Sarkhat News سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط https://www.sarkhat.com/ fa sarkhat@sarkhat.com (Sarkhat News) 2001-2020 Sarkhat Wed, 01 Apr 2020 11:32:57 -0700 Wed, 01 Apr 2020 11:32:57 -0700 سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط https://www.sarkhat.com/img/sarkhatlogo.gif https://www.sarkhat.com/ http://www.sarkhat.com/fa/group/szaoax/ تسلیت سید حسن خمینی به حجت الاسلام و المسلمین معزی http://www.sarkhat.com/fa/group/szaoax/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 05:21:42 -0700 ولایتی درگذشت اخوی حجت‌الاسلام معزی را تسلیت گفت

به گزارش خبرآنلاین، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین  سید حسن خمینی بدین شرح است:

بسمه تعالی

جناب حجه الاسلام و المسلمین معزی(دامت افاضاته)

درگذشت برادر بزرگوارتان را تسلیت عرض می نمایم و از خدای متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای جنابعالی و سایر بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم. 

۲۷۲۱۷

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/pavtio/ توصیه‌های کرونایی برای روز طبیعت http://www.sarkhat.com/fa/group/pavtio/ علوم و فن آوری Wed, 01 Apr 2020 08:26:36 -0700 توصیه‌های کرونایی برای روز طبیعت

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، امسال شرایط تغییر کرده و متاسفانه روز سیزده بدر امسال با بیماری جدیدی که در تمامی کشور‌ها شکل گرفته مواجه شده است. واقعیت این است که در حال حاضر روز‌های خطرناکی را سپری می‌کنیم و طبق نظریه پزشکان و متخصصان باید از بودن در طبیعت، بازی‌های گروهی و خانواده خودداری کنیم. تصمیم بر این است که در خانه قرنطینه شویم. در واقع باید موقعیت جدید را بررسی کنیم و منطبق با موقعیت، فکر‌های جدیدی را جایگزین باورها، سنت‌ها و لذا رفتار‌های خود را کنترل کنیم.

گوهریسنا انزانی،روانشناس در خصوص روز طبیعت امسال با وجود ویروس کرونا به خبرگزاری ایسنا گفت:

باور‌ها همانند پنجره‌ای هستند که از طریق آن می‌توان دنیا را تماشا کرد، به نظر می‌رسد هر فردی این باور را دارد که در روز سیزده فروردین بهتر است در طبیعت، کنار رودخانه یا خارج از خانه سپری شود، اما باتوجه به شرایط بحرانی که وجود دارد، هر فردی ابتدا باید باور‌های خود را بشناسد و منطبق با شرایط ویژه پیش آمده باور خود را تغییر دهد.

در حال حاضر باور‌های اشتباه و ناکارآمد می‌تواند آسیب‌های جسمانی و روانی شدیدی را ایجاد کند؛ به طور مثال برخی بر این باورند که "در سیزدهمین روز از نوروز باید حتما به طبیعت بروند و امکان ندارد که در این روز در خانه بمانند"، "سیزده بدر روز نحسی است"، "باید در این روز سبزه را به آب روان بسپاریم و... " تفکراتی از این دست، اما در شرایط کنونی این باورها، ناکارآمد، منفی و اشتباه هستند.

باتوجه به توصیه‌هایی که در این روز‌ها شده نباید تجمعی اتفاق بیفتد و باید از بازی‌های گروهی خودداری کرد؛ خصوصا اینکه به نظر می‌رسد سالمندان بیشتر در معرض آسیب هستند هرچند که قشر جوان نیز در معرض آسیب قرار دارند، لذا به جای آوردن این رسم...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/rplgmk/ پیام‌های تسلیت رئیس جمهور در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده و زهرا حمیدی http://www.sarkhat.com/fa/group/rplgmk/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 10:52:58 -0700 تسلیت رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس مجلس در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده حجت الاسلام روحانی در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت پدر شهیدان فهمیده و حاجیه خانم زهرا حمیدی را تسلیت گفت.

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت پدر شهیدان فهمیده ‌‌‌‌ و حاجیه خانم زهرا حمیدی را تسلیت گفت.

متن این پیام‌ها به شرح زیر است:

درگذشت مرحوم حاج محمدتقی فهمیده، پدر شهیدان گرانقدر داوود و محمدحسین فهمیده؛ از نام آوران دوران دفاع مقدس، از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و همنشینی با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت کرد.

رئیس جمهور همچنین طی پیامی، درگذشت مرحومه حاجیه‌خانم زهرا حمیدی را تسلیت گفت.

رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحومه حاجیه‌خانم زهرا حمیدی، فرزند شهید بزرگوار‌ حاج عباس حمیدی، همسر شهید والامقام حاج محمود تویسرکانی‌ و مادر شهید سرافراز محسن تویسرکانی، از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و همنشینی با شهیدانش و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت کرد.

انتهای پیام/

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/gspxzt/ امسال «کرونا به در» به جای «سیزده بدر» / گردش در روز طبیعت بوی مرگ می‌دهد http://www.sarkhat.com/fa/group/gspxzt/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 10:06:22 -0700 ببینید | خبر خوشی که روحانی درباره کرونا در روز سیزده‌بدر داد بیایید امسال سیزده بدر در خانه بمانیم و کرونا را از خود و عزیزانمان دور کنیم چرا که گردش در طبیعت به استقبال مرگ رفتن است.

به گزارش  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، امسال نوروز و آغاز سال ۹۹ برای ایرانی‌ها رنگ و بوی همیشگی را نداشت، دیگر بوی عیدی و طعم شیرین شیرینی‌های نوروز در بین خانواده‌ها نپیچید، مهمان ناخوانده‌ای به نام ویروس کرونا نوروز امسال ایرانیان را به شکل دیگری رقم زد، نوروزی که در آن خبری از دید و بازدید و سفر نبود.

متخصصان امسال در آستانه نوروز از مردم خواستند تا به سفر نروند، در خانه بمانند و از دید و بازدید‌های نوروزی خودداری کنند، چرا که این ویروس مرگبار و بی رحم کرونا با سفر و تردد به گردش در خواهد آمد و شماری را به کام مرگ خواهند کشاند.

یکی از سنت‌های دیرینه ایرانیان در کشور ما گردش در طبیعت در روز سیزده فروردین است، ایرانیان سیزده بدر خود را در دل طبیعت می‌گذراندند تا پیوند خود با بهار و طبیعت را جشن بگیرند، اما امسال فرق می‌کند عمو نوروز قصه‌ها هم در قرنطینه به سر می‌برد چرا که خبری از نوروز همیشگی ایرانی ها نیست؛ امسال مرگ از گردشگران طبیعت استقبال می کند.

سیزده بدر باید مراقب باشیم چرا که کرونا زودتر از همه ما به سیزده به در رفته و در دل طبیعت در انتظار قربانیان خود است، این ویروس مهلک در کنار همه درخت‌ها و لای همه سبزه‌هایی که بخواهیم گره بزنیم به کمین نشسته تا برای ادامه زندگی خود ما را آلوده کند.

امسال سیزده بدر در خانه بمانیم

امسال سیزده بدر در خانه بمانیم تا خود و عزیزانمان بتوانیم روز‌های خوش دوران پسا کرونا را با همه عزیزانمان جشن بگیریم، امسال سیزده بدر در خانه بمانیم تا کرونا را بدر...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/hnszmi/ آلمان اخراج پناهجویان افغان را به علت شیوع ویروس کرونا متوقف کرد http://www.sarkhat.com/fa/group/hnszmi/ دیگر اخبار Wed, 01 Apr 2020 06:35:11 -0700 آلمان اخراج پناهجویان افغان را به علت شیوع ویروس کرونا متوقف کرد

وزارت کشور آلمان اعلام کرد بنا به درخواست دولت افغانستان تصمیم گرفته است فعلا پناهجویانی که درخواست پناهندگی‌شان با موافقت رو به رو نشده است را اخراج نکند.

این تصمیم به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا اتخاد شده است. در هفته‌های اخیر بسیاری از پناهجویان افغان بعد از رد شدن درخواست پناهندگی، از آلمان به کشور خود بازگشتند. در آخرین پرواز مربوط به این امر، روز ۱۲ مارس، ۳۳ پناهجوی افغان پس از رد شدن درخواست‌شان در آلمان در پروازی به کشور خود مسترد شدند.

  • کرونا در افغانستان: زنان در زندان هرات شورش کردند
  • افغانستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تا ۱۰ هزار زندانی را آزاد می‌کند

روند بازگرداندن پناهجویان به کشورهایشان از سوی نهادهای حقوق بشری مورد انتقاد قرار گرفته است. این سازمان‌ها معتقدند در شرایط بحرانی تاثیرگرفته از کرونا، باید روند جابه‌جایی، اخراج و بازگرداندن مهاجران و پناهجویان به کشورهای خود متوقف شود. شدت گیری شیوع ویروس کرونا در آلمان موجب شده مقامات کابل نگران باشند که با بازگشت پناهجویان از آلمان میزان ابتلا به کووید ۱۹ درافغانستان افزایش یابد.

یک سخنگوی وزارت امور مهاجرین افغانستان روز دوشنبه ۳۰ مارس در این خصوص گفت: «به دلیل آسیب‌پذیری افغانستان از ویروس کرونا، ما درخواست کردیم پروازهای خارجی حامل مهاجران تا اطلاع ثانوی به تاخیر بیفتد.»

بر اساس آخرین آمار تا ظهر روز سه‌شنبه اول آوریل، تاکنون ۱۹۴ مورد ویروس کرونا در افغانستان به ثبت رسیده است و از این تعداد ۴ نفر نیز جان خود را بر اثر کووید ۱۹ از دست داده‌اند. گزارش‌های رسمی در افغانستان حاکی از آن است که بیشترین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ولایت هرات این کشور مشاهده شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/tfixmh/ شهروند دوتابعیتی پس از سال‌ها حبس از ایران به بریتانیا بازگشت http://www.sarkhat.com/fa/group/tfixmh/ دیگر اخبار Wed, 01 Apr 2020 04:26:28 -0700 فرزند کمال فروغی، شهروند دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی که به جرم «جاسوسی» در ایران محکوم شده و سال‌ها محبوس بود، از بازگشت وی به بریتانیا خبر داد.

کامران فروغی این خبر را بر روی حساب توئیتری که برای آزادی پدر ۸۰ ساله خود راه انداخته نیز اعلام کرده است.

آقای فروغی روز ۱۳ فروردین نوشت که پدرش دو هفته پیش بعد از ۹ سال به بریتانیا برگشت و توانست با فرزندان و نوه‌هایش دیدار کند.

به گفته وی، کمال فروغی وضعیت جسمانی خوبی دارد و به نظر می‌رسد مقام‌های جمهوری اسلامی به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا، به وی اجازه خروج از ایران را داده‌اند.

آقای فروغی در سال ۲۰۱۱ در ایران بازداشت شد و در سال ۲۰۱۳ به اتهام «جاسوسی» و تولید الکل در منزل خود، به هشت سال حبس محکوم شد.

او مشاور شرکت نفت و گاز مالزیایی پتروناس بود و در ایران زندگی می‌کرد.

با این حال فرزندش گفته که وی از اواخر سال ۲۰۱۸ دیگر در زندان اوین نبود و در تهران زندگی می‌کرد و از سوی دوستان نزدیک خود مراقبت می‌شد،‌ اما تا دو هفته پیش، پاسپورت ایرانی خود برای خروج از ایران را در اختیار نداشت.

پس از صدور پاسپورت ایرانی وی در ماه فوریه و وضعیت نامناسب پروازها به خاطر ماجرای کرونا، سرانجام وی دو هفته پیش از ایران خارج شد.

چشم‌های کمال فروغی در این مدت، به‌ دلیل بیماری آب مروارید عمل شده بود و وضعیت بینایی وی مناسب گزارش شده است.

خروج آقای فروغی در ایران نخستین‌ بار است که رسانه‌ای می‌شود.

نازنین زاغری، دیگر زندانی دوتابعیتی ایرانی بریتانیایی است که به خاطر شیوع کرونا در ایران با قید وثیقه به مرخصی آمده، اما هنوز مشخص نیست که آیا ادامه محکومیت وی بخشیده می‌شود و به زودی به بریتانیا بازمی‌گردد یا خیر.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/bdotxm/ هیچ تیمی با شباب الاهلی هم نظر نیست؛/ مخالفت تیم‌های اماراتی با قهرمانی تیم صدرنشین http://www.sarkhat.com/fa/group/bdotxm/ ورزشی Wed, 01 Apr 2020 07:18:22 -0700 اعلام جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتسال؛ ایران تیم ششم جهان باقی‌ ماند کد خبر: ۱۶۷۶۱۶۶/۴۶ زمان: ۱۶:۴۷   ۱۳۹۹/۱/۱۳ بازدید: 2,661 هیچ تیمی با شباب الاهلی هم نظر نیست؛ مخالفت تیم‌های اماراتی با قهرمانی تیم صدرنشین

۱۰ تیم اماراتی درباره سرنوشت این فصل از رقابت های لیگ این کشور نظر داده اند که ۹ تا از آنها راضی به قهرمانی تیم صدرنشین نیستند.

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که شیوع ویروس کرونا فوتبال را تقریبا در تمامی کشورهای دنیا مختل کرده، موضوعی که در همه لیگ ها مطرح است، تصمیم گیری برای سرانجام مسابقات این فصل و رتبه بندی های نهایی است.

 

در فوتبال امارات هم نظرات باشگاه های مختلف خواسته شده و از بین ۱۴ تیم حاضر در لیگ، ۱۰ تیم نظر خود را اعلام کرده اند. نکته جالب اینجاست که به جز تیم صدرنشین فعلی یعنی شباب الاهلی، ۹ تیم دیگر نظرات تقریبا یکسانی دارند و خواستار لغو کلی مسابقات این فصل شده اند.

 

شباب الاهلی دو گزینه را مدنظر دارد؛ یکی انتخاب همین تیم به عنوان قهرمان نهایی فصل و دیگر ادامه دادن مسابقات است. تیم الجزیره هم که در رده سوم لیگ است، دو گزینه پیشنهاد داده است؛ یکی برگزاری باقی مانده مسابقات و دیگری لغو کامل بازی ها. اما ۸ تیم دیگری که نظر خود را اعلام کرده اند، همگی درخواست لغو کامل مسابقات این فصل از لیگ امارات را داده اند.

 

به این ترتیب، همانطور که قابل پیش بینی بود، هیچ تیمی به جز شباب الاهلی، قهرمانی را حق تیم صدرنشین نمی داند و باید دید در آینده فدراسیون فوتبال امارات چه تصمیمی برای سرنوشت رقابت های این فصل از لیگ خواهد گرفت.

  • الجزیره
  • العین
  • امارات
  • الشباب
  • الاهلی
ارسال به تلگرام ستاره های ورزشی را در لنز ببینید از سراسر وب دیدگاه کاربران برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید. برای ورود... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/txbauj/ ۱ دیدگاه وعده جذاب علی فتح الله زاده به هواداران استقلال درباره ستاره سوم و توضیح درباره استعفایش http://www.sarkhat.com/fa/group/txbauj/ ورزشی Wed, 01 Apr 2020 07:52:02 -0700 وعده جدید فتح الله زاده؛ قول ستاره سوم را می‌دهم!

سرپرست مستعفی باشگاه استقلال می گوید به هواداران این تیم قول ستاره سوم را داده است و این قول را عملی می کند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

علی فتح الله زاده در باره استعفای خود گفت:

من هم به ناصرخان حجازی و هم هواداران استقلال قول ستاره سوم را داده بودم اما چون بیماری سختی گرفتم از وزیر ورزش خواهش کردم با استعفای من موافقت کند تا کارهای باشگاه زمین نماند. به تیم جدید هم که آمده است تبریک می گویم اما سر قولی که به هواداران استقلال داده ام هستم.

علی فتح الله زاده در مورد تکلیف لیگ نوزدهم می گوید:

ای اف سی و فیفا دارند این موضوع را بررسی می کنند و باید یک تصمیم جامع بگیرند. شاید بشود ۵ تیم بالای جدول بدون تماشاگر با هم بازی کنند و تکلیف قهرمانی را مشخص کنند هرچند که سلامت بازیکنان از همه چیز مهمتر است.

علی فتح الله زاده سرپرست مستعفی استقلال در مورد اینکه آیا بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده اند یا نه هم گفت:

خدا را شکر نه ، اما آقای ستوده پزشک عزیز استقلال کرونا گرفتند و خدا را شکر خوب شدند. آقای خلیل زاده هم به این بیماری مبتلا شدند و کلا کرونا بیشتر برای مدیران استقلال بود.

فتح‌الله زاده در عین حال تایید کرد که خودش هم کرونا داشته اما آن را شکست داده است،

او همچنین گفت که ١٩ روز است در قرنطینه خانگی به سر می برد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/rweqje/ پیشنهاد نماینده کارفرمایان درباره تعیین دستمزد ۹۹ http://www.sarkhat.com/fa/group/rweqje/ اقتصاد Wed, 01 Apr 2020 06:04:54 -0700 جزئیات تازه از افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ / کفِ حقوق ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد + عکس

به کزارش خبرآنلاین،«اصغر آهنی‌ها» روز چهارشنبه اظهار داشت: در جلساتی که پیش از سال برای تعیین دستمزد برگزار شد، نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت سه پیشنهاد را مطرح کردند.

وی افزود: نماینده کارگران بدون توجه به شرایط و مشکلات موجود اعداد و ارقام بالایی را پیشنهاد می‌دادند که بخش کارفرمایی با آن موافقت نکرد، از سوی دیگر دولت نیز با توجه به سیاست‌های اقتصادی کلان در سال ۹۹ میانگین ارقام اعلام شده را پیشنهاد می‌داد و بخش کارفرمایی نیز افزایش ۱۵ درصدی دستمزد را پیشنهاد داد.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: البته پیشنهاد اصلی نمایندگان کارفرمایی این بود که با توجه به شیوع بیماری کرونا و از بین رفتن مشاغل خرد، تعیین دستمزد به زمان دیگری موکول شود اما در مرحله نخست این موضوع پذیرفته نشد و می‌خواستند که این موضوع تا پایان سال ۹۸ تعیین شود.

وی اضافه کرد: نمایندگان کارگری بیشتر بر اعداد و ارقامی که امکان عملیاتی شدن آن نبود و نمی‌توانستیم آن را پیاده‌سازی کنیم تاکید داشتند، که با نظرات کارفرمایی و دولت اختلاف زیادی داشت؛ بنابراین تصمیم‌ گرفتیم انتخاب نهایی در سال ۹۹ گرفته شود.

آهنی‌ها اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که تعیین حقوق کارگران یک بحث و پرداخت حقوق بحث دیگری است. در حال حاضر هر روز که می‌گذرد زمینه تعطیلی مشاغل جدی‌تر می‌شود و با این شرایط اگر تصمیم‌گیری نامناسبی انجام شود به طور قطع بیکاری در کشور را تشدید کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: هیچ کدام نباید راضی به این موضوع باشیم و در درجه اول در شرایط بحرانی، حفظ اشتغال موجود را باید در نظر داشته باشیم.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: در این شرایط دولت باید وارد شود و با اعطای سبدهای معیشتی، ‌مشکلات کارگران را برطرف کند و اشتغال موجود را نیز حفظ کند اگر غیر از این باشد مشاغل...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/mlxthb/ سیزده را با تلویزیون به در کنید/ برنامه‌های ویژه سیما در روز سیزدهم فروردین http://www.sarkhat.com/fa/group/mlxthb/ فرهنگی و هنری Wed, 01 Apr 2020 09:38:28 -0700 فیلم‌های سینمایی تلویزیون در دوازدهمین روز از فروردین/ از «شعری برای قاسم» تا «نازلی» و «سرو زیر آب»

امروز (چهارشنبه سیزدهم فروردین) شبکه‌های سیما میزبان سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی مختلفی هستند که به مناسبت نوروز برای پخش از تلویزیون درنظر گرفته شده است. در ادامه به معرفی این آثار می‌پردازیم. 

امسال نیز به رسم سال‌های گذشته، تلویزیون در نوروز برای مخاطبان خود مجموعه‌های متنوعی را در نظر گرفته است. «پایتخت ۶»، «کامیون»، «دوپینگ» و «میان‌بر» چهار سریالی هستند که در ایام نوروز از آنتن شبکه‌های یک، دو، سه و پنج پخش می‌شود.

به این ترتیب روز چهارشنبه سیزدهم فروردین، ساعت ۲۲ قسمت سیزدهم سریال «پایتخت ۶» از شبکه یک، ساعت ۲۱ قسمت سیزدهم سریال «کامیون» از شبکه دو و همچنین ساعت ۲۰ قسمت شانزدهم سریال «دوپینگ» از شبکه سه پخش می‌شود. سریال «میان‌بر» هم که از مدتی پیش پخش خود را از شبکه پنج سیما آغاز کرده، ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود. 

همچنین روز چهارشنبه سیزدهم فروردین ساعت ۹:۳۰ صبح فیلم سینمایی «توگو» از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود. «توگو» فیلمی آمریکایی به کارگردانی اریکسون کور بوده که سال ۲۰۱۹ در ژانر حماسی ـ تاریخی ساخته شده است. 

ویلم دفو، جولیان نیکلسون، کریستوفر هیردال، مایکل گستن، مایکل مک‌الاتون و توربیورن هار ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

داستان این فیلم درباره دوشخصیت کلیدی در مأموریت حمل سرم به سمت شهر نوم آلاسکا درسال ۱۹۲۵ است. توگو یک سگ و ستاره فیلم است. توگو رهبر سگ‌های سورتمه‌ای بوده که قرار است سرم را انتقال دهند. این سگ باهوش‌ترین سگ در آن زمان بوده که با فداکاری که انجام می‌دهد از همه‌گیر شدن دیفتری جلوگیری می‌کند.

همچنین در این روز فیلم سینمایی «الهیار و مِه‌رو» ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این اثر که یک انیمیشن حیات وحش بوده محصول سال ۲۰۱۸ کشور پاکستان است.

از دیگر فیلم‌های سینمایی که در این روز از...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/kubvlb/ جاده‌ها و طبیعت بی خودرو در روز طبیعت http://www.sarkhat.com/fa/group/kubvlb/ ایران Wed, 01 Apr 2020 04:39:01 -0700 طبیعت جوشقان قالی گرفتار در دام سودجویی و بی‌خیالی مسئولان / دستگاه قضایی ورود کرد اما اندک

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو- اعظم ذوالفقاری منظری؛ * یک ویدئوی کوتاه و البته بی کیفیت در فضای مجازی دست به دست می‌شد. امام جمعه جوشقان قالی بود که همراه جمعی کوچک از مردم این شهر در منطقه‌ای که به نظر می‌رسید مرتع است، هشدار می‌داد که اگر معدن افتتاح شود، نماز جمعه را تعطیل می‌کند!... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/xbolbc/ غرقی: معطل نگه داشتن کشور در برابر تعهدات اروپا مصداق سیاست خارجی منفعل بود / قدرت نظامی، ایران را در خاورمیانه قدرتمند کرده نه قدرت سیاسی http://www.sarkhat.com/fa/group/xbolbc/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 00:53:57 -0700 از شهادت نترسید و نمی‌ترسید/ شهادتْ عزتِ ابدی است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، در آغازین روزهای بهار بر آن شدیم تا در خصوص اوضاع  ایران در عرصه سیاست خارجی گپ وگفتی بزنیم با کارشناسان این عرصه و بیشتر در مورد اقدامات راهبردی ایران در این حوزه بدانیم، اینکه چه اقدام یا اقداماتی در سالی که گذشت می توانست در عرصه سیاست خارجی ما راهگشا باشد و اساسا جای خالی کدام اقدام در شرایط حساسی که با آن دست و پنجه نرم می کنیم، بیشتر به چشم می آید؛ در این خصوص به سراغ مرتضی غرقی کارشناس  مسائل رسانه و خبرنگار ارشد سیاسی در عرصه بین الملل رفتیم و پای حرف او نشستیم. ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/gcvcoz/ واکنش جهانگیری به اظهارات تلخ پیرمرد دستفروش /جزئیات بسته‌های اقتصادی و تسهیلات دولت برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا http://www.sarkhat.com/fa/group/gcvcoz/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 05:16:04 -0700 پیام تسلیت مقامات در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده

به گزارش خبرآنلاین، اسحاق جهانگیری در جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با تشکر از مردم بابت رعایت دستورات بهداشتی و ماندن در خانه گفت: این ایام برای مردم ایام پرتردد بوده و دید و بازدید از سنت‌های ایرانیان در نوروز بوده با این حال مردم رعایت کرده و در خانه‌ها ماندند.

وی افزود: وزیر راه در جلسه امروز هیأت دولت گزارشی از کاهش سفرهای نوروزی ارائه داد که بر این اساس سفرهای ریلی ۹۴ درصد، سفرهای حمل و نقل عمومی جاده با اتوبوس ۷۵ درصد و هوایی ۷۰ درصد کاهش داشته است و سفرهای شخصی جاده‌ای کاهش چشمگیری داشته است.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر بخوانید؛

* امروز سیزده بدر بود که به طور طبیعی مردم در این روز به دامن طبیعت می‌رفتند اما امروز در خانه ماندند، از سراسر کشور گزارش‌های خوبی از ماندگاری مردم در خانه دریافت کردیم و امیدواریم کرونا از مردم دور شود.

*اقدامات خوبی در بخش درمان انجام شده، این هفته از بیمارستان امام حسین تهران بازدید داشتم، در روزهای قبل از آن روزانه ۲۳۷ تخت بستری اشغال می‌شد که در روزهای اخیر به ۱۳۷ تخت کاهش یافته است. اینها غیر از تخت‌هایی است که برای روزهای اضطراری در نظر گرفته شده ولی استفاده نمی‌شود.

* انسجام بزرگی میان دستگاه‌های دولتی، حاکمیتی، نیروهای مسلح و صدا و سیما شکل گرفته است، در حال حاضر اولویت کشور مبارزه با کرونا شده است البته برای روزهای پس از کرونا نیز برنامه داریم داریم، از دانشگاه‌ها و نخبگان می‌خواهیم درباره مضرات و آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی کرونا تیم‌هایی تشکیل دهند تا دولت بتواند با استفاده از تحقیقات آنها اقدامات بهتری در دوران پس از کرونا انجام دهد.

* شرایط ایران با دیگر کشورها متفاوت است و مردم نیز آن را می‌دانند ما تحت تحریم‌های ظالمانه آمریکا هستیم،...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/dprnwo/ تاثیر صابون ضدعفونی کننده بی نظیره! + فیلم http://www.sarkhat.com/fa/group/dprnwo/ فرهنگی و هنری Wed, 01 Apr 2020 11:08:49 -0700 تاثیر صابون ضدعفونی کننده بی نظیره! + فیلم این روزها با شیوع کرونا مردم برای ضد عفونی کردن محیط اطرافشان از هر ماده ای استفاده می کنند.

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، صابون ضد عفوفی کننده یکی از موادی است که به صورت دست را ضد عفونی می کند، در ادامه نحوه و سرعت ضد عونی کردن محیط را با صابون ضد عفونی کننده می بینید.

 

 

 

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی  

بیشتر بخوانید: رسم نکویی که امسال تغییر کرد + فیلم

 

انتهای پیام/

 

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/bpldlj/ دانلود فیلم کلاس بازی و ریاضی، پایه ششم ابتدایی مورخ ۱۳ فروردین http://www.sarkhat.com/fa/group/bpldlj/ دیگر اخبار Wed, 01 Apr 2020 10:55:07 -0700 دانلود فیلم کلاس بازی و ریاضی، پایه ششم ابتدایی مورخ ۱۳ فروردین فیلم کلاس بازی و ریاضی پایه ششم ابتدایی که توسط شبکه آموزش تولید شده، در سایت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده است.

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مدارس کشور را به دنبال داشت.

این مسئله باعث شده است برخی دروس دانش آموزان از طریق شبکه آموزش پخش و تدریس شود تا لطمه‌ای در روند یادگیری آنها ایجاد نشود.

در ادامه فیلم آموزش بازی و ریاضی، پایه ششم ابتدایی در تاریخ ۱۳ فروردین را مشاهده می‌کنید.

 

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/qotcgx/ فعالیت یکی از کودکان کار در یکی از بیمارستان‌های سطح شهرستان کرمانشاه http://www.sarkhat.com/fa/group/qotcgx/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 10:53:35 -0700 فعالیت یکی از کودکان کار در یکی از بیمارستان‌های سطح شهرستان کرمانشاه رئیس بهزیستی شهرستان کرمانشاه گفت : با توجه به کلیپ پخش شده در فضای مجازی در خصوص فعالیت یکی از کودکان کار در یکی از بیمارستان‌های سطح شهرستان کرمانشاه، موضوع جهت بررسی در دستور کار اورژانس اجتماعی (۱۲۳) شهرستان کرمانشاه قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه مظفری رئیس بهزیستی شهرستان کرمانشاه گفت : با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده و مراجعه تیم‌های اورژانس اجتماعی به بیمارستان‌های سطح شهر کرمانشاه، مشخص گردید که این کودک توسط احدی از پرسنل یکی از بیمارستان‌های سطح شهر تصویر برداری و مورد مساعدت وی نیز قرار گرفته است.

او گفت : با این وصف تیم اورژانس اجتماعی توصیه‌های لازم را در خصوص مواجهه افراد با چنین مواردی و تشریح وظایف اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بیان نمودند.

مظفری گفت : باتوجه به حمایت بهزیستی استان از حدود ۴۰۰ کودک کار و خانواده‌های آن‌ها، رسیدگی به وضعیت این کودکان توسط کارشناسان و مددکاران مربوطه بصورت مستمر و روزانه در حال انجام است و همشهریان محترم درصورت مشاهده چنین مواردی میتوانند با شماره (۱۲۳) اورژانس اجتماعی تماس حاصل نمایند.

 

 

انتهای پیام/د

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/igohle/ تاکید ۹۰ درصد از مردم ایران بر توسعه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای http://www.sarkhat.com/fa/group/igohle/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 10:52:13 -0700 تاکید ۹۰ درصد از مردم ایران بر توسعه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای بر اساس یک نظرسنجی که شورای امور جهانی شیکاگو آن را انجام داده است، ۹۰ درصد از مردم ایران گفته‌اند که دولت باید به توسعه برنامه صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای ادامه دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شورای امور جهانی شیکاگو، بر اساس نظرسنجی‌ای که در زمستان سال گذشته انجام گرفته، غالب مردم ایران تاکید کرده‌اند که در عین حالی که نمی‌خواهند ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد، نسبت به توافق هسته‌ای با کشورهای ۵+۱ (۵ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل که شامل چین، فرانسه، روسیه، انگلیس و آمریکا به علاوه آلمان می‌شود)، ابراز بی‌اعتمادی و خاطرنشان کردند که غربی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

بر اساس نتایج این پیمایش، ۹۰ درصد از مردم ایران گفته‌اند که دولت این کشور باید به توسعه برنامه صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای ادامه دهد.

بر اساس این نظرسنجی، حدود ۷۵ درصد از مردم ایران از اقدامات دولت در راستای کاهش تعهدات برجامی خود، حمایت کرده‌اند. این افراد از حمایت صریح خود از گام‌های ایران در راستای کاهش تعهدات حتی در صورت اتخاذ تدابیر سخت‌گیرانه‌تر از سوی کشور‌های ۵+۱ گفته‌اند.

از سوی دیگر، ۷۳ درصد از مردم ایران هرگونه توافق جدیدی را که حق غنی‌سازی ایران را نادیده بگیرد و یا به بازرسان بین‌المللی اجازه دهد تا هر زمانی که بخواهند وارد مراکز هسته‌ای ایران شوند را رد کرده‌اند.

همچنین بیش از ۶۰ درصد از مردم ایران معتقدند که کشورشان باید به هرگونه تجاوز نظامی آمریکا، عربستان یا رژیم صهیونیستی به تاسیسات هسته‌ای، واکنش نظامی نشان دهد.

بر اساس نظرسنجی دیگری که به واسطه این مجموعه انجام شده، مردم آمریکا هم تاکید کرده‌اند که اگر ایران برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را از سر بگیرد آن‌ها ترجیح می‌دهند که آمریکا به توافق هسته‌ای بازگردد.

انتهای پیام/

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/wblxfs/ سکوت در جنگل‌های گلستان / مردم امروز از خانه بیرون نیامدند http://www.sarkhat.com/fa/group/wblxfs/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 10:51:29 -0700 سکوت در جنگل‌های گلستان / مردم امروز از خانه بیرون نیامدند استاندار گلستان گفت: روز‌های ۱۲ و ۱۳ فروردین با در خانه ماندن مردم از بهترین روز‌های کنترل ویروس کرونا بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،  , به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان هادی حق شناس استاندار گلستان از همراهی مردم برای در خانه ماندن گفت: ۱۳ فروردین امسال به عنوان یک روز تاریخی در حافظه مردم گلستان ثبت خواهد شد

 

هادی حق شناس افزود: حرکت جمعی و رعایت عمومی مردم برای در خانه ماندن بسیار ارزشمند است و این همکاری موجب شد میزان بستری‌ها در سه هفته گذشته به یک سوم روز‌های پیک بیماری برسد و تعداد فوتی‌ها نیز کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

 

او  افزود:  ۱۷ اسفند اوج شیوع بیماری کرونا در گلستان بود تا جایی که تخت‌های بیمارستان‌ها پر شده بود، امروز هم بیم آنرا داشتیم که حضور مردم در دل طبیعت، موج جدیدی از ابتلا به این بیماری را درگلستان ایجاد کند، اما با لطف پروردگار، همکاری مردم و مسئولان چنین نشد و ان شاءالله یکی از آثار این احساس مسئولیت مردم، کاهش شیوع این بیماری در گلستان خواهد بود .

 

استاندار گلستان افزود طرح دوری از اجتماعات تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد یافت و از همه مردم و مجریان این طرح می‌خواهم همکاری کنند تا هر چه زودتر جشن ریشه کن شدن این ویروس را در گلستان برگزار کنیم .

 

استاندار گلستان یادآور شد: اثر مثبت این همکاری در روز‌های آینده و با کاهش بیماران ملموس خواهد بود و تاثیر بسزایی در عبور هرچه سریعتر از این بیماری دارد.

 

به گزارش خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان گلستان مردم شهرها و روستاهای استان امروز احساس مسئولیت کردند و در دامن طبیعت حاضر نشدند تا سهمی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا داشته باشند.

 


انتهای پیام / فا

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/jobwxo/ اجرای بیش از ۳۴ هزار پروژه عمرانی توسط بنیاد برکت http://www.sarkhat.com/fa/group/jobwxo/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 10:50:44 -0700 اجرای بیش از ۳۴ هزار پروژه عمرانی توسط بنیاد برکت بنیاد برکت در راستای این فعالیت تاکنون اجرای بیش از ۳۴ هزار پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را برنامه ریزی کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، فعالیت‌های بنیاد برکت در زمینه توانمندسازی اقتصادی کمک شایانی به تثبیت جمعیت و ایجاد فعالیت‌های اقتصادی پایدار در مناطق محروم کرده است که حاصل آن، ایجاد خدمات متنوع و تأسیس مراکز خدماتی و زیرساختی و در نتیجه، توانمند شدن آن مناطق بوده است.

حجم و تنوع خدمات بنیاد از سه نوع خدمت که شامل توانمندسازی اقتصادی، توسعه امور زیربنایی و مدرسه سازی با اعتباری بالغ بر چهارهزار و ۸۳۳ میلیارد ریال در بدو تأسیس بوده، ۵۵ نوع خدمت در حوزه‌ مسئولیت‌های اجتماعی و محرومیت زدایی با اعتباری بالغ بر ۹۵ هزار میلیارد ریال در مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته‌ی ۳۱ استان کشور افزایش یافته است،.

از جمله فعالیت‌های یادشده علاوه بر اجرای طرح‌های توانمندسازی اقتصادی می‌توان به فعالیت‌های زیربنایی، آموزشی وفرهنگی مانند طرح‌های راه سازی، پل سازی، آب رسانی، برق رسانی، ساخت مراکز آی سی تی و مخابراتی، مراکز و خانه‌های بهداشت، پاسگاه و حوزه‌ی انتظامی، مسکن محرومین، ساخت و تکمیل بیمارستان، اجرای پروژه‌های آب خیزداری و زیرساخت باغبانی، ساخت مدرسه، مسجد، حوزه علمیه، دارالقرآن و خانه عالم اشاره کرد.

بنیاد برکت در راستای این فعالیت تاکنون اجرای بیش از ۳۴ هزار پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را برنامه ریزی کرده است.

موضوع عملکرد تعداد کل پروژه های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در مناطق محروم ۳۴.۰۰۰ پروژه تعداد کل پروژه های عمرانی و زیربنایی به بهره برداری رسیده و آماده افتتاح ۱۴.۰۰۰ پروژه تعداد پروژه های عمرانی و زیربنایی در دست تکمیل ۲۰.۰۰۰ پروژه حجم کل سرمایه گذاری ۱۵.۵۰۰ میلیارد ریال

انتهای پیام/

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/yqmrdy/ دانلود فیلم کلاس ریاضی ۱، پایه دهم مورخ ۱۳ فروردین http://www.sarkhat.com/fa/group/yqmrdy/ سیاسی Wed, 01 Apr 2020 10:50:14 -0700 دانلود فیلم کلاس ریاضی ۱، پایه دهم مورخ ۱۳ فروردین فیلم کلاس ریاضی ۱، پایه دهم توسط شبکه آموزش تولید شده، در سایت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده است.

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مدارس کشور را به دنبال داشت.

این مسئله باعث شده است برخی دروس دانش آموزان از طریق شبکه آموزش پخش و تدریس شود تا لطمه‌ای در روند یادگیری آنها ایجاد نشود.

در ادامه فیلم آموزش ریاضی ، ادامه بحث تابع، انواع تابع، پایه دهم در تاریخ ۱۳ فروردین را مشاهده می‌کنید.

 

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/... ]]>