌ها شروع شده است، توضیح داد: استان زنجان پیشروترین استان‌ها در ساخت مسکن ملی است و استانی است که عملیات اجرایی مسکن ملی در برخی از واحدها به مرحله اسکلت رسیده است.

گفتنی است، طرح اقدام ملی مسکن شامل احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های ۴ تا ۷ میان درآمدی است که تکمیل آنها بنا بر اعلام سیاستگذاران این طرح، پایان سال ۹۹ است.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/yeviox/ احتمال تعطیلی مجدد کسب و کارها به خاطر طغیان کرونا http://www.sarkhat.com/fa/group/yeviox/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:59:10 -0700 احتمال تعطیلی مجدد کسب و کارها به خاطر طغیان کرونا

قاسم جان بابایی، با تاکید بر لزوم هم افزایی برای مدیریت و کنترل شیوع کرونا، اظهار کرد: اگر مهار بیماری اتفاق نیفتد، هر چه زیرساخت‌ها را زیاد کنیم، وقتی بار بیماری زیاد شود، قدر مطلق مرگ و میر و سوز و داغ خانواده‌ها بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه کرونا بیماری نیست که وضعیت ابتلاء به آن امروز قرمز و فردا سفید شود، بلکه هنوز در پیک اول آن قرار داریم، ادامه داد: تجربه جهانی نشان می‌دهد هر محدودیتی که نادیده گرفته شود، این بیماری به شکل سینوسی افزایش می‌یابد.

جان بابایی با اشاره به اینکه این بیماری تا آخر امسال با ماست، گفت: تعریف وضعیت‌های قرمز، نارنجی و سفید برای استان‌ها و شهرستان‌ها از نظر ابتلاء به کرونا نیز نسبی است و اتفاقاً نگرانی ما در مورد استان‌های سفید بیشتر است، زیرا اوج شیوع در آنها هنوز اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین خطر این بیماری برای سالمندان است و کودکان نیز از نظر چرخه انتشار مهم هستند، هر استان باید با توجه به رفتارشناسی خاص خود، نسخه متفاوتی برای مدیریت شیوع ویروس بپیچد.

جان بابایی با تاکید بر لزوم اعمال دقیق پروتکل‌های بهداشتی در اماکن و مجتمع‌های تجاری و واحدهای کسب و کار، اضافه کرد: اگر کسی کسب و کاری را راه انداخته که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کند، باید تعطیل شود تا برای دیگران الگوسازی رفتاری شود.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: باید تغییر رفتارها به عنوان شاخص تأثیرگذار در افزایش آمار مبتلایان مدیریت شود.

وی گفت: زمانی که کشور آلوده است، هیچ استانی نمی‌تواند بگوید که سفید هستم و سفید باقی می مانم.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/avimhx/ نخستین تصویر از بازیگران «گشت ارشاد۳» با ماسک‌های خاص http://www.sarkhat.com/fa/group/avimhx/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:58:38 -0700 نخستین تصویر از بازیگران «گشت ارشاد۳» با ماسک‌های خاص

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلمبرداری فیلم «گشت ارشاد ۳» به کارگردانی سعید سهیلی در تهران ادامه دارد و  نخستین تصاویر از پولاد کیمیایی و ساعد سهیلی به عنوان بازیگران اصلی فیلم منتشر شده است.

این فیلم چند بازیگر مطرح دیگر دارد که طی روزهای آینده معرفی شده و جلوی دوربین می روند.

فیلم سینمایی «گشت ارشاد» در سال ۹۱ و «گشت ارشاد ۲» در سال ۹۵ ساخته شد و هردو فیلم در گیشه با استقبال خوب مخاطبان همراه شدند و پیش بینی می شود این اتفاق در سری سوم فیلم هم تکرار شود.

در خلاصه داستان  فیلم «گشت ارشاد ۳» آمده است : حسن و عطا پس از سالها حضور در خارج به ایران برمی‌گردند.آنها به اجبار برای امرار معاش به نوازندگی در خیابان ها می پردازند، پس از مدتی سودای خوانندگی آنها را رها نمی‌کند تا این که تصمیم به انتشار آلبوم موسیقی می‌گیرند. اما به لحاظ مالی در تنگنا هستند پس تصمیم میگیرند به سراغ یک زمین دار بزرگ در لواسان که نقش او را بهنام بانی بازی میکند رفته او را بدزدند.اما پس از مدتی با او دوست می‌شوند و زمین دار بزرگ تصمیم میگیرد از حسن و عطا حمایت کرده و تمام هزینه تولید آلبوم موسیقی آنها را تقبل کند.در این مسیر ناگهان اتفاقات عجیبی روی می‌دهد که هر سه آنها را دچار دردسر های بزرگی می کند.

۲۴۱۲۴۱

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/ixvqaz/ خطر رشد بی‌سابقه قیمت سهام در بورس جدی است؟ http://www.sarkhat.com/fa/group/ixvqaz/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:57:39 -0700 خطر رشد بی‌سابقه قیمت سهام در بورس جدی است؟

کامران ندری کارشناس اقتصادی گفت: رشد نامتعارف و غیر منطقی بازار سرمایه در شرایطی که قیمت‌گذاری‌ها غیرواقعی بوده، تهدیدی برای اقتصاد است.

وی افزود: رشد غیرمنطقی بازار سرمایه می‌تواند منجر به افزایش نقدینگی و تورم شود.

ندری گفت: آثار منفی این ابزارها در میان مدت و بلندمدت ظهور خواهد کرد، در شرایطی که دیگر امکان جبران وجود ندارد.

وی افزود: نقدینگی که اکنون موجود است دو قسم است؛ نقدینگی که بانک مرکزی ایجاد می‌کند و قسم دیگر از طریق بانک‌ها خلق می‌شود.

ندری گفت: بانک‌ها روزانه وقتی تسهیلات می‌دهند و حساب سپرده پول شما را شارژ می‌کنند خلق نقدینگی می‌کنند. در تسویه بین بانکی و معادلات بانکی هم بانک مرکزی مجبور است خلق سپرده را مدیریت کند و همین عامل ایجاد نقدینگی است.

وی افزود: سهامی که رد و بدل می‌شود به عنوان دارایی مالی نقدینگی محسوب می‌شود و این شکل جدیدی از نقدینگی است.

ندری با بیان اینکه کسری بودجه دولت عامل افزایش پایه پولی و نقدینگی است، افزود: راهکار جبران کسری بودجه دولت انتشار اوراق است.

وی گفت: قیمت اوراق باید منطقی باشد تا مردم عادی اوراق را بخرند؛ اما، چون اینگونه نیست بانک‌ها اقدام به خرید اوراق می‌کنند. دولت وقتی نسبت به فروش اوراق دولتی اقدام و بانک‌ها هم این اوراق را خریداری می‌کنند؛ این روند به معنای خلق پول است چرا که بانک‌ها هر دارایی را که خریداری کنند به نوعی خلق پول انجام داده‌اند.

تیمور رحمانی کارشناس مسائل پولی و بانکی هم گفت: نقدینگی از خلق پول بانک مرکزی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه کسری بودجه نقش کلیدی در افزایش نقدینگی دارد، افزود: با جبران کسری بودجه، پایه پولی افزایش می‌یابد و در نتیجه نقدینگی افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: با کمبود منابع بانکی، بانک‌ها مجبورند به سمت بانک مرکزی بروند و کمبود...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/fjpmwd/ آتش نشانی ضوابط تاییدیه ساختمان‌ها را اعلام کرد http://www.sarkhat.com/fa/group/fjpmwd/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:56:52 -0700 آتش نشانی ضوابط تاییدیه ساختمان‌ها را اعلام کرد

آتش سوزی و انفجار درمانگاه سینا شمیران در خیابان شریعتی، بار دیگر توجهات را به مسائل ایمنی ساختمان‌ها جلب کرد؛ زیرا پس از این حادثه اعلام شد این ساختمان از لحاظ ایمنی ۳ بار هشدار دریافت کرده بود.

به طوریکه پس از این حادثه دادستانی ۵ نفر از افرادی که به نظر می‌رسد در این کوتاهی و حادثه مقصر باشند را احضار کرد.  

متاسفانه بی توجهی مسئولان این درمانگاه به نکات ایمنی باعث جانباختگان ۱۹ نفر و مجروحیت چندین نفر از شهروندان شد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگویی که پیش تر منتشر شده بود،  درباره «تاییدیه ایمنی» گفت: تاییدیه ایمنی به معنای مورد تایید بودن ساختمان، از نظر سازمان آتش نشانی، در جهت رعایت ضوابط ایمنی است.
وی افزود: در حال حاضر، نوع کاربری ساختمان، متراژ و تعداد طبقات از جمله مسائلی است که در دریافت این تاییدیه موثر است.

ملکی اظهار کرد: در گذشته فقط ساختمان‌های ۶ طبقه به بالا با کاربری مسکونی و ساختمان‌های بیش از یک طبقه با کاربری غیرمسکونی مستلزم دریافت این تاییده بودند، اما در حال حاضر تمام ساختمان‌های نوساز برای دریافت پایان کار، نیازمند دریافت این تاییدیه هستند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: ساختمان‌های ۶ طبقه به بالا و یک طبقه غیرمسکونی از آتش نشانی و سایر ساختمان‌ها از طریق دفتر خدمات شهرداری این تاییدیه را دریافت می‌کنند؛ بنابراین در حال حاضر تمامی ساختمان‌ها باید به مسئله ایمنی توجه کافی داشته باشند.

وی درباره نحوه دریافت این تاییدیه گفت: کارشناسان از ساختمان بازدید کرده و دستورالعمل خاصی برای رعایت ایمنی را به سازندگان ابلاغ می‌کنند. پس از رفع نواقص و ایجاد سازوکارهای ایمنی، مجددا کارشناسان از محل بازدید کرده و تاییدیه را صادر می‌کنند.

ملکی درباره مواردی که باید رعایت شوند، اظهار کرد: راه‌های خروج، سیستم تخلیه دود، سیستم اعلام اطفاء حریق، اندازه جانپناه ها، شرایط...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/mxkjbn/ بازگشت خلاقیت به خط هافبک استقلال/عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/mxkjbn/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:56:18 -0700 بازگشت خلاقیت به خط هافبک استقلال/عکس

استقلال یکشنبه با بازگشت بازیکنان محوریش  در جم به مصاف پارس جنوبی خواهد رفت تا دوباره امیدها را برای کسب سهمیه از لیگ برتر برای خود زنده نگه دارد.

کسب دو شکست برابر گل گهر سیرجان و فولاد و تساوی برابر سایپا نه تنها آن ها را از قهرمانی در لیگ برتر دور کرد بلکه رسیدن به لیگ قهرمانان سال آینده را هم از مسیر لیگ برتر در هاله ای از ابهام قرار داده است. تمرینات امروز آبی ها و تصاویر شکار شده از آن از آماده شدن فرشید اسماعیلی وبازگشت علی کریمی از محرومیت در  نقش بازیساز در تیم  فرهاد مجیدی حکایت می کند که می تواند دوباره قطار  آبی ها را در ریل پیروزی قرار دهد.  

آماده شدن این دو هافبک بازی ساز و بازگشت شیخ  دیاباته به تهران می تواند خبر خوبی برای هواداران استقلال در این روزهای پسا کرونایی برای بازگشت به مدعیان کسب سهمیه لیگ قهرمانان باشد.
آبی ها که با فرهاد مجیدی همچنان در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا می توانند نقش آفرینی کنند در هشت هفته پایانی لیگ نیز رقابت سختی با تیم های سپاهان ،فولاد،شهرخودرو،تراکتورسازی و صنعت نفت آبادان برای رسیدن به یکی از سه سهمیه لیگ قهرمانان به همراه پرسپولیس جدا شده از مدعیان  دارند تا با خاطری آسوده وارد رقابت های حذفی و لیگ قهرمانان آسیا با بازگشت این سه نفر و ارسلان مطهری و داریوش شجاعیان مصدوم در فاز تهاجمی شوند.

بیشتر بخوانید: واکنش همسر استراماچونی به بیکاری سرمربی سابق استقلال

۲۵۵ ۴۱

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/fzemlo/ شرکت‌های سرمایه‌گذاری‌ استانی سهام عدالت، بورسی شدند http://www.sarkhat.com/fa/group/fzemlo/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:55:56 -0700 شرکت‌های سرمایه‌گذاری‌ استانی سهام عدالت، بورسی شدند

توکلی رئیس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور افزود: با فعال شدن شرکت سرمایه‌گذاری‌های استانی در بورس، ارزش و دارایی‌های آنان هم از محل پذیرش شرکت‌های سهام بیشتر می‌شود.

توکلی توصیه کرد: سهامداران سهام عدالت از فروش سهام پرهیز کنند تا ارزش واقعی آن مشخص شود.

آن دسته از صاحبان سهام عدالت که سهام خود را آزاد نکردند، در واقع مدیریت سهام عدالت خود را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری‌ استانی سهام عدالت می سپرند و با ورود این شرکت ها به بورس، می توانند سهام خود را خرید و فروش کنند.

۲۲۳۲۳۱

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/wbsice/ آخرین مصوبه‌ای که دیوان عدالت اداری باطل کرد: شرکت‌های مخابراتی و اینترنتی دولتی نیستند http://www.sarkhat.com/fa/group/wbsice/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:54:24 -0700 آخرین مصوبه‌ای که دیوان عدالت اداری باطل کرد: شرکت‌های مخابراتی و اینترنتی دولتی نیستند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایت دیوان عدالت اداری، با شکایت یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با خواسته ابطال مصوبه شماره ۱ جلسه شماره ۲۹۴ مورخ ۹۸/۶/۲۴ ، موضوع در دستور کار هیات عمومی دیوان عدالت اداری قرار گرفت.

موضوع شکایت مربوط به مصوبه مورد اشاره بود که طی آن کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی برای تصدی سمت های هیات مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی «دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات با بیش از پانصد هزار کاربر» را تصویب کرده بود.

بر اساس نظریه هیات تخصصی صنایع و بازرگانی، مصوبه مذکور کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اجرای بند (د) ماده ۵ و بند (ه) ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصویب شده است.

صرف نظر از اینکه ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ناظر بر وظایف و اختیارات وزارت خانه یاد شده بود، و ماده ۵ این قانون نیز ناظر بر وظایف و اختیارات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می باشد و بر این اساس شخصیت حقوقی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که ترکیب اعضای آن نیز در ماده ۶ قانون مذکور تصریح گردیده و وظایف ذاتی این کمیسیون از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مستقل است، با توجه به اینکه مطابق بند (ه) ماده ۳ قانون یاد شده، نظارت کلان بر فعالیت های بخش غیر دولتی در امور مربوط به مخابرات و پست، پست بانک، خدمات هوایی پیام و فناوری اطلاعات در چارچوب قوانین و مقررات و با رعایت اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از جمله وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده و نه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که این نظارت بر فعالیت شرکت هایی است که در...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/vicgmn/ بانک‌ها با خرید اوراق قرضه، حجم نقدینگی را زیاد می‌کنند http://www.sarkhat.com/fa/group/vicgmn/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:53:41 -0700 بانک‌ها با خرید اوراق قرضه، حجم نقدینگی را زیاد می‌کنند

کامران ندری کارشناس اقتصادی گفت: رشد نامتعارف و غیر منطقی بازار سرمایه در شرایطی که قیمت‌گذاری‌ها غیرواقعی بوده، تهدیدی برای اقتصاد است.

وی افزود: رشد غیرمنطقی بازار سرمایه می‌تواند منجر به افزایش نقدینگی و تورم شود.

ندری گفت: آثار منفی این ابزارها در میان مدت و بلندمدت ظهور خواهد کرد، در شرایطی که دیگر امکان جبران وجود ندارد.

وی افزود: نقدینگی که اکنون موجود است دو قسم است؛ نقدینگی که بانک مرکزی ایجاد می‌کند و قسم دیگر از طریق بانک‌ها خلق می‌شود.

ندری گفت: بانک‌ها روزانه وقتی تسهیلات می‌دهند و حساب سپرده پول شما را شارژ می‌کنند خلق نقدینگی می‌کنند. در تسویه بین بانکی و معادلات بانکی هم بانک مرکزی مجبور است خلق سپرده را مدیریت کند و همین عامل ایجاد نقدینگی است.

وی افزود: سهامی که رد و بدل می‌شود به عنوان دارایی مالی نقدینگی محسوب می‌شود و این شکل جدیدی از نقدینگی است.

ندری با بیان اینکه کسری بودجه دولت عامل افزایش پایه پولی و نقدینگی است، افزود: راهکار جبران کسری بودجه دولت انتشار اوراق است.

وی گفت: قیمت اوراق باید منطقی باشد تا مردم عادی اوراق را بخرند؛ اما، چون اینگونه نیست بانک‌ها اقدام به خرید اوراق می‌کنند. دولت وقتی نسبت به فروش اوراق دولتی اقدام و بانک‌ها هم این اوراق را خریداری می‌کنند؛ این روند به معنای خلق پول است چرا که بانک‌ها هر دارایی را که خریداری کنند به نوعی خلق پول انجام داده‌اند.

تیمور رحمانی کارشناس مسائل پولی و بانکی هم گفت: نقدینگی از خلق پول بانک مرکزی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه کسری بودجه نقش کلیدی در افزایش نقدینگی دارد، افزود: با جبران کسری بودجه، پایه پولی افزایش می‌یابد و در نتیجه نقدینگی افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: با کمبود منابع بانکی، بانک‌ها مجبورند به سمت بانک مرکزی بروند و کمبود خود...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/lkhmkz/ حریری برای نخست‌وزیر شدن شرط گذاشت! http://www.sarkhat.com/fa/group/lkhmkz/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:53:04 -0700 حریری برای نخست‌وزیر شدن شرط گذاشت!

به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، سعد حریری، رهبر جریان المستقبل و نخست وزیر سابق لبنان در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی اخبار منتشر شده درباره درخواست برخی طرف‌ها از وی برای تشکیل دولت جایگزین دولت کنونی این کشور را تکذیب کرد و گفت که شروطش برای تشکیل دولت را پیشتر اعلام کرده و این شروط تغییر نکرده است و وی خواهان تشکیل یک دولت کوچک تکنوکرات و مستقل است.

وی با اشاره به بحران اقتصادی کشورش تأکید کرد: رمز نجات لبنان اصلاح، اصلاح و اصلاح است و اصلاح سیاسی باید با توقف سهم‌خواهی محقق شود.

حریری در ادامه نسبت به "توطئه خواندن بحران اقتصادی لبنان توسط حسان دیاب، نخست‌وزیر کنونی این کشور و بی‌توجهی به اصلاحات و بحران در بخش برق، ارتباطات و سوخت" ابراز تعجب کرد.

وی ادامه داد: صندوق بین‌المللی پول برای کمک به لبنان اعلام آمادگی کرد، اما این کمک مستلزم انجام اصلاحات و تغییر رویه با توقف سهم خواهی در مناصب وزارتی است. اگر لبنان خواستار کمک دیگران است؛ ابتدا باید خودش به خودش کمک کند. دولت باید از طریق انجام اصلاحات به خودش کمک کند.

۳۱۲ ۳۱۱

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/fgpfjh/ گل مهدوی‌کیا به آمریکا نامزد برترین گل آسیایی‌ها در تاریخ جام جهانی/عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/fgpfjh/ دیگر اخبار Fri, 03 Jul 2020 01:52:28 -0700 گل مهدوی‌کیا به آمریکا نامزد برترین گل آسیایی‌ها در تاریخ جام جهانی/عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در یک نظرسنجی از مخاطبان خود خواسته  تا به بهترین گل بازیکنان آسیایی که در تاریخ رقابت های جام جهانی به ثمر رسانده اند، رای دهند.

گل مهدی مهدوی کیا بازیکن تیم ملی فوتبال ایران به آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه در این نظرسنجی قرار دارد. رقبای مهدوی کیا برای کسب عنوان بهترین گل تاریخ بازیکنان آسیایی در رقابت های جام جهانی به شرح زیر است:

گل فصیل الدخیل بازیکن کویت به چکسلواکی در جام جهانی ۱۹۸۲

گل هانگ بو کان بازیکن کره جنوبی به اسپانیا در جام جهانی ۱۹۹۰

گل فهد القشیان بازیکن عربستان سعودی به سوئد در جام جهانی ۱۹۹۴ 

گل جانگ هان بازیکن کره جنوبی به توگو در جام جهانی ۲۰۰۶

گل بریت هولمن بازیکن استرالیا به صربستان در جام جهانی ۲۰۱۰

گل یاشیتو اندو بازیکن ژاپن به دانمارک در جام جهانی ۲۰۱۰

گل پارک جی سونگ بازیکن کره جنوبی به یونان در جام جهانی ۲۰۱۰ 

گل کیسوکه هوندا بازیکن ژاپن به ساحل عاج در جام جهانی ۲۰۱۴ 

گل سون هیونگ مین بازیکن کره جنوبی به مکزیک در جام جهانی ۲۰۱۸

برای رای دادن به گل مهدوی کیا می توانید (اینجا) کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: آزموده را آزمودن خطاست؛ به خصوص حمید استیلی!

۲۵۵ ۴۱

... ]]>