Sarkhat News سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط https://www.sarkhat.com/ fa sarkhat@sarkhat.com (Sarkhat News) 2001-2021 Sarkhat Fri, 24 Sep 2021 02:42:40 -0700 Fri, 24 Sep 2021 02:42:40 -0700 سرخط مهمترین اخبار ایران از صدها منبع مختلف - سرخط https://www.sarkhat.com/img/sarkhatlogo.gif https://www.sarkhat.com/ http://www.sarkhat.com/fa/group/ajydwv/ ۱:۰۰ خبر مهم رئیس فدراسیون فوتبال درباره جام جهانی در مصاحبه با یورو نیوز http://www.sarkhat.com/fa/group/ajydwv/ ورزشی Thu, 23 Sep 2021 22:17:49 -0700 دیدار رئیس فدراسیون فوتبال ایران و مدیر باشگاه شارلوا

شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال در مصاحبه با یورو نیوز اعلام کرد که ایران از برگزاری جام جهانی در دو سال یک بار حمایت می کند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

رئیس فدراسیون فوتبال ایران حمایت این فدراسیون از طرح برگزاری جام جهانی در هر دو سال یک بار را اعلام کرد.

شهاب الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال در مصاحبه با یورونیوز درباره مسائل مختلف فوتبال ایران و بین‌الملل به بیان نکاتی پرداخت.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در مصاحبه چند روز پیش رییس فدراسیون فوتبال ایران که به تازگی از یورونیوز منتشر شده، آمده است:

شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پس از حضور لیتوانی، محل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتسال، به آلمان سفر کرد تا با فدراسیون فوتبال این کشور در مورد گسترش همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کند. این سفر در آستانه دیدارهای حساس تیم ملی فوتبال ایران با دو تیم امارات عربی متحده و کره جنوبی در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی منطقه آسیا انجام شد؛ رقابت‌هایی که تیم ایران با دو برتری پیاپی مقابل عراق و سوریه، صدرنشین گروه نخست این رقابت‌ها شده و خود را به عنوان شانس اصلی صعود به مسابقات جام جهانی قطر مطرح کرده است.

بر همین اساس، از هم اینک هواداران فوتبال در ایران انتظار دارند که برنامه آماده سازی تیم ملی ایران بر انجام مسابقه‌های تدارکاتی با تیم‌های مطرح جهان از جمله اروپایی‌ها متکی باشد تا احتمال صعود ایران از مرحله گروهی در ششمین حضورش در مسابقات جام جهانی فوتبال افزایش یابد.

بازی‌های تدارکاتی ایران

آقای عزیزی خادم با تایید انجام مذاکراتی در این خصوص به یورونیوز می‌گوید:

حتما جزء برنامه‌های ما هست که هر وقت کوآلیفای شدیم[صعود تیم ایران قطعی شد] بتوانیم با تیم‌های مهم بازی تدارکاتی بگذاریم.

او همچنین با تاکید بر حائز اهمیت بودن صعود ۱۰ پله‌ای تیم ملی ایران در رده...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/wsgdwz/ عنابستانی: با وجود گستردگی واکسیناسیون همچنان پروتکل‌ها رعایت شود http://www.sarkhat.com/fa/group/wsgdwz/ دیگر اخبار Thu, 23 Sep 2021 23:33:31 -0700 آمادگی ایتالیا برای ارسال کمک جهت واکسیناسیون پناهجویان افغانستان

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: توصیه و خواهشی که از مردم داریم این است که با وجود گستردگی واکسیناسیون، پروتکل ها را رعایت کنند و سطح رعایت آنها پایین نیاید.

علی اصغر عنابستانی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت سفر نرفتن و رعایت پروتکل های بهداشتی، بیان کرد: ظاهرا واکسیناسیون نقطه آخر بیماری کرونا نیست. کشورهایی که درصد بالایی واکسیناسیون هم دارند، هنوز از شر بیماری خلاص نشده‌اند. برای همین تجربه ای که در دنیا مشاهده می کنیم و نکاتی که مسئولان بهداشتی می گویند این است که تا صددرصد واکسیناسیون انجام نشود و دُزهای یادآور هم به افراد جامعه تزریق نشود، نمی توانیم شرایط عادی را ایجاد کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه ماسک زدن همچنان باید ادامه پیدا کند تا خدای نکرده دچار پیک های بعدی و شرایط دیگر بیماری نشویم. این پیک هم که به ظاهر در حال عبور از آن هستیم، اما همچنان روزانه جان بیش از ۳۰۰ نفر را می‌گیرد که این تعداد بسیار زیاد است. بنابراین اولین توصیه و خواهشی که از مردم داریم این است که با وجود گستردگی واکسیناسیون که الحمدلله دولت با سرعت انجام می دهد، نباید مساله عادی را پنداشته و پروتکل ها رعایت نشود و یا سطح رعایت آنها پایین بیاید.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دولت، وزارت بهداشت و مجموعه دستگاه ها مراقبت کنند که مساله برای مردم عادی سازی نشود، گفت: همه باید دقت کنند و سخت بگیریم که پروتکل ها رعایت شود، چون مساله جان مردم و هموطنان عزیز مطرح است و این مساله جدی است. در تجربه یک سال و نیمه ای که از کرونا می گذرد، ثابت شده که هر وقت چند روزی تعطیل بوده و مساله را جدی نگرفتیم و...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/txzumb/ بازگشایی وسیع مدارس و دانشگاه‌ها در شهرهای بزرگ معقول نیست http://www.sarkhat.com/fa/group/txzumb/ دیگر اخبار Fri, 24 Sep 2021 01:51:59 -0700 بازگشایی وسیع مدارس در شهرهای بزرگ معقول نیست آفتاب‌‌نیوز :

مهرداد ویس کرمی عنوان کرد: اصولا ویروس ها در طول مدت جهش های مختلفی را پشت سر می‌گذارند و به جهت سرعت انتشار، میزان درگیر ساختن مبتلا، تاثیرگذاری و ... تغییر خواهند کرد که کرونا ویروس نیز به صورت شدید این تغییرات را دارد، بر همین اساس نگرانی ما درخصوص شیوع و ابتلای افراد به این ویروس کماکان به قوت خود باقی است، از سوی دیگر ما نمی‌دانیم که ایمنی ایجاد شده به وسیله واکسیناسیون به چه میزان می‌تواند در مقابل تغییرات جدید ویروس تاثیرگذار باشد و این واکسن ها چه مدت ایمنی ایجاد خواهند کرد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره روند بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، با بیان اینکه باید زنجیره شیوع کرونا به شکل معناداری قطع شود، تصریح کرد: ما باید به افزایش سطح تماسی که به دلیل بازگشایی مدارس شکل می‌گیرد هم توجه کنیم، بازگشایی مدارس تهران موجب افزایش یک و نیم برابری جنب و جوش شهر می‌شود و برای مثال تماس ها در وسایل نقیله عمومی افزایش پیدا می کند، اگرچه در روستاها اینگونه نیست پس بازگشایی از مدارس روستایی و مناطقی که جمعیت بیشتری دارند، بهتر است، البته دانش‌آموزان در بسیاری از این مناطق در دسترسی به اینترنت و تلفن هوشمند و یا تبلت برای شرکت در کلاس های مجازی دچار مشکل هستند.

نماینده خرم‌آباد با بیان اینکه به هر شکل ما معتقدیم زنجیره ویروس در شهرهای بزرگ باید به گونه ای قطع شود که قابل کنترل باشد، بیان کرد: بازگشایی وسیع مدارس و حتی دانشگاه ها در شهرهای بزرگ به نظر خیلی معقول نیست، امیدواریم با تکمیل واکسیناسیون عمومی تا دهه فجر زنجیره شیوع این ویروس قطع شود.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/fapcsx/ دستور رئیس سازمان زندان‌ها برای پیگیری علت فوت سید شاهین ناصری در ندامتگاه تهران بزرگ http://www.sarkhat.com/fa/group/fapcsx/ دیگر اخبار Thu, 23 Sep 2021 18:54:58 -0700 دستور رئیس سازمان زندان‌ها برای پیگیری علت فوت سید شاهین ناصری در ندامتگاه تهران بزرگ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در پی فوت زندانی شاهین ناصری در ندامتگاه تهران بزرگ؛ رئیس سازمان زندان ها طی یک ماموریت ویژه، از معاون سلامت، اصلاح و تربیت خواست تا علت فوت این زندانی را پیگیری نماید.
بر این اساس سید عبدالله مرتضوی معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها امروز (پنج شنبه) در ندامتگاه تهران بزرگ حضور یافت و از نزدیک مساله فوت این زندانی را مورد بررسی قرار داد.
مرتضوی در این بازدید ۱۰ ساعته ضمن حضور در محل نگهداری این زندانی با هم بندی های وی دیدار و گفتگو کرد.

وی همچنین با بررسی اسناد پزشکی موجود و گفتگو با پزشکان و کادر درمان این ندامتگاه در مورد علت بیماری و اقدامات صورت گرفته با آنان گفتگو و بر اهمیت و ضرورت تامین سلامت زندانیان تاکید کرد.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت در پایان این بازدید اظهار داشت: براساس جهات شرعی، قانونی و اخلاقی، تامین سلامت زندانیان یکی از اولویت های اصلی سازمان زندانهاست.
وی بیان داشت: امروز با حدود یکصد زندانی در مورد مسائل مختلف بهداشتی، درمانی، قضایی و سایر خدمات زندان گفتگو انجام شد.
مرتضوی ادامه داد: تاکید شد که مددجویان مشکوک به بیماری به هیچ عنوان داخل بند نروند و تا روند درمانی آنان چه در بهداری زندان و چه در مراکز درمانی خارج از زندان کامل نشده است تحت نظر باشند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه علت دقیق فوت این زندانی در پزشکی قانونی در دست بررسی است منتظریم تا گزارش نهایی این موضوع متعاقباً اعلام شود.
شایان ذکر است زندان تهران بزرگ دارای ۵ بهداری و یک بهداری مرکزی است که خدمات درمانی و اورژانسی را بطور ۲۴ ساعته ارائه می دهند.
۲۱نفر پزشک عمومی ، ۳ نفر متخصص داخلی ،۲ نفر...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/mrpuyb/ وزیر بهداشت: واکسن فایزر به تعداد بسیار محدود و برای تزریق مادران باردار وارد کشور می‌شود http://www.sarkhat.com/fa/group/mrpuyb/ دیگر اخبار Thu, 23 Sep 2021 18:46:56 -0700 واکسن فایزر برای زنان باردار تزریق می‌شود

خبرگزاری میزان -  طبق گزارش وبدا، بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدا دهلران اظهار داشت: در روز‌هایی که عده‌ای ناجوانمردانه، استان ایلام را بمباران می‌کردند، مردم، این منطقه را ترک نکردند و حاضر شدند زیر درخت‌های بلوط زندگی کنند، اما در منطقه خود بمانند و این رشادت و مردانگی‌ها را جوانان باید بیاموزند که می‌توان در شرایط سخت، ایستادگی و دفاع کرد.

وی افزود: متاسفانه رشادت‌های مردم استان ایلام به نحو شایسته منعکس و مستندسازی نشده، اما الان این امکان وجود دارد که رسانه‌ها این موارد را ثبت و ضبط کنند تا نشان داده شود که مردم ایلام، قهرمان پرور و شجاع هستند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: از مسئولان استان ایلام تقاضا داریم که به سرعت واکسیناسیون را در این استان انجام دهند.

عین اللهی یادآور شد: واکسن فایزر به تعداد بسیار محدود و برای تزریق مادران باردار وارد کشور می‌شود و این واکسن به دیگر افراد نمی‌رسد و از مردم میخواهیم که سریعا واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت که معتبر هستند را تزریق کنند تا سیستم ایمنی بدن آن‌ها مقاوم شود. بیشترین افرادی که امروزه در دنیا مبتلا به کووید۱۹ می‌شوند و جان خود را از دست می‌دهند، واکسن کرونا تزریق نکرده اند و تقاضای بنده از مردم این است که سریعا، واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت را تزریق کنند.

وی خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که در ایام اربعین و آغاز هفته دفاع مقدس به عنوان نماینده دولت، در شهر شهیدپرور و مرزی دهلران حضور یافتیم و امیدواریم در جلسات با مسئولان استانی و محلی، بتوانیم مشکلات و مسائل مردم و این منطقه را منعکس کنیم.

وی افزود: فردا رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت به استان ایلام سفر می‌کنند. هدف ما از این سفرها، شناسایی، انعکاس و حل مسائل و مشکلات مردم مناطق محروم و مرزی است.

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/zjvbrl/ ۲۲:۴۳ پیام ویژه کاپیتان تیم ملی فوتسال به هواداران ایرانی در آستانه بازی حساس جام جهانی http://www.sarkhat.com/fa/group/zjvbrl/ ورزشی Thu, 23 Sep 2021 22:18:11 -0700 آخرین وضعیت مصدومان تیم ملی فوتسال ایران پیش از بازی با ازبکستان

علی اصغر حسن زاده کاپیتان تیم ملی فوتسال مدعی شد که بازیکنان ایرانی به جام جهانی آمده‌اند تا نظر مردم را نسبت به فوتسال ایران تغییر دهند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران گفت که شاگردان ناظم‌الشریعه در جام جهانی لیتوانی می‌خواهند نظر مردم را نسبت به فوتسال کشورمان تغییر دهند.

علی اصغر حسن‌زاده در گفت‌وگو با سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، درباره جای نگرفتن میان بهترین بازیکنان جهان با وجود کسب چهار عنوان مرد سال فوتسال آسیا، با حالتی طنز گفت:

این چیزی است که همیشه با هم‌تیمی‌هایم درخصوص آن صحبت می‌کنیم. آنها به من می‌گویند اگر نام من «حسن‌زادینیو»، «حسن‌زادائو» یا چیزی مانند این بود، در میان یکی از بهترین بازیکنان جهان شناخته می‌شدم!

« صادقانه باید بگویم جوایز را به این مهمی نمی‌بینم.»، وی ضمن بیان این جمله اظهار داشت:

این واقعیت که من به‌عنوان یکی از بهترین‌های جهان شناخته نمی‌شوم، برای من ناامیدکننده نیست. فقط برای تمرکز روی بازی کردن خودم و لذت از کاری که انجام می‌دهم، تلاش می‌کنم و همین برای من کافی است.

کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران با تمجید از نمایندگان قاره کهن بیان کرد:

تیم‌های آسیایی تکنیک و تاکتیک متخص به خود را دارند. آنها با نظم بیشتر و بر مبنای تیم بازی می‌کنند که شاید کمتر سرگرم‌کننده و بر مبنای ستارگان باشد. این موضوع شاید نشان دهد چرا بازیکنان ما نسبت به بازیکنانی که در تیم‌های بزرگ اروپا یا آمریکای جنوبی بازی می‌کنند، کمتر در معرض دید هستند.

حسن‌زاده با بیان اینکه کشورمان بسیاری از اوقات جزو مدعیان یا تیم‌های بزرگ جهان فوتسال نامیده نمی‌شود، تصریح کرد:

به همین خاطر می‌خواهیم عملکرد خوبی در جام جهانی از خود ارائه کنیم. این به ما نشان می‌دهد نسبت به سایر تیم‌ها، در چه جایگاهی ایستاده‌ایم و از هر تورنمنت دیگری به ما دیدی بازتر می‌هد. ما اینجا هستیم تا دیدگاه مردم را نسبت به...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/qwdnfb/ استعفای نماینده بایدن در امور هائیتی در اعتراض به رفتار غیرانسانی آمریکا http://www.sarkhat.com/fa/group/qwdnfb/ دیگر اخبار Thu, 23 Sep 2021 15:22:31 -0700 نماینده ویژه آمریکا در امور هائیتی در اقدامی اعتراضی علیه دولت بایدن استعفا داد

به گزارش سی ان ان، فوت در نامه استعفای خود به بلینکن اظهار داشت که هائیتی با فقر، جنایت، فساد دولتی و کمبود منابع انسانی مواجه است.

وی گفت: این کشور شکست خورده  قادر به تامین امنیت یا ارائه خدمات اولیه نیست و پناهجویان بیشتر به یاس و جنایت بیشتر در این کشور دامن می زند.

نماینده ویژه آمریکا در امور هائیتی افزود: تحولات منفی نه تنها برای هائیتی بلکه برای آمریکا و کشورهای همسایه آن پیامدهای فاجعه باری خواهد داشت.

سازمان ملل متحد روز گذشته تاکید کرد اقدام آمریکا در اخراج گسترده پناهجویان هائیتی که در روزهای گذشته با عبور از مرز مکزیک به تگزاس وارد شده و در زیر پلی در منطقه «دل ریو» اردو زده اند، هنجارهای بین‌المللی را نقض می‌کند.

«فیلیپو گراندی» کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد: از تصاویر شرایط اسفناک در منطقه ریو جایی که بیش از ۱۴ هزار نفر از پناهجویان هائیتی پس از سفری دشوار از کشورهای گوناگون (قاره) آمریکا تجمع کرده اند، متاسفم.

پس از ورود بیش از ۱۰ هزار مهاجر غیرقانونی به این شهر مرزی، نه تنها شهردار دل ریو وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد بلکه ۴۰۰ مامور نیز از سوی اداره حفاظت مرزی آمریکا به این منطقه اعزام شده اند.
مهاجران، این شهر ۳۵ هزار نفری را به سرپناهی موقت تبدیل کرده اند و بسیاری، از رودخانه برای استحمام و شستن لباس های خود استفاده می کنند.

نشریه لا وانگواردیا اسپانیا نیز در گزارشی با انتقاد از فیلم‌ها و عکس‌های منتشر شده در روزهای اخیر از مرزبانان سوار بر اسب آمریکایی در حال تعقیب و آزار و اذیت مهاجران هائیتی نوشت: انتشار این تصاویر به رسوایی بزرگ اجتماعی و سیاسی در واشنگتن تبدیل شده است.  

این تصاویر دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/dfdqpg/ تماس با تعدادی از بازیکنان پرسپولیس برای گرفتن حمایت مدیرعاملی! http://www.sarkhat.com/fa/group/dfdqpg/ ورزشی Fri, 24 Sep 2021 00:50:08 -0700 تماس با تعدادی از بازیکنان پرسپولیس برای گرفتن حمایت مدیرعاملی! برخی افرادی که خود را گزینه مدیرعاملی پرسپولیس می دانند با بازیکنان این تیم برای جلب نظر آنها و اعلام حمایت از این چهره ها تماس گرفته اند!

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی برای تقابل با الهلال عربستان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا تمرینات آماده سازی خود را پشت سر می‌گذارد که هنوز تکلیف مدیرعامل این باشگاه مشخص نیست.

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان پس از استعفای جعفر سمیعی با نظر اعضای هیأت مدیره پذیرفت تا مجید صدری با حفظ سمت ریاست هیأت مدیره به عنوان سرپرست فعالیت کند.

صدری نیز با توجه به اینکه کمتر از دو ماه دیگر به دلیل قانون منع خدمت بازنشستگان فرصت مدیریت پرسپولیس را ندارد امور جاری را دنبال می‌کند تا پرسپولیس برای دیدار با الهلال با بحران روبرو نشود.

با این حال برخی گزینه‌های مدیرعاملی که در کارنامه خود حضور در این جایگاه را نیز داشته اند با بازیکنان قدیمی پرسپولیس تماس گرفته و خواستار حمایت آنها شده اند.

این در حالی است که برخی از آنها هیچ شانسی برای دریافت پیشنهاد این پست ندارند و سجادی هم هنوز تصمیمی برای مذاکره نهایی با این گزینه‌ها نگرفته است و تا دیدار پرسپولیس با الهلال هم از دیدار با گزینه‌های مد نظر خود صرفنظر کرده است.

تیم فوتبال پرسپولیس ۲۴ مهرماه سال جاری مقابل الهلال عربستان دیدار یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را برگزار می‌کند.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/ceszqt/ اولین بازی بیرانوند در پرتغال و پیروزی بواویشتا در لیگ‌کاپ http://www.sarkhat.com/fa/group/ceszqt/ ورزشی Fri, 24 Sep 2021 00:49:41 -0700 اولین بازی بیرانوند در پرتغال و پیروزی بواویشتا در لیگ‌کاپ تیم فوتبال بواویشتا با حضور علیرضا بیرانوند دروازه بان ایرانی خود در مسابقات لیگ کاپ پرتغال به پیروزی رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، در یکی از مسابقات گروه C رقابت‌های لیگ کاپ (جام آلیانز) پرتغال شب گذشته تیم بواویشتا به مصاف پاکوس دفریرا رفت که این مسابقه در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود بواویشتا خاتمه یافت.

علیرضا بیرانوند دروازه بان ایرانی که امسال به صورت قرضی به بواویشتا منتقل شده است، در ۶ هفته نخست لیگ پرتغال نیمکت نشین بود اما شب گذشته در این رقابت‌ها در ترکیب قرار گرفت تا نخستین دیدار خود را در پرتغال انجام بدهد.

دروازه بیرانوند در دقیقه ۲۰ باز شد اما بازیکنان بواویشتا در نیمه دوم دو گل زدند تا پیروز از این مسابقه خارج شوند. بواویشتا با این نتیجه در گروه C مسابقات لیگ کاپ، با سه امتیاز صدرنشین شد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/ojmzgf/ می‌خواهیم فینالیست جام جهانی شویم/ حذف کردن برزیل لحظه خاصی بود http://www.sarkhat.com/fa/group/ojmzgf/ ورزشی Fri, 24 Sep 2021 00:49:42 -0700 می‌خواهیم فینالیست جام جهانی شویم/ حذف کردن برزیل لحظه خاصی بود کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران می‌گوید اگر نامش حسن زادینیو ، حسن زادائو یا چیزی شبیه به این بود به عنوان یکی از بهترین بازیکنان روی کره زمین دیده می‌شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سایت فیفا در آستانه دیدار تیم ملی فوتسال ایران با ازبکستان در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ با علی اصغر حسن زاده کاپیتان تیم ملی گفتگویی را انجام داده است. سایت فیفا در این مصاحبه از حسن زاده و تجربه اش در مسابقات جام جهانی تمجید کرد.

فیفا با اشاره به گل زیبای حسن زاده در دیدار با آرژانتین نوشت: آرژانتین در آخرین بازی مرحله گروهی گلی انفرادی را دریافت کرد که اگر بازیکنانی نظیر فالکائو، فرائو یا ریکاردینیو به ثمر می‌رساندند، تمام دنیا در مورد آن صحبت می‌کردند.

محور گفتگو با حسن زاده کم شناخته شدن این بازیکن در جهان است. حسن زاده در این باره به شوخی گفت: این چیزی است که من با هم تیمی‌هایم زیاد در موردش صحبت می‌کنم. آنها همیشه به من می‌گویند "اگر نام تو حسن زادینو حسن زادائو یا چیزی شبیه به آن بود، به عنوان یکی از بهترین بازیکنان کره زمین دیده می‌شدی".

وی افزود: صادقانه می گویم که این چیزها برایم آن‌قدرها اهمیت ندارد. اینکه به عنوان یکی از بهترین‌ها دیده نمی‌شوم، برایم ناامید کننده نیست. سعی می‌کنم از کاری که انجام می‌دهم لذت ببرم و روی بازی خودم تمرکز کنم.

سایت فیفا در ادامه این سئوال را مطرح کرده است که چطور بازیکنی که چهار بار با ایران قهرمان آسیا شده و بارها عنوان بهترین بازیکن سال این قاره را به خود اختصاص داده و ایران را برای کسب سوم در جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا رهبری کرده است، جایی در مباحث بهترین بازیکنان جهان ندارد.

حسن زاده در واکنش به این موضوع گفت: تیم‌های آسیایی تاکتیک و تکنیک خودشان را دارند. آنها سازمان یافته...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/inhydu/ نبرد بانک مرکزی با سایت‌های شرط‌بندی/ محدودیت تراکنش‌های بانکی دوباره نامحدود شد؟ http://www.sarkhat.com/fa/group/inhydu/ اقتصاد Thu, 23 Sep 2021 22:09:37 -0700 نبرد بانک مرکزی با سایت‌های شرط‌بندی؛ محدودیت تراکنش‌هایی که دوباره نامحدود شد!

امروزه تب برخورد با سایت‌های قمار و شرط بندی، بیش از هر زمان دیگری داغ شده، اما واقعیت امر این است که مقابله با چنین معضلی تنها با کلید فیلتر قابل علاج نیست. حتی شیوع ویروس کرونا و تعطیلات مسابقات ورزشی که بازار شرط‌بندی‌ها را داغ می‌کرد نیز نتوانست سرعت رشد این سایت‌ها را کاهش دهد و برعکس بر اساس گزارشات اعلام شده، تعطیلی‌های کرونایی باعث افزایش وقوع این جرم در کشور شده است.
تنها با یک جست و جوی ساده در موتورهای جستجوگر و فضای مجازی می‌توان به عمق فاجعه پیشروی سایت‌های شرط بندی و قمار آنلاین پی برد.
مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، در نشست خبری خود در روز سه شنبه (۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰)  پیرامون اقدامات بانک مرکزی در راستای مقابله با قمار و شرط بندی سایبری، بیان کرد: یکی از روش‌های معروف در پرداخت ریالی در فعالیت قمار، فعالیت کارت به کارت است.

در همین راستا، بانک مرکزی برای جلوگیری از سوء استفاده از این شیوه، ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰ بخشنامه‌ای را منتشر کرد که بر اساس آن تراکنش‌های "واریز به" به ۲۰ بار در روز کاهش پیدا کرد و به تمام بانک‌ها ۳ ماه زمان داد تا این محدودیت را اعمال کنند، اما اشتباه رسانه‌ها در انعکاس این خبر موجب شد که فعالان اقتصادی و مردم این محدودیت را در میزان انجام همه تراکنش‌های بانکی در روز بدانند.
درصورتی که این محدودیت تنها در مورد تعداد تراکنش‌های واریز به کارت اعمال خواهد شد و محدودیتی برای تعداد تراکنش‌هایی که هر فرد به منظور کارت به کارت از کارت‌های بانکی خود به سایر کارت‌ها در شبکه بانکی انجام می‌دهد، پیش بینی و تعیین نشده است. به عبارت دیگر این محدودیت تنها شامل «واریز به» کارت بانکی یک فرد است.

اعتراض فعالان اقتصادی به اعمال محدودیت تراکنش "واریز به" 

معاون امورفناوری‌های نوین...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/sndkny/ سومین تیم آسیایی حذف شد/ پیروزی تیم ملی فوتسال برزیل مقابل ژاپن http://www.sarkhat.com/fa/group/sndkny/ ورزشی Thu, 23 Sep 2021 22:13:24 -0700 ۰ دیدگاه انتقاد وحید شمسایی از بازی های تیم ملی فوتسال

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، تیم ملی فوتسال ژاپن در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ امروز پنجشنبه به مصاف برزیل رفت که این بازی با نتیجه ۴ بر ۲ به سود برزیل خاتمه یافت.

 

برزیل با این برد حریف مراکش در مرحله یک چهارم شد.

 

امروز همچنین دو بازی دیگر برگزار شد که آرژانتین با نتیجه ۶ بر یک پاراگوئه را شکست داد و قزاقستان با هفت گل تایلند را در هم کوبید.

 

دیروز هم ویتنام نخستین تیم آسایی بود که به روسیه باخت و حذف شد.

 

در مرحله یک چهارم تاکنون بازی مراکش با برزیل و روسیه با آرژانتین قطعی شده است.

 

ایران از ساعت ۱۸ فردا در مرحله یک هشتم با ازبکستان بازی می کند. برنده این دیدار در یک چهارم با قزاقستان روبرو می شود.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/bpsozc/ حمایت فدراسیون فوتبال ایران از برگزاری دو سال یک‌بار جام جهانی http://www.sarkhat.com/fa/group/bpsozc/ ورزشی Thu, 23 Sep 2021 15:19:07 -0700 حمایت فدراسیون فوتبال از طرح جنجالی جام جهانی رئیس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی از برکزاری جام جهانی هر دو سال یکبار حمایت کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی از برکزاری جام جهانی هر دو سال یکبار حمایت کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در مصاحبه چند روز پیش رئیس فدراسیون فوتبال ایران که به تازگی از یورونیوز منتشر شده، آمده است:

شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پس از حضور لیتوانی، محل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتسال، به آلمان سفر کرد تا با فدراسیون فوتبال این کشور در مورد گسترش همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کند. این سفر در آستانه دیدارهای حساس تیم ملی فوتبال ایران با دو تیم امارات عربی متحده و کره جنوبی در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی منطقه آسیا انجام شد، رقابت‌هایی که تیم ایران با دو برتری پیاپی مقابل عراق و سوریه، صدرنشین گروه نخست این رقابت‌ها شده و خود را به عنوان شانس اصلی صعود به مسابقات جام جهانی قطر مطرح کرده است.

بر همین اساس، از هم اینک هواداران فوتبال در ایران انتظار دارند که برنامه آماده سازی تیم ملی ایران بر انجام مسابقه‌های تدارکاتی با تیم‌های مطرح جهان از جمله اروپایی‌ها متکی باشد تا احتمال صعود ایران از مرحله گروهی در ششمین حضورش در مسابقات جام جهانی فوتبال افزایش یابد.

بازی‌های تدارکاتی ایران در صورت صعود به جام جهانی عزیزی خادم با تایید انجام مذاکراتی در این خصوص به یورونیوز گفت: «حتما جزو برنامه‌های ما هست که هر وقت کوآلیفای شدیم[صعود تیم ایران قطعی شد] بتوانیم با تیم‌های مهم بازی بازی تدارکاتی بگذاریم.» او همچنین با تاکید بر حائز اهمیت بودن صعود ۱۰ پله‌ای تیم ملی ایران در رده بنده‌بندی جهانی فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا)، توضیح داد که رسیدن این تیم به رتبه بیست و دوم جهان انگیزه لازم را به فدراسیون فوتبال می‌دهد تا مذاکرات بین‌المللی و پیگیری هدف و مبنای اصلی خود را که توسعه...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/wpchgj/ رییس فدراسیون دوچرخه سواری استعفا داد http://www.sarkhat.com/fa/group/wpchgj/ ورزشی Thu, 23 Sep 2021 15:15:52 -0700 متن و تصویر استعفای رشیدی رئیس فدراسیون دوچرخه سواری

پس از اینکه اتحادیه جهانی دوچرخه سواری انتخابات فدراسیون ایران را تایید نکرد، محمود رشیدی تصمیم گرفت برای مصلحت دوچرخه‌سواری از سمت خود کناره گیری کند و استعفای خود را نیز به وزارت ورزش و جوانان ارائه کرده است و اکنون منتظر تصمیم وزیر ورزش است. 

او در گفتگو با ایسنا کناره گیری خود را تایید کرد.  رشیدی  پنجم خرداد سال جاری به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شد اما این انتخابات به تایید اتحادیه جهانی نرسید. 

او نظر دارد این استعفا را به اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام کند. 

۲۵۷ ۲۵۱

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/wijkbr/ صعود مقتدرانه آرژانتین با حذف پاراگوئه/ آلبی سلسته حریف روسیه شد http://www.sarkhat.com/fa/group/wijkbr/ ورزشی Thu, 23 Sep 2021 15:19:37 -0700 صعود مقتدرانه آرژانتین با حذف پاراگوئه/ آلبی سلسته حریف روسیه شد تیم ملی فوتسال آرژانتین با غلبه بر پاراگوئه به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی راه یافت.

به گزارش خبرنگار مهر در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتسال امروز پنجشنبه تیم های آرژانتین و پاراگوئه به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۶ بر یک به سود آرژانتین تمام شد.

با این نتیجه آرژانتین به مرحله یک چهارم راه یافت و حریف روسیه شد.

این مسابقه تکرار فینال دوره گذشته جام جهانی است که با قهرمانی آرژانتین به پایان رسید.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/grbpdc/ تصاویر| حضور قالیباف در یادواره ۵۵۰ شهید صومعه سرا و ۳۳ شهید مدافع حرم http://www.sarkhat.com/fa/group/grbpdc/ دیگر اخبار Thu, 23 Sep 2021 15:23:06 -0700 تصاویری از حضور رئیس مجلس در یادواره ۵۵۰ شهدای صومعه‌سرا آفتاب‌‌نیوز :

یادواره سرداران، فرماندهان و ۵۵۰ شهید صومعه سرا و ۲۳ شهید مدافع حرم گیلان پنجشنبه یکم مهرماه با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در گلزار شهدای بخش ضیابر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/bcbqmn/ جام جهانی فوتسال/ حذف ژاپن با فوتسال ناب برزیلی http://www.sarkhat.com/fa/group/bcbqmn/ دیگر اخبار Thu, 23 Sep 2021 15:23:01 -0700 ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتسال/ صعود قدرت‌های فوتسال وحذف دو آسیایی دیگر آفتاب‌‌نیوز :

دیدار تیم‌های ملی فوتسال برزیل و ژاپن در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ فوتسال که به میزبانی لیتوانی برگزار می‌شود، از ساعت ۲۰:۳۰ برگزار شد و در پایان تیم برزیل موفق شد با نتیجه ۶ بر یک حریف خود را شکست دهد و به یک چهارم نهایی صعود کند.

در ابتدای این دیدار سامورایی ها توانستند توسط شوتا هوشی و روی اشتباه هیگیتا دروازه بان با تجربه برزیلی ها به گل برسند اما از سوی دیگر فرائو با تکنیک ناب خودش موفق شد تا نتیجه را به تساوی بکشاند. نیمه نخست با همان تساوی یک بر یک به پایان رسید.

در نیمه دوم برزیل آهنگ هجومی خود را نواخت و توانست با یک فوتسال برزیلی و تکنیکی بو توسط لئوناردو و گادیا به گل های دوم و سوم خود دست پیدا کند. ژآپن که خود را حذف شده می دید رو به بازی پاورپلی آورد و توانست توسط نیشیتانی به گل دوم برسد. در ادامه اما اشتباه سامورایی ها باعث شد تا دیگوئینهو گل چهارم را وارد دروازه آنها کند تا بازی با نتیجه چهار بر دو به سود برزیل به پایان برسد.

تیم فوتسال برزیل در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف مراکش برود. تیم مراکش پیش از این توانسته بود ونزوئلا را از پیش رو بردارد.

در دیگر دیدار های امروز تیم‌های آرژانتین و قزاقستان از ساعت ۱۸ برابر رقیبان قرار گرفتند و در نهایت توانستند با پیروزی برابر تیم‌های پاراگوئه و تایلند به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند.

برنامه کامل بازی‌های باقیمانده مرحله یک هشتم نهایی به شرح زیر است:

جمعه ۲ مهر

بازی ۴۲: ایران - ازبکستان/ ساعت ۱۸:۰۰

بازی ۴۳: پرتغال - صربستان / ساعت ۲۰:۳۰

بازی ۴۴: اسپانیا - جمهوری چک / ساعت ۲۰:۳۰

تیم ملی فوتسال ایران در صورت پیروزی...

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/guoetb/ بودجه کمک به گنبد آهنین از سوی مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد http://www.sarkhat.com/fa/group/guoetb/ دیگر اخبار Thu, 23 Sep 2021 18:54:51 -0700 بودجه کمک به گنبد آهنین از سوی مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دانشجو و به نقل از خبرگزاری رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا پنجشنبه شب کمک یک میلیارد دلاری این کشور به رژیم صهیونیستی برای تجهیز سامانه موشکی این رژیم موسوم به گنبد آهنین را تصویب کرد.

به گزارش رویترز، تخصیص این کمک یک میلیاردی با رأی اکثریت قاطع آرا به تصویب رسید.

این در حالی است که ۲ روز پیش این کمک از بودجه آمریکا کنار گذاشته شده بود.

دیروز یعنی یک روز پس از آنکه تأمین اعتبار مالی برای توسعه و تکمیل سامانه «گنبد آهنین» رژیم صهیونیستی از لایحه بودجه ایالات متحده حذف شد، رئیس کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را معرفی کرد که به موجب آن، مبلغ یک میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی برای توسعه و تکمیل این سامانه پدافند موشکی داده شود.

این در حالی است که برخی از نمایندگان لیبرال دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا با این لایحه مخالفت کرده و اعلام کرده بودند که به آن رأی منفی خواهند داد.

... ]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/kstiwu/ بلینکن: بر عملکرد طالبان نظارت خواهیم کرد http://www.sarkhat.com/fa/group/kstiwu/ جهان Fri, 24 Sep 2021 01:57:27 -0700 بلینکن: بر عملکرد طالبان نظارت خواهیم کرد

به گزارش الجزیره، بلینکن در سخنرانی خود در پایان مذاکراتش در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اظهار داشت که وی در جریان مذاکرات خود در نیویورک بر اتحاد جامعه بین المللی در برخورد با جنبش طالبان تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا افزود که پیام واشنگتن به جامعه بین المللی این است که هرگونه برخورد با طالبان باید به اجرای تعهدات خود مرتبط باشد و تاکید کرد که تعهد طالبان به تعهدات خود فقط برای جلب رضایت جامعه بین المللی نیست ، بلکه برای ثبات افغانستان ضروری است.

وی گفت که معتقد است جهان در فشار بر طالبان متحد است.

بلینکن به خبرنگاران گفت: "من فکر می‌کنم وحدت بسیار قوی در رویکرد و هدف وجود دارد. طالبان می‌گوید در تلاش است به مشروعیت و حمایت جهانی دست یابد و این تنها به اقداماتی که طالبان اتخاذ خواهد کرد بستگی دارد.

طالبان که ماه گذشته قدرت را در افغانستان به دست گرفت از سازمان ملل خواسته به افغانستان اجازه دهد در مجمع عمومی که جلساتش عصر دوشنبه به پایان می‌رسد، سخنرانی کرده و به موضوع افغانستان بپردازد.

طالبان به دنبال به رسمیت شناخته شدن توسط جامعه بین المللی هستند اما ایالات متحده گفته که کمیته تخصیص بودجه سازمان ملل، که مسئول تعیین افرادی است که نماینده هر کشور عضو این سازمان هستند قبل از ماه آینده تشکیل جلسه نمی‌دهد.

در همین زمینه، امیرخان متکی، سرپرست وزارت خارجه در دولت موقت افغانستان، از جامعه بین المللی خواست روابط خوبی با کشورش برقرار کند.

وی بار دیگر تاکید کرد که دولت کنونی افغانستان خواهان روابط و روابط خوب با همه است و سیاست فشار کارساز نیست. متکی همچنین افزود که مذاکراتی با کشورهای مختلف برای ایجاد روابط خارجی گسترده در حال انجام است و به گفته وی به زودی پروژه های بزرگ اقتصادی اجرا می شود.

]]>
http://www.sarkhat.com/fa/group/elyhui/ طالبان: منتظر جواب سازمان ملل درباره تعیین سفیر افغانستان هستیم http://www.sarkhat.com/fa/group/elyhui/ جهان Fri, 24 Sep 2021 01:57:24 -0700 طالبان: منتظر جواب سازمان ملل درباره تعیین سفیر افغانستان هستیم

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح‌الله مجاهد، معاون وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی طالبان افغانستان گفت: ما سهیل شاهین را برای پست نمایندگی دائم افغانستان در سازمان ملل منصوب کرده‌ایم اما هنوز منتظر دریافت پاسخ از سوی سازمان ملل هستیم و در این‌باره در پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

معاون وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی طالبان همچنین گفت، اگر نماینده دولت جدید طالبان افغانستان در سازمان ملل مورد تایید قرار گیرد، بر روی تقویت روباط با کشورهای خارجی چون آمریکا و اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای مسلمان تمرکز می‌کند.

وی ادمه داد: دولت طالبان افغانستان ممکن است از کشورهای دوست مانند قطر بخواهد تا برای دسترسی به کرسی در سازمان ملل کمک کنند. چرا که نه. سایر کشورهای نزدیک به ما مانند قطر در دوره‌ای سخت از ما حمایت کردند و می‌توانند نقش میانجی‌گر یا رابط را ایفا کرده و به ما در به دست آوردن کرسی در سازمان ملل کمک کنند. این حق ماست و ما از ظرفیت‌های کشورها برای این مساله استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: دولت جدید افغانستان که توسط طالبان شکل گرفته است، به دنبال استرداد اشرف غنی، رئیس جمهور پیشین افغانستان نیست اما می‌خواهد منابع مالی را که وی با خود از کشور خارج کرده، به افغانستان بازگردانده شود.

ماه گذشته میلادی، اشرف غنی پس از آنکه کابل به توسط طالبان تصرف شد، به امارات گریخت.

مجاهد ادامه داد: ما به دنبال استرداد غنی نیستیم اما پول‌های دولتی که او با خود به سرقت برد، باید برگردانده شود و ما می‌خواهیم آنها به بانک افغانستان عودت داده شود. آنها به مردم و بانک‌های افغانستان تعلق دارد.

معاون وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی افغانستان همچنین در ادامه صحبت‌هایش گفت: دولت جدید این کشور به دنبال مسدود کردن تمامی مسیرهای قاچاق مواد مخدر از افغانستان به سایر کشورها است و به دنبال کمک روسیه در این...

]]>