Sarkhat News سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط https://www.sarkhat.com/ fa sarkhat@sarkhat.com (Sarkhat News) 2001-2021 Sarkhat Mon, 01 Mar 2021 05:15:07 -0800 Mon, 01 Mar 2021 05:15:07 -0800 سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط https://www.sarkhat.com/img/sarkhatlogo.gif https://www.sarkhat.com/ http://www.sarkhat.com/fa/group/sfvfpq/ بازتاب انتخابات فدراسیون فوتبال در مجله معتبر آلمانی http://www.sarkhat.com/fa/group/sfvfpq/ دیگر اخبار Mon, 01 Mar 2021 03:54:05 -0800 بازتاب انتخابات فدراسیون فوتبال در مجله معتبر آلمانی


به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین؛ هفته‌نامه معتبر کیکر در جدیدترین شماره خود انتخاب ریاست فدراسیون فوتبال ایران را منعکس کرد.

این نشریه در گزارشی عنوان کرد: علی کریمی، ۴۲ ساله عضو سابق بایرن مونیخ در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایران نتوانست به عنوان رئیس انتخاب شود. کریمی یکی از ۴ کاندیدا برای این منظور بود که از ۹ رای از ۸۷ رای کسب کرد.در پایان شهاب الدین عزیزی خادم برای این منظور انتخاب شد.

نشریه آلمانی همچنین عنوان کرد: کریمی می‌خواست در صورت انتخاب شدن، مهدی مهدوی‌کیا، بازیکن سال های دور هامبورگ و مربی تیم جوانان این باشگاه را به عنوان نایب رئیس خود برگزیند.

کیکر همچنین از قول ستاره سابق بایرن چنین عنوان کرد: احتمالا افرادی مثل من در اینجا مورد نیاز نیستند.

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/zwbgwl/ ۶۰درصد مصوبات شوراهای آموزش و پرورش قزوین محقق شد http://www.sarkhat.com/fa/group/zwbgwl/ دیگر اخبار Mon, 01 Mar 2021 04:12:14 -0800 ۷۰۰ دانش آموزان قزوینی در مسابقات استانی قرآن بصورت مجازی شرکت کردند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که به ریاست استاندار قزوین برگزار شد، با اشاره به نقش و جایگاه آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف آموزشی گفت: رسالت اصلی آموزش و پرورش اجرایی کردن سند تحول بنیادین است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰درصد مصوبات شوراهای آموزش و پرورش این استان محقق شده است.

اصغری شورای آموزش و پرورش را یکی از ارکان اصلی و تأثیرگذار در روند آموزشی و پرورشی دانست و اظهار کرد: تاکنون  طی ۱۰جلسه شورای آموزش و پرورش ۵۵ مصوبه در بخش های آموزشی، پرورشی، تربیت بدنی ، اداری و سایرتصویب شده که از این تعداد ۳۲مورد اجرایی شده و ۱۲مورد در حال اجراست  و ۱۰مصوبه هنوز اجرایی نشده است ‌.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تاکید کرد: نقش شوراهای آموزش و پرورش در کمک به نظام تعلیم و تربیت در دوران شیوع ویروس کرونا بسیار تاثیرگذار  بوده است.

او اضافه کرد: با شیوع کرونا از اسفند  سال گذشته ۲۳هزار دانش آموز با مشکل ابزار مناسب مواجه بودند که هم اکنون  این تعداد به پنج هزار و ۵۰۴دانش آموز رسیده است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به مصوبات در حوزه های مختلف آموزشی ، پرورشی و اقتصادی ادامه داد:  تاسیس هنرستان هنرهای زیبا با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دختران یکی از اقدامات انجام شده در سال جاری بود که به دلیل استقبال گسترده سال آینده هنرستان پسرانه در دستور کار قرار گرفته است .

او افزود: در حوزه سواد آموزی نیز مصوب شده بود که بخشداران و فرمانداران برای شناسایی افراد بی سواد مناطق خود اقدام کنند که خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

مدیرکل آموزش و...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/awlrek/ دستگیری «پوآرو» تقلبی که عاشق زیرخاکی بود؛ کشف ۱۲۰۰ کیلو مخدر در فرودگاه http://www.sarkhat.com/fa/group/awlrek/ دیگر اخبار Mon, 01 Mar 2021 04:11:29 -0800 ۷۰ درصد روستاهای آذربایجان شرقی زیرپوشش شبکه تلفن همراه هستند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی در نشست خبری اظهارکرد: حوزه ماموریتی پلیس پیشگیری ناجا بسیار وسیع و متنوع است و شامل ماموریت های کلانتری ها، پاسگاه ها، پلیس فرودگاه های کشور، پلیس راه آهن کشور، یگان های امداد، یگان های حفاظتی دستگاه های اجرایی و دولتی ، مرکز انتظام، ایستگاه های ایست و بازرسی و ... می‌شود. در واقع ماموریت های این پلیس هم معطوف به پیشگیری و هم شامل کشف و مقابله با جرایم است. انتظام بخشی به جامعه و برقراری نظم و امنیت عمومی نیز از محورهای اصلی ماموریت های پلیس پیشگیری ناجا محسوب می شود.

وی با بیان اینکه کنترل و پیشگیری از جرم و ارتقای نظم و امنیت عمومی با "همگانی کردن پیشگیری از جرم " راهبرد جدی این پلیس است، افزود: همه آحاد مردم بایستی در این راهبرد اولویت دار پلیس پیشگیری ناجا ایفا نقش کنند و وظیفه اجتماعی خودشان را در این حوزه انجام دهند و به خادمان خود در نیروی انتظامی کمک کنند. با این تفکر و باور امروز شاهدیم که این پلیس در حوزه پیشگیری از جرم و کنترل آن به موفقیت های چشمگیری دست یافته است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: قدرت و توان پلیس زمانی مضاعف می شود که امکان اجرای بهینه ماموریت های پلیس فراهم شود و قطعا آحاد مردم در تحقق این مهم می توانند با احساس " مسئولیت اجتماعی "  ایفا نقش کنند.

همگانی کردن پیشگیری از جرم

وی با بیان اینکه راهبرد اساسی پلیس پیشگیری ناجا همگانی کردن پیشگیری از جرم است، یادآور شد: طی سال های اخیر شاهد هستیم که مردم به طرق مختلف با فرزندان خود در پلیس پیشگیری همکاری و همراهی دارند و ما قدردان این تعامل هستیم.

معصوم بیگی اضافه کرد: نیروی انتظامی برای انجام ماموریت های خود...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/jkwumw/ سردار جلالی: تصویب لوایح FATF پیش از بازگشت آمریکا به برجام «خودزنی» است http://www.sarkhat.com/fa/group/jkwumw/ سیاسی Mon, 01 Mar 2021 04:09:50 -0800 تصویب لوایح FATF پیش از بازگشت آمریکا به برجام خودزنی است آفتاب‌‌نیوز :

سردار غلامرضا جلالی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین خطر یا نقطه آسیب در قبال یک پدیده سیاسی یا بین المللی، ساده انگاری یا تحریف آن پدیده و در نتیجه، اعمال محاسبات و رفتارهای نادرست در قبال آن است، گفت: در شرایط فعلی از یک سو شاهد فشار اروپایی‌ها برای انعقاد یک توافق موقت بازدارنده در خصوص برجام بوده و از سوی دیگر، شاهد اعمال فشار گروه مالی ویژه، برای تصویب لوایح چهارگانه هستیم. بدون شک میان فشارهای پشت پرده و آشکار آمریکا و تروییکای اروپایی بر سر پذیرش یک توافق جدیدتر و گسترده تر از برجام و اقدامات ضدایرانی گروه ویژه اقدام مالی، ارتباطی کاملا مستقیم وجود دارد.

وی با بیان اینکه نباید در مواجهه با موضوع لوایح مد نظر اف ای تی اف دچار ساده‌انگاری و ساده‌سازی کاذب صورت مسئله شویم، گفت: طرفداران تصویب لوایح مد نظر اف ای تی اف در چنین شرایطی بدون آنکه روی عواقب و تبعات سخت پذیرش خواسته گروه مالی اقدام ویژه متمرکز شود، سعی در تصویب لوایح ، به مثابه یک الزام و مقوله اجتناب ناپذیر دارند. این پیش فرض نادرست و مغایر با "استراتژی مقاومت فعال" در برابر دشمنان ملت ایران است.

جلالی با تاکید بر اینکه باید از حامیان اف ای تی اف پرسید تصویب پالرمو و CFT چه تاثیر مثبت یا گشایشی را در عادی سازی روابط تجاری و اقتصادی با ایران ایجاد می‌کند، یادآور شد: نکته قابل تاملی که مقامات غربی خود نیز برآن تاکید دارند این است که تصویب لوایح چهارگانه از سوی ایران، صرفا یکی از پیش شرط‌های عادی‌سازی احتمالی روابط تجاری با ایران محسوب می‌شود. بنابراین، در اینجا بحث احتمالات و پیش شرط‌ها مطرح است نه گزاره‌های قطعی و قابل استناد. این در حالیست که در مقابل، ستانده‌های مبهمی که اساسا مشخص نیست ما آنها را در قبال تصویب لوایح چهارگانه...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/ejqyow/ دو غایب پرسپولیس در بازی امروز مقابل سایپا http://www.sarkhat.com/fa/group/ejqyow/ ورزشی Mon, 01 Mar 2021 02:43:40 -0800 تغییر در خط دفاعی پرسپولیس در بازی مقابل سایپا

در چارچوب هفته شانزدهم رقابت لیگ برتر فوتبال ایران، قرار است تیم‌های پرسپولیس و سایپا در ورزشگاه آزادی به مصاف هم بروند.

به گزارش تابناک ورزشی، سرخ ها برای این دیدار آرمان رمضانی را به دلیل بیماری در اختیار ندارند و عیسی آل کثیر هم به دلیل محرومیت در نیم فصل اول غایب بوده است.

رمضانی پیش از این مشکوک به کرونا تشخیص داده شد اما تست او منفی بود و در تمرینات شرکت کرد، اما به دلیل تصمیم کادر فنی دیدار با سایپا را از دست داده است. این دیدار ساعت ۱۷:۲۵ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/lmxjwt/ معرفی سرپرست نایب رئیسی فدراسیون نجات غریق و غواصی http://www.sarkhat.com/fa/group/lmxjwt/ ورزشی Mon, 01 Mar 2021 02:33:14 -0800 سرپرست نایب رئیسی فدراسیون نجات غریق و غواصی معرفی شد

مهدی حیدری رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در ادامه اقداماتش برای تکمیل کادر مدیریتی این فدراسیون، سرپرست نایب رئیسی را معرفی کرد.  

بر این اساس مرتضی محسنی به عنوان سرپرست نایب رئیسی انتخاب و منصوب شد.

در حکم مهدی حیدری برای مرتضی محسنی آمده است:

احتراما با توجه به تجربیات و تخصص جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «سرپرست نایب رئیسی فدراسیون نجات غریق و غواصی» منصوب می گردید.

امید است با اتکال به نیروی لایزال الهی و بهره گیری از امکانات و استعدادهای موجود، ضمن هماهنگی با ارکان فدراسیون در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای نجات غریق و غواصی کشور موفق و موید باشید.

۲۵۱ ۲۵۱

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/nmfiou/ خطیب‌زاده: سخنگوی وزارت امور خارجه: گفت وگوی دوجانبه ای با آمریکا نداریم http://www.sarkhat.com/fa/group/nmfiou/ سیاسی Mon, 01 Mar 2021 04:09:41 -0800 واکنش سخنگوی وزارت خارجه به گفتگوی دوجانبه ایران و آمریکا آفتاب‌‌نیوز :

«سعید خطیب‌زاده» پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه، با اشاره به اعلام نظر ایران درباره پیشنهاد جوسپ بورل برای جلسه مشترک با آمریکا و اروپا تصریح کرد: مواضع ایران را صریح، آشکار، کامل اعلام کردیم. هیچ تغییری در این موضع رخ نداده است. مسیر آمریکا عبور از سیاست‌های اشتباه دولت قبلی آمریکاست و هیچ تغییری در این سیاست ضدایرانی و فشار حداکثری رخ نداده است. حتی آمریکا رسما اعلام به بازگشت به تعهداتش ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ نکرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه کشورهای اروپایی در ذیل نقض برجام به سر می‌برند، خاطرنشان کرد: پیشنهاد بدون زمان خاصی مطرح شده بود ولی گفته بودیم مسیر روشنی است اگر آمریکا می‌خواهد در میز برجام جایی داشته باشد، باید اعلام بازگشت به برجام کرده و تعهداتش را اجرا و تحریم‌ها را بردارد. این مسئله نیاز به بده بستان ندارد.

وی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا براثر اشتباه شناختی می‌خواهد مسیری که ترامپ موفق نشده، با چند جانبه‌گرایی پیش ببرد که موفق نخواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه عمل را با عمل و اقدام را اقدام جواب می‌دهیم، ابراز داشت: اقدام مثبت را با اقدام مثبت پاسخ می‌دهیم و اگر عمل متفاوت مشاهده کنیم پاسخ متناسب خواهیم داد.

خطیب‌زاده از شرکای اروپایی برجام خواست مسیری که قبلا طی شده را در نظر بگیرند و در نظر داشته باشند که مسیر همکاری بهتر از هر مسیری جواب می‌دهد مسیر اتهام‌زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی‌دهد و ایران مسیر همکاری متقابل پاسخ می‌دهد.

رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درباره اظهارات اخیر نتانیاهو مبنی بر عدم اجازه دادن به ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای بیان کرد: وسواس بیمارگونه نخست‌وزیر رژیم صیهونیستی مسئله جدیدی نیست ولی حاکی از آشفتگی جدید در سرزمین‌های اشغالی...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/ormtrp/ افتتاح ایستگاه‌های جدید خط ۷ مترو؛ میدان قیام و دولاب به این خط پیوستند http://www.sarkhat.com/fa/group/ormtrp/ اجتماعی Mon, 01 Mar 2021 02:31:15 -0800 افتتاح همزمان ایستگاه‌های میدان قیام و دولاب در خط ۷ مترو

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی مترو، علی امام با اعلام مطلب فوق گفت:" ایستگاه میدان قیام در منطقه ۱۲ واقع شده و به دلیل همجواری با بازار بزرگ تهران، خیابان های ری، مولوی، بلوار قیام و سه راه امین حضور (خیابان ایران ) جزو محدوده های جاذب سفر پایتخت محسوب می شود. برای ساخت این ایستگاه۲۱۰ میلیارد تومان در بخش های ساختمانی، تاسیسات و تجهیزات هزینه شده است. 

به دنبال افتتاح ایستگاه مترو میدان قیام و جمع آوری کارگاه پروژه ، یک اتفاق مهم دیگر نیز در این محدوده رخ خواهد داد؛ در واقع حدود یک کیلومتر از بلوار قیام پس از حدود ۵ سال آزاد سازی شده و با احداث مسیر دوچرخه سواری و ایستگاه اتوبوس های تندرو، این بلوار مجددا" به قلمرو عمومی شهر باز خواهد گشت."
مدیر عامل شرکت مترو در ادامه با اشاره به افتتاح ایستگاه دولاب که در منطقه ۱۴ قرار دارد، افزود:" ایستگاه دولاب بین ایستگاه های آهنگ و ۱۷ شهریور قرار داشته و در هم افزایی با این ایستگاه ها و همچنین ایستگاه های امیر کبیر و میدان قیام، شرایط دسترسی اهالی جنوب شرق تهران، خصوصا" شهروندان محله تاریخی دولاب به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری را به میزان قابل توجهی تسهیل خواهند کرد."
این ایستگاه با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان ساخته شده و دسترسی خط ۷ به بزرگراه امام علی (ع ) و بالعکس را امکان پذیر کرده است.
امام در پایان صحبت های خود بر این نکته تاکید کرد که در مورد هر دو ایستگاه میدان قیام و دولاب، تسهیلات مخصوص و ویژه افراد کم توان جسمی و حرکتی نیز مورد اقدام قرار گرفته است

۴۷۲۳۱

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/mytkqh/ سقوط وزنِ «فوتبالی» هیات رئیسه/ از مدیران کم سابقه تا مدیر هرمی! http://www.sarkhat.com/fa/group/mytkqh/ ورزشی Mon, 01 Mar 2021 02:28:38 -0800 سقوط وزنِ «فوتبالی» هیات رئیسه/ از مدیران کم سابقه تا مدیر هرمی!

خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال روز یکشنبه برگزار شد و در حالی که علی کریمی تنها فوتبالیست نامزد شده برای ریاست بود، در نهایت شهاب‌الدین عزیزی خادم در رقابتی نزدیک با کیومرث هاشمی در دور دوم، برای چهار سال آینده ریاست فدراسیون فوتبال را برعهده گرفت.

این انتخابات در شرایطی برگزار شد که فدراسیون فوتبال در چند سال اخیر با مشکلات مدیریتی فراوانی مواجه بود و عدم حضور مدیران و مسئولان کاربلد و تاثیرگذار مشکلات این رشته را چند برابر کرد و مهمتر از آن قراردادی با سرمربی بلژیکی تیم ملی بسته شد که یکی از فاجعه بارترین قراردادهای تاریخ ورزش ایران بود.

همین امر اهمیت انتخابات فدراسیون فوتبال را دو چندان و اهالی این رشته را امیدوار کرد ترکیب قدرتمند و کاربلدی برای دوره آینده انتخاب شود که بتواند علاوه بر رفع مشکلات و نقایص گذشته، قدم رو به جلویی برای فوتبال کشور بردارند.

طبیعی است که در کنار رئیس فدراسیون، اعضای هیات رئیسه از اهمیت بسیار بالایی در پیشبرد اهداف و برنامه‌های فدراسیون برخوردارند و طبیعی است باید افرادی انتخاب می‌شدند که هم فوتبال را به خوبی بشناسند و هم توان مدیریتی و قدرت اقتصادی و سیاسی بالایی داشته باشند تا بتوانند به عنوان بازوان قدرتمند رئیس امور این فدراسیون را پیش ببرند.

اما رای هایی که اعضای مجمع به صندوق انداختند خروجی‌ای داشت که اهالی فوتبال را خیلی به آینده امیدوار نمی‌کند چرا که عمر حضور برخی اعضای هیات رئیسه در فوتبال به چند ماه هم نمی‌رسد و سابقه فوتبالی هم که در کارنامه آنها دیده نمی‌شود.

در حالی که انتظار می‌رفت هیات رئیسه جدید فدراسیون از همتایان قبلی خود قوی‌، مدیر و کاربلد و تاثیرگذارتر باشند، اما با بررسی سوابق و کارنامه این افراد نشان می‌دهد اکثر آنها افرادی کم سابقه تر، ضعیف‌تر و بیگانه‌تر با فوتبال...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/aofqtw/ کرونای دوست داشتنی برای فوتبالیست‌های ایرانی http://www.sarkhat.com/fa/group/aofqtw/ ورزشی Mon, 01 Mar 2021 02:32:57 -0800 کرونای دوست داشتنی برای فوتبالیست‌های ایرانی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بعد از همه گیری ویروس کرونا نه تنها در فوتبال بلکه در بسیاری از رشته های ورزشی قیمت بازیکنان با افت شدیدی رو به رو شد؛ موضوعی که حتی برای ستاره های بزرگ جهان هم رخ داد اما در فوتبال ایران همه چیز برعکس بود. ارزش مالی بازیکنان بعد از کرونا افزایش چشمگیری داشت بدون آن که کیفیت شان بیشتر شود.

افزایش قیمت دلار، قانون منع ورود بازیکنان خارجی و در ادامه تورم اقتصادی از جمله دلایل مهم بالارفتن دستمزد بازیکنان شده است.تجدید نظر، اصلاح و اضافه شدن مبلغ دیگری به مبلغ پایه قرارداد فوتبالیست ها که قانون من درآوردی است ناشی از همین اتفاقات است.

مشروح این گزارش را اینجــــــــا بخوانید.

۲۵۱ ۲۵۱

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/rnidzc/ ترابی مجوز نگرفت/ مصدوم پرسپولیس به ترکیب رسید http://www.sarkhat.com/fa/group/rnidzc/ ورزشی Mon, 01 Mar 2021 02:28:33 -0800 ترابی مجوز نگرفت/ مصدوم پرسپولیس به ترکیب رسید

به گزارش خبرنگار مهر، نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر در حالی از امروز دوشنبه آغاز می‌شود که پرسپولیس به عنوان قهرمان دور رفت این بازی‌ها به مصاف سایپا در ورزشگاه آزادی می‌رود.

سرخپوشان پایتخت در حالی نخستین بازی دور برگشت را برگزار می‌کنند که تمام بازیکنان خود را در تمرینات روزهای اخیر در اختیار داشتند. محمدحسین کنعانی زادگان مدافع ملی پوش این تیم با رهایی از بند مصدومیت به آمادگی کامل برای حضور در قلب دفاع این تیم کنار سیدجلال حسینی رسیده است.

از این رو یحیی گل محمدی بار دیگر از این دو بازیکن در کنار مهدی شیری و سعید آقایی استفاده می‌کند تا ترکیب چهار نفره خط دفاعی پرسپولیس مشخص باشد.

پرسپولیس که تاکنون در نقل و انتقالات زمستانی تنها توانسته، مهدی ترابی را جذب کند به دلیل محرومیت این باشگاه از سوی فیفا موفق به ثبت قرارداد این بازیکن نشده است تا برای سرخ‌ها در مقابل سایپا بازی کند.

همچنین کمال کامیابی نیا که چند بازی خیلی خوب در قلب دفاع پرسپولیس انجام داده بود به دلیل ترافیک خط میانی سرخ‌ها نمی‌تواند در جمع یازده مرد یحیی برای بازی امروز باقی بماند.

از این رو گل محمدی قصد دارد احمد نورالله‌ی، میلاد سرلک، احسان پهلوان و سیامک نعمتی را در خط میانی خود بازی دهد تا آنها برای امید عالیشاه و وحید امیری که خط حمله تیمشان را مقابل نارنجی پوشان تشکیل می‌دهند خلق موقعیت کنند.

یحیی در حالی تیمش را روانه بازی با سایپا می‌کند که به دلیل عملکرد ضعیف مهاجمان تخصصی خود از آنها قطع امید کرده است تا چشم به درخشش هافبک‌های خود در امر گلزنی داشته باشد.

تیم فوتبال پرسپولیس ساعت ۱۷:۲۵ امروز میزبان سایپا در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه آزادی است.

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/isjaxo/ توزیع بیش از ۹۰ میلیون لیتر انواع مواد سوختی در مناطق روستایی http://www.sarkhat.com/fa/group/isjaxo/ فیلم Mon, 01 Mar 2021 03:59:57 -0800 بیش از ۹۰ میلیون لیتر مواد سوختی در روستاهای کرمانشاه توزیع شد

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ایرج صفایی مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه از توزیع بیش از ۹۰ میلیون لیتر انواع مواد سوختی در مناطق روستایی و سخت‌گذر استان از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه خبر داد و گفت : مواد سوختی توزیع شده شامل بنزین، گازوئیل و نفت سفید بوده است.

او به عملکرد فروشندگی‌های مواد سوختی اشاره کرد و گفت : این فروشندگی‌های در استان اقدام به توزیع ۴۵ میلیون لیتر نفت گاز، ۳۵ میلیون لیتر نفت سفید و ۱۰ میلیون لیتر بنزین و گاز طبیعی و مایع کرده‌اند.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه تعداد فروشندگی‌های فعال توزیع کننده مواد سوختی استان را ۳۰۰ فروشندگی اعلام کرد و افزود: این تعداد فروشندگی جمعیت ۹۰۰ هزار نفری روستایی استان را پوشش می‌دهند.

او یکی از مهمترین وظایف سازمان تعاون روستایی را خدمت‌رسانی به کشاورزان و روستائیان اعلام کرد و افزود: با اتحاد و تعامل شرکت‌های تعاونی روستایی این اقدامات در حال انجام است.

صفایی مهم‌ترین رسالت شبکه تعاون روستایی را ارائه خدمات به روستائیان و اعضای تشکل‌های تحت پوشش در چارچوب اهداف و اساسنامه تعاونی‌ها عنوان کرد .

انتهای پیام/د

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/aznsib/ ۸:۰۰ اختصاصی ؛ ترکیب پرسپولیس مقابل سایپا ؛ سورپرایز یحیی گل محمدی برای هواداران پرسپولیس http://www.sarkhat.com/fa/group/aznsib/ ورزشی Sun, 28 Feb 2021 23:22:41 -0800 مهاجم پرسپولیس بازی با سایپا را از دست داد

تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری از هفته شانزدهم لیگ برتر خلیج فارس باید به مصاف سایپا برود.
ترکیب این تیم برای بازی امروز بر اساس گزارش اختصاصی خبرنگار پارس فوتبال مشخص شد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

تیم فوتبال پرسپولیس امروز از ساعت ۱۷:۲۵ در دیداری از هفته شانزدهم لیگ برتر خلیج فارس باید در دیداری حساس به مصاف سایپا برود.

به گزارش اختصاصی خبرنگار پارس فوتبال از محل تمرینات پرسپولیس ، ترکیب سرخ ها برای دیدار امروز به شرح زیر است:

حامد لک درون دروازه
 مهدی شیری ، محمدحسین کنعانی زادگان ، سیدجلال حسینی و سعید آقایی در خط دفاعی

سیامک نعمتی ، احمد نوراللهی ، میلاد سرلک و احسان پهلوان در خط میانی
امید عالیشاه و وحید امیری در خط حمله برای سرخپوشان به میدان خواهند رفت.

گفتنی است دیدار تیم‌های پرسپولیس و سایپا امروز از ساعت ۱۷:۲۵ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

تیم فوتبال پرسپولیس عیسی آل کثیر را به دلیل محرومیت ۶ ماهه از سوی AFC در اختیار ندارد.

محمدحسین کنعانی زادگان که به دلیل مصدومیت در چند دیدار غایب بود ، پس از بهبودی کامل به ترکیب اصلی بازگشته است و کمال کامیابی نیا هم نیمکت نشین شده است.

اختصاصی پارس فوتبال

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/tvqwli/ ۴۰ اتوبوس‌ و مینی‌بوس جدید قبل از نوروز وارد تهران می‌شوند http://www.sarkhat.com/fa/group/tvqwli/ دیگر اخبار Sun, 28 Feb 2021 23:24:02 -0800 «بروس لی» در نقش «نلسون ماندلا»! / چگونه بروس‌ به چهره الهام بخش سیاه‌پوستان تبدیل شد؟

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره سرانجام خرید اتوبوس‌های جدید برای پایتخت گفت: از محل قرارداد قبل، ۲۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰ دستگاه مینی‌بوس باقی‌مانده که تا قبل از پایان سال تحویل اتوبوسرانی تهران خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمود ترفع در این باره افزود: در حال رایزنی و مذاکره با چند کارخانه برای انعقاد قرارداد جدید از محل باقی‌مانده اوراق مشارکت سال ۹۸ هستیم و امیدواریم تا پایان اسفند قرارداد جدیدی با تعداد ۵۰ تا ۶۰ دستگاه منعقد کنیم. 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: پیگیری در خصوص اوراق مشارکت سال ۹۹ هم در جریان است و به محض نهایی شدن، قراردادهای جدیدی از آن محل هم منعقد خواهد شد. 

بر اساس گزارش سایت شهر، ترفع در پایان اضافه کرد:  با قول‌هایی که از معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گرفته‌ایم، برای حدود ۲۸۰ نفر از افراد واجد شرایط بازنشستگی شرکت واحد تا پایان اسفند حکم بازنشستگی صادر خواهد شد.

انتهای پیام

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/lexiqi/ ماموریت خطیر عزیزی خادم در فدراسیون به روایت INSIDE THE GAMES http://www.sarkhat.com/fa/group/lexiqi/ دیگر اخبار Sun, 28 Feb 2021 23:24:26 -0800 ماموریت خطیر عزیزی خادم در فدراسیون به روایت INSIDE THE GAMES

یک سایت خبری در گزارشی به انتخاب شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ایران پرداخت.

به گزارش ایسنا، شهاب الدین عزیزی خادم توانست با ۴۹ رای از ۸۷ رای به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شود. این در حالی بود که کیومرث هاشمی ۳۸ رای کسب کرد و مصطفی آجرلو و علی کریمی نیز در دور اول کنار رفتند.

inside the games نوشت: به این ترتیب عزیزی خادم که قبلا نیز در هیات رییسه فدراسیون حضور داشت به عنوان رییس انتخاب شد و حالا چالش سخت و خطیری را در راس فدراسیون فوتبال ایران دارد

انتخابات فدراسیون فوتبال ایران چندین بار از سوی فیفا به دلیل تغییر اساسنامه به تعویق افتاد و حتی فدراسیون فوتبال ایران تهدید به تعلیق نیز شد تا اساسنامه خود را هم‌سو با فیفا کند و احتمال دخالت دولت را از بین ببرد.

این اتفاق‌ها با شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران به دلیل "نقض جدی قرارداد" همراه شد و فیفا به فدراسیون فوتبال ایران دستور داد ۶.۲ میلیون یورو به این مربی پرداخت کند. اتفاقی که باعث ورود نهادهای نظارتی به فدراسیون فوتبال ایران و اعضای آن برای بستن چنین قراردادی شد.

حالا عزیزی خادم به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شده است و چالش‌های زیاد و انتظارات زیادی از او در بخش‌های مختلف وجود دارد. این در حالی است که ایران یکی از ۵ کشوری است که درخواست میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ را داده است.

انتهای پیام

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/egvjbq/ وال استریت جورنال: ایران پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا را رد کرد http://www.sarkhat.com/fa/group/egvjbq/ دیگر اخبار Sun, 28 Feb 2021 18:37:45 -0800  وال استریت جورنال: ایران پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا را رد کرد - Gooya News

 وال استریت جورنال: ایران پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا را رد کرد


روزنامه وال استریت جورنال روز یکشنبه ۱۰ اسفند از قول دو «مقام آگاه» گزارش داده که ایران پیشنهاد آمریکا و اتحادیه اروپا برای مذاکره مستقیم با ایالات متحده بر سر برجام در هفته‌های آینده را رد کرده است.

به گزارش رادیو فردا، این دو مقام گفته‌اند که رد پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا از سوی ایران خطر افزایش تنش‌ها را در پی دارد.

در همین زمینه، روزنامه نیویورک تایمز اخیرا گزارش داده بود که دولت جو بایدن اعلام آمادگی کرده است که در نشست آتی ایران و اعضای باقی‌مانده برجام حضور یابد؛ موضوعی که با استقبال اتحادیه اروپا مواجه شد.

با این‌حال، برخی از مقامات ایران از جمله سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته‌اند آمریکا از برجام خارج شده است و نمی‌تواند در مذاکرات حضور داشته باشد.

حکومت جمهوری اسلامی ایران می‌گوید آمریکا باید ابتدا تحریم‌ها را لغو کند.

قبلا محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران از اتحادیه اروپا خواسته بود میان ایران و ایالات متحده میانجی‌گری کند، اما ایران هنوز حاضر به مذاکره مستقیم با آمریکا نشده است.

دو دیپلمات غربی به وال استریت جورنال گفته‌اند ایران از حضور در نشستی که اتحادیه اروپا برنامه‌ریزی کرده بود، سر باز زده و گفته است باید اول تضمین داده شود که آمریکا بعد از این نشست برخی از تحریم‌ها علیه ایران را لغو خواهد کرد.

این نشست با پیشنهاد جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برنامه‌ریزی شده بود و آقای بورل حتی امیدوار بود اروپا میزبان این نشست در روزهای آتی باشد.

آمریکا اعلام کرده که آماده است در این نشست حضور داشته باشد اما گفته است بدون مذاکرات رو در رو و مستقیم با ایران،... ]]> http://www.sarkhat.com/fa/group/iqvcpi/ جدیدترین واکنش علی کریمی پس از انتخابات فدراسیون فوتبال/عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/iqvcpi/ دیگر اخبار Mon, 01 Mar 2021 04:14:53 -0800 جدیدترین واکنش علی کریمی پس از انتخابات فدراسیون فوتبال/عکس آفتاب‌‌نیوز :

روز گذشته انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد و شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید شناخته شد. او در بین ۳ کاندیدای دیگر بیشترین رای را از آن خود کرد و ۴ سال در سمت رییس فدراسیون حضور خواهد داشت. در این انتخابات علی کریمی هم شرکت کرده بود که تنها ۹ رای آورد. او پس از این انتخابات واکنش‌های زیادی نشان داد و در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: گاهی وقتها با خودت بگو خیلی چیزها هست که تقصیر تو نیست و کاری هم از دست تو بر نمی آید.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/gyxeum/ خاطره بازی فیفا با صعود تاریخی ایران به جام جهانی با کی‌روش/عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/gyxeum/ دیگر اخبار Mon, 01 Mar 2021 04:14:37 -0800 خاطره بازی فیفا با صعود تاریخی ایران به جام جهانی با کی‌روش/عکس آفتاب‌‌نیوز :

توئیتر رسمی فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) تولد کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی پرتغال، ایران و رئال مادرید را تبریک گفت.

نکته جالب در متن تبریک توئیتر فیفا اشاره به تاریخ صعود تیم ملی ایران به ادوار جام جهانی بود. فیفا نوشت: کی روش اولین مربی تاریخ تیم ملی ایران است که این تیم را دوبار متوالی به جام جهانی رساند.

کی روش از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده داشت و موفق شد دو بار متوالی ایران را به جام های جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ برساند.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/nibrif/ سالروز آخرین گل ملی علی دایی/عکس http://www.sarkhat.com/fa/group/nibrif/ دیگر اخبار Mon, 01 Mar 2021 04:14:32 -0800 سالروز آخرین گل ملی علی دایی/عکس آفتاب‌‌نیوز :

امروز سالروز آخرین گلی ملی علی دایی مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران است که توانست در جریان دیدار دوستانه برابر کاستاریکا که با برتری ۳ بر ۲ ایران به پایان رسید، آخرین گل ملی خود را به ثمر برساند.

علی دایی با زدن ۱۰۹ گل ملی رکورددار گلزنی در دیدارهای ملی است. به همین خاطر صفحه جام ملت های آسیا به این موضوع اشاره کرد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/xcteih/ با جدیدترین ردیاب خودرو در بازار ایران آشنا شوید http://www.sarkhat.com/fa/group/xcteih/ دیگر اخبار Mon, 01 Mar 2021 04:14:26 -0800 با جدیدترین ردیاب خودرو در بازار ایران آشنا شوید آفتاب‌‌نیوز :

با گسترش شهر‌ها و افزایش جمعیت، تعداد ماشین‌های موجود در خیابان‌ها رو به افزایش گذاشته به صورتی که امروزه کمتر خانواده‌ای وجود دارد که ماشین شخصی نداشته باشد. داشتن ماشین شخصی مستلزم رعایت نکات محافظتی است که در بسیاری از موارد افراد به داشتن قفل فرمان یا قفل پدال اکتفا می‌کنند. با وجود قفل فرمان‌ها، گزینه‌های جذاب‌تری برای حفظ ایمنی ماشین در اختیار ما قرار دارد و آن هم وجود بروزترین و جدیدترین ردیاب خودرو می‌باشد. برای آشنایی هر چه بیشتر شما کاربران گرامی در ادامه این نوشته به بررسی جدیدترین ردیاب خودرو خواهیم پرداخت.

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو قطعه‌ای الکترونیکی است که اندازه‌ای کوچک داشته و به راحتی درون ماشین جاسازی می‌شود، به صورتی که در دید افراد نباشد. این قطعه با اتصال به سیستم برق ماشین و به کمک یک سیم‌کارت، مکان لحظه‌ای ماشین را به مالک خودرو نشان می‌دهد. ردیاب خودرو با استفاده از GLONASS یا GPS یا هردو، موقعیت دقیق ماشین را به اپلیکیشن موبایل فرد ارسال می‌کند. در واقع هر ردیاب از یک بخش سخت افزاری و یک بخش نرم افزاری تشکیل شده است که بخش سخت افزاری وظیفه ردیابی خودرو را بر عهده دارد و بخش نرم افزاری هم وظیفه نمایش اطلاعات جمع آوری شده را به دوش می‌کشد. در جدیدترین ردیاب خودرو ارائه شده توسط هر شرکت، معمولا نرم افزار ردیاب به صورت دوره‌ای به روزرسانی می‌شود که به حفظ بهتر امنیت کمک کند.

مزایای جدیدترین ردیاب خودرو

بر خلاف تصور همه، ردیاب مانع از دزدیده شدن ماشین نخواهد شد در حالیکه این وظیفه بر عهده دزدگیر و قفل فرمان و پدال است. وظیفه ردیاب نشان دادن موقعیت مکانی خودرو در هر لحظه است؛ بنابراین کاربرد آن برای زمانی است که ماشین شما به سرقت رفته است. در این حالت می‌توانید موقعیت مکانی ماشین را کنترل کرده...

]]>